نسخه پي دی اف شماره 431

250,000 ریال 200,000 ریال


به صد سال پیش برگردیم به روزهای عجیب بعد از کودتا، به وقتی که جهان تازه از جنگ جهانی اول بازگشته بود و در گوشه و کنار ایران تغییراتی عجیب و هر روزه رخ می‌داد.

در این میان اما چند صباحی بود که ندای تازه‌ای در محافل روشنفکری ایران به گوش می‌رسید، ندایی از جنس زنانه، البته متفاوت با هرآنچه پیش از این در تاریخ ایران وجود داشت...
شرح این جنبش‌های دلاورانه حقوق زنان را در مجله آذر ماه موفقیت آورده‌ایم.

در کنار آن به حال و هوای این روزهای ایران و سوالات شما، درمان فروپاشی روانی، نحوه ابراز خشم سالم، رکود کسب و کارها و... نیز پرداخته‌ایم که امیدواربم مفید و موثر واقع شود.


برای مشاهده و یا خرید وارد شوید

مجله‌ی موفقیت شماره 431 خود را در یکی از حساس‌ترین و ملتهب‌ترین شرایط کشور در سال‌های اخیر منتشر کرد. این شماره به سنت گذشته شامل بخش های «پرونده‌ی ویژه»، «زندگی»، «نوجوان»، «کار» و در نهایت «موفقیت پلاس» است.

تاریخچه‌ی جنبش‌های حقوق زنان در ایران موضوع پرونده‌ی این شماره است که با بررسی شرایط و بسترهای اجتماعی و سیاسی قرن گذشته، مهم‌ترین گروه‌ها و تاثیرگذارترین زنان در این راه را به خوانندگان معرفی کرده است. خواندن این بخش می‌تواند مخاطب فارسی‌زبان را از آنچه بر حرکت‌های نوآورانه و تجددخواه در یک قرن اخیر گذشت، آگاه کند. چهره‌های نامداری چون تاج‌السلطنه، محترم اسکندری، نوالهدی منگنه، شهناز رشدیه، طوبی آزموده و قمرالملوک وزیری در کنار گروه‌هایی همچون انجمن آزادی زنان، نسوان وطن‌خواه و حتی مدافعین فمینیست اسلامی، هر یک تاریخ شگفت‌انگیزی دارند که خواندن آن در این شماره از مجله به شما پیشنهاد می‌شود.

حال‌و‌هوای بخش زندگی نیز از آنچه در پاییز 1401 شاهدش هستیم دور نیست. در این بخش مقاله‌ای را می‌خوانید از دکتر فرزانه احمدی با عنوان «دهه هشتادی‌های قدرتمند» که نگاهی روان‌شناسانه دارد به موضوع حضور نوجوانان در بدنه‌ی معترض جامعه. همچنین حلیمه کریمی در مقاله‌ی «خشمت را سرکوب نکن» با زبانی داستان‌گونه به خواننده‌ی خود می‌گوید که چگونه می‌توان خشم درون را در زمان و مکان درست بروز داد. در ادامه‌ی این بخش مقاله‌ی «رهایی از حکومت پیش‌فرض‌ها» را از مرتضی رجب‌نیا می‌خوانید که در آن به روشنی منشاء بسیار‌ی از پیش‌فرض‌های استوار ولی اشتباه نسل ما به قلم آورده و راه‌هایی را برای شکستن و رهایی از این تابوهای ذهنی ارائه می‌دهد.

«و اما دهه هشتادی‌ها» به قلم دکتر مصطفی جلالی‌فخر از مهم ترین مقالات بخش نوجوان این شماره است که نگاه متفاوتی دارد به واقعیت زندگی نوجوانان ایرانی و سبک زندگی آن‌ها که به کلی با آنچه در سینمای کشور نمایش داده می‌شود، متفاوت است. خواندن داستان «تولد یک دختر» نوشته ی نسرین خانی را در پایان این بخش از دست ندهید.

آسیب‌پذیری مشاغل آنلاین در ماه‌های اخیر از جمله بحران‌هایی است که بسیاری از اقشار جامعه را درگیر خود ساخته؛ از این رو نویسندگان بخش کسب‌و‌کار مجله وظیفه ی خود دانستند تا در چنین شرایطی با مقالاتی مرتبط همچون «بحران آنلاین» نوشته‌ی احسان مهدی نژاد، «عبور از طوفان کسب و کار» نوشته ی مجید مجیدی و البته «هفتگانه ای در خزان اینستاگرام» نوشته‌ی علی ارسطویی چراغی را روشن کنند در تاریک‌ترین مسیر پیش‌روی فعالین کسب‌و‌کار آنلاین.

اما موفقیت پلاس را با مقاله‌ی مهم «دیکتاتور درون چیست» به شما معرفی می‌کنیم. دکتر محمدرضا رجبی‌شکیب، روان‌شناس