menu button
سبد خرید شما
چطور بفهمیم که طرف مقابلمان آماده ازدواج است؟
موفقیت  |  1401/09/29  | 
5ویژگی مردان و زنانی که آمادگی ازدواج را دارند

چطور بفهمیم که طرف مقابلمان آماده ازدواج است؟


شاید شما هم در رابطه با مردان گیج شده‌اید و می‌خواهید بدانید برای ازدواج، به چه مردی یا زنی می‌شود اعتماد کرد و روی کدام‌یک از آنها نمی‌شود حساب کرد. اگر تا الان نتوانسته‌اید این معما را در ذهنتان حل کنید، مطمئنم این موارد می‌تواند به کمکتان بیاید:

 

  1. مردی که آمادگی ازدواج دارد، زندگی‌اش هدفمند است.

مردی که آمادگی ازدواج دارد زندگی‌اش هدفمند است؛ یعنی اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت مشخصی برای خودش دارد و مسلما ازدواج و تشکیل خانواده یکی از این اهداف است. اگر با مردی آشنا شده‌اید که تکلیف زندگی‌ش مشخص نیست، حتی اگر رسما از شما درخواست ازدواج کرده، به حرفش اعتماد نکنید. در ایران آمادگی ازدواج به این معنی ست که حداقل تکلیف تحصیل، سربازی و شغل مرد مشخص باشد. البته نه اینکه همه این کارها را به انجام رسانده باشد، فقط باید بداند که در این موارد چه تصمیمی‌دارد و آینده‌اش را به کدام سمت می‌خواهد ببرد.

مردی که هنوز نمی‌داند در کدام شهر یا کشور می‌خواهد زندگی کند یا (وقتی بزرگ شد!) می‌خواهد چه کاره شود؛ آمادگی لازم را برای ازدواج ندارد، هرچند دیوانه شما باشد. شما هم مجبور نیستید سال‌ها عمرتان را پای کسی بگذارید تا تازه تکلیفش با خودش معلوم شود. مردی که همه چیزش در آینده است _ در آینده فلان شغل و سمت را پیدا می‌کند، در آینده فلان مقدار درآمد داردو ... _ فقط به دو شرط می‌تواند مرد زندگی شما باشد: اول اینکه تلاش و حاصل کارش را از همین حالا ببینید و دوم اینکه از نظر منطقی امکان رسیدن به رویاهایش در یک طول عمر متوسط 70 ساله روی این کره خاکی وجود داشته باشد. شما می‌توانید از یک دانشجوی حسابداری انتظار مدیر شرکت شدن را داشته باشید، اما انتظار رئیس جمهور شدن را خیر؛ حداقل نه به این زودی‌ها. ضمنا، اگر مردی تا 35 سالگی نتوانست گام موثری برای رسیدن به رویاهایش بردارد، تا 105 سالگی هم نمی‌تواند.

  1. مردی که آمادگی ازدواج دارد، حرف‌هایش بوی ازدواج و تشکیل خانواده می‌دهد.

مردانی که برای شما آسمان و ریسمان می‌بافند را کنار بگذارید. مردانی که آمادگی ازدواج دارند مرتب درمورد سیاست، باشگاه بدنسازی، سفرهای خارجی، موفقیت‌های شغلی، موفقیت‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌ها، خاطرات بچگی و اینکه چقدر آدم باهوش و باذکاوتی بوده و هستند با شما صحبت نمی‌کنند. البته اشتباه نکنید، تقریبا همه مردان درباره تمام اینها صحبت می‌کنند، اما ذهن مردان آماده ازدواج در حال حاضر فقط حول یک موضوع می‌چرخد: ازدواج و تشکیل خانواده.

مردانی که آمادگی ازدواج  دارند معمولا درباره معیارهایشان، خانواده‌شان، اهداف و آرزوهایشان، کار و درآمدشان، فرزند، خانه، گرانی، کرایه، انتظارات، اخلاقیات و هر موضوع دیگری که به ازدواج مربوط شود حرف می‌زنند. این مردان دائما درمورد «ما» فکر و صحبت می‌کنند. همچنین سوالات آنها از شما مشخص است: آنها درباره سبک زندگی شما، رسم و رسومات خانواده‌تان، دامادهای دیگر، شرایط، عقاید، مهریه، خرج و برج عروسی و (وقتی خیالشان کمی راحت شد) درباره آرزوهایتان از شما می‌پرسند. تیم فوتبال مورد علاقه‌تان را هم به این موارد اضافه کنید؛ احتمالا می‌خواهند بدانند در آینده سر مسابقات فوتبال دعوایتان می‌شود یا نه!

  1. مردی که آمادگی ازدواج دارد، توانایی تامین زندگی خانواده را دارد.

چه از نظر مادی و چه از نظر روانی، مردی که می‌خواهد خانواده تشکیل بدهد توان و قدرت رسیدگی به یک خانواده را دارد، هرچند به ساده‌ترین شکل. او از قبل خودش را برای این کار آماده کرده است. ممکن است در ابتدای زندگی از کمک پدرش استفاده کند، وام بگیرد یا خودش را مجبور به کار سخت کند. این در وجود تمامی مردان جهان است، از غارنشینان گرفته تا مردان قرن 21. مردان می‌خواهند از شما حمایت کنند. شاید گاهی به کمک شما هم احتیاج پیدا کنند، اما خودشان قلبا این را نمی خواهند. لطفا خودتان را اسیر مردان ضعیف و وابسته نکنید. حتی کارهایی مثل عوض کردن لامپ‌های سوخته و شیرهای خراب، تعمیر ماشین شما یا خرید کردن برای خانه برای مردان بزرگ‌ترین لذت است (اگر وقت کافی داشته باشند).

ناگفته نماند که هیچ مردی دوست ندارد با کار شبانه‌روزی، هزینه ولخرجی‌های شما را بدهد. حداقل چیزی که مرد زندگی‌تان در قبال این همه فداکاری (!) از شما می‌خواهد این است که قدر کارهایش را بدانید، شرایطش را درک کنید و در مسیر زندگی کمک حالش باشید.

  1. مردی که آمادگی ازدواج دارد، این را به همه اعلام می‌کند.

به احتمال زیاد و در جوامع مدرن شما اولین کسی هستید که از این راز باخبر می‌شوید. آن هم نه به طور غیرمستقیم و از راه حل کردن پازل. مردان برای این کار ساده‌ترین راه را انتخاب می‌کنند. حتی خجول‌ترین و محجوب‌ترین مردان دنیا هم می‌خواهند مطمئن شوند شما از تصمیمشان برای ازدواج خبر دارید. این مردان می‌دانند چه می‌خواهند و برای به دست آوردنش تلاش می‌کنند. اکثر آنها هم در این راه نیازی به کمک شما ندارند. (لطفا این جمله را بالای تختتان طلاکوب کنید!)

مردی که تصمیم به ازدواج  با شما  دارد، شما را از کسی پنهان نمی‌کند. از اینکه به اطرافیان بگوید مي‌خواهد ازدواج كند، ابايي ندارد. به محض اینکه چنین مردی شما را برای ازدواجش در نظر گرفت، درباره شما با خانواده و اطرافیانش صحبت می‌کند. او شما را به عنوان همکار یا آشنا یا دوست معرفی نمی‌کند، بلکه نامزد، همسر آینده یا حداقل فامیل آینده می‌خواند و این عناوین را با خوشحالی درمورد شما به‌کار می‌برد. او می‌خواهد به همه اعلام کند که شما دیگر «مال او» هستید. همچنین خودش را هم از خانواده شما پنهان نمی‌کند و به‌زودی در مورد تصمیمش با آنها صحبت می‌کند.

اگر بعد از چند ماه آشنایی احساس کردید جعبه اسراری هستید که هیچ‌کس نباید از وجودتان بویی ببرد، بهتر است کاری کنید تا خود او هم دیگر شما را نبیند!

  1. مردی که آمادگی ازدواج دارد، به دنبال روابط کوتاه‌مدت نیست.

این مورد دیگر گفتن ندارد. مردی که آماده ازدواج است حتما این را می‌داند که ازدواج یعنی «تعهد» به یک نفر. اگر احساس می‌کنید مرد زندگی‌تان آمادگی تعهد را ندارد، بهتر است فکر ازدواج با او را از سرتان بیرون کنید. لطفا منتظر معجزه نباشید. اگر او نخواهد، حتی عشق شما  هم نمی‌تواند ناگهان او را منقلب و سر به راه کند. این یک راه نرفته نیست، چون شما تنها خانم در تاریخ نیستید که چنین خیالاتی در سر داشته است.

از طرف دیگر، گول مردان را نخورید. اینکه اگر شما واقعا به آنها اعتماد دارید باید تا ته خط با آنها بروید یکی از کلک های مشهور مردانه است. کلک دیگر آنها این است: «ما همین حالا هم مال هم هستیم.» به او بفهمانید که تا زمانی که به شما تعهد رسمی نداده، شما مال هیچ‌کس نیستید!

پنج ویژگی زنانی که آمادگی ازدواج دارند

 

خواندن ذهن خانم ها سخت ترین‌کار دنیاست ‌و زمانی که موضوع ازدواج در میان باشد واقعا ناممکن به نظر می‌رسد. اما نگران نباشید؛ علائمی‌هست که به شما نشان می‌دهد آیا او به ازدواج فکر می‌کند یا نه:

  1. زنی که آمادگی ازدواج دارد، برای خودش محدودیت و قید و بندهایی خواهد داشت.

او می‌داند که از رابطه چه می‌خواهد و این آشنایی را باید به کدام سمت ببرد. زنی که آمادگی ازدواج دارد نمی‌گذارد شما از وقت ارزشمندش استفاده بیهوده کنید. او می‌داند که این رابطه یا باید به سمت ازدواج برود و یا همه‌چیز همین‌جا تمام شود. او برای ازدواجش برنامه‌ریزی کرده است، خودش را آماده کرده و درباره آن فکر می‌کند و حرف می‌زند. از به میان آمدن حرف ازدواج کهیر نمی‌زند، بلکه با خوشحالی درباره زندگی مشترک، بچه‌دار شدن، استقلال و زندگی خانوادگی صحبت می‌کند.

زنی که قوانین خاصی برای خودش ندارد، در نتیجه هیچ برنامه‌ای برای ادامه رابطه ندارد، هیچ ‌انتظار خاصی از یک مرد نداشته و هیچ شرط و محدودیتی برای او قائل نیست؛ چراکه به ازدواج فکر نمی‌کند. او بدون هیچ هدفی وارد رابطه ای شده که برایش پیش آمده و سیاست فعلی‌اش این است: «هرچه پیش آید خوش آید.» اگر در هر ساعت از شبانه‌روز که دلتان خواست می‌توانید با او تماس بگیرید یا بیرون بروید، اگر برای خودش احترام قائل نیست، اگر پوشش و رفتار درستی ندارد، پس نمی‌تواند زن زندگی شما باشد. زن باهوش می‌داند که اگر قرار است ازدواجی صورت بگیرد، نباید به این سادگی از قوانینش کوتاه بیاید. زن كم‌هوش هم که به درد زندگی نمی‌خورد!

  1. زنی که آمادگی ازدواج دارد، به وضعیت مالی شما اهمیت می‌دهد.

شاید فکر کنید زنان موجودات پول‌پرستی هستند که شما را فقط برای پولتان می‌خواهند. این از ساده‌اندیشی شماست. اگر زنی به هیچ‌وجه به وضع مالی شما اهمیتی نمی‌دهد به این معنا است که اصلا به ازدواج با شما فکر نمی‌کند. روابط بی‌هدف و کوتاه‌مدت نیازی به امنیت مالی ندارد؛ وضعیت مالی شما فقط زمانی اهمیت پیدا می‌کند که مسئله ازدواج در میان باشد. نه به این خاطر که زنان دنبال جیب شما هستند بلکه به این خاطر که آنها به دنبال امنیت هستند، آن هم نه فقط برای خودشان، بلکه برای فرزندانشان و فرزندان شما. غریزه مادری قوی‌ترین غریزه در زنان است، اگر اینطور نبود بچه‌های شما به هیچ‌وجه نمی‌توانستند زنده بمانند. همین غریزه مادری به زنان می‌گوید که اگر می‌خواهند فرزندانشان را به‌خوبی و در امنیت و آسایش تربیت و بزرگ کنند باید برای آنها پدری قدرتمند انتخاب کنند.

در دوران اجداد غارنشین ما، زنان به سمت مردانی جذب می‌شدند که قدرت بدنی بیشتری داشتند. چون تنها در این صورت بود که می‌توانستند برای خانواده به شکار بروند، با رقبا بجنگند و با دست پر برگردند و از خانواده در برابر دشمنان و حیوانات وحشی و بلایای طبیعی حفاظت کنند و تنها در این صورت بود که زنان می‌توانستند با خیال راحت در غار بنشینند و بچه‌هایشان را بزرگ کنند! اما در حال حاضر دیگر نیازی به قدرت جسمی‌ نیست. البته نه‌اینکه شکار و رقیب و دشمن دیگر وجود ندارد، بلکه شکل آن عوض شده است. امروزه قدرت مردان تا حد زیادی در توانایی‌شان در پول درآوردن خلاصه می‌شود.

البته نیازی نیست از باشگاه بدنسازی‌تان انصراف بدهید، چراکه حافظه زنان در طول تاریخ هنوز به طور کامل پاک نشده، اما در کنارش به فکر قدرت امروزی‌تان هم باشید.

  1. زنی که آمادگی ازدواج دارد، آشپزی بلد است.

واقعا شما آقایان چه فکری می‌کنید؟ مگر می‌خواهید آشپز استخدام کنید؟ در این صورت بهتر است بروید با رستوران سر کوچه‌تان قرارداد ببندید.

اما اگر در فکر تشکیل خانواده هستید و می‌خواهید بدانید «او» به ازدواج فکر می‌کند یا نه، این یکی از نشانه‌هایش است. او آشپزی می‌داند و از خانه‌داری هم سر در می‌آورد. به هر حال وقتی خانمی‌ خودش را برای ازدواج آماده می‌کند، حداقل در کشور ما، درواقع با فداکاری و لطف تمام خودش را برای انجام‌ کارهای‌خانه و به‌خصوص آشپزی هم آماده می‌کند. او می‌داند مردان می‌توانند بدون سقف، بدون خواب یا حتی بدون مسابقات فوتبال زنده بمانند، اما قطعا بدون غذا می‌میرند! هیچ زنی هم این را نمی‌خواهد، حداقل قبل از ازدواج!

  1. زنی که آمادگی ازدواج دارد، با زن بودن خودش کنار آمده است.

زن بودن مشکلی ندارد، اما از آنجایی که زنان همواره در طول تاریخ مورد ظلم و ستم و بی‌عدالتی قرار گرفته‌اند و البته بعد از تعالیم جنبش فمینیستی، بسیاری از آنها حداقل در دوره‌ای از زندگی‌شان احساس می‌کنند جنس دوم هستند و با جنسیت خودشان کمی‌ مشکل پیدا می‌کنند. این برای زن امروزی یک امر کاملا طبیعی به‌شمار می‌رود، اما زن سالم بالاخره این بحران را پشت سر می‌گذارد و زن بودن خودش را با کمال افتخار می‌پذیرد و به نقاط قوت خودش پی می‌برد. او می‌داند اگرچه تفاوت‌هایی با جنس مرد دارد، اما این تفاوت ها به هیچ‌وجه نشانه برتری‌ یکی بر دیگری نیست.

زنی که آمادگی ازدواج دارد دیگر به دنبال بحث‌های بچگانه «زن‌ها بهترند یا مردها» یا «چقدر مردان به ما ظلم کرده‌اند» نیست و این مسائل برایش حل شده است. او به جنس مرد به عنوان رقیب یا دشمن نگاه نمی‌کند و به دنبال گرفتن انتقام کل زنان تاریخ از شما نیست. او از اینکه زن متولد شده خشمگین نیست و از مادر شدن، همسر بودن و وظایفی که به عنوان یک زن برعهده‌اش است استقبال می‌کند.

  1. زنی که آمادگی ازدواج دارد، به بچه‌ها علاقه خاصی نشان می‌دهد.

آقایان! این رازی‌ست که مطمئنم از اینکه آن را با شما در میان گذاشته‌ام تشکر خواهید کرد. خیلی جالب است که تقریبا همیشه علاقه خانم‌ها به بچه‌ها با علاقه آنها به ازدواج رابطه دارد. این یک نشانه شگفت‌انگیز است که براساس آن خیلی راحت و بدون دردسر می‌توانید نظر طرف مقابل‌تان درباره ازدواج را کشف کنید: وقتی به طور اتفاقی با بچه‌ها یا خانم های بچه‌دار برخورد می‌کنید، واکنش او را زیر نظر بگیرید. اگر با بی‌حوصلگی و بی‌توجهی و حتی انزجار به بچه‌ها واکنش نشان داد، فکر ازدواج با او را فعلا از سرتان بیرون کنید. اما اگر با شوق و ذوق تمام با بچه ها ارتباط برقرار و شروع به بازی با آنها کرد و با حسرت به نوزادان خیره شد، زودتر دست به کار شوید. تبریکات صمیمانه ما را هم بپذیرید!

آخرین مطالب


مشاهده ی همه

معرفی محصول از سایت موفقیت


مشاهده ی همه

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

footer background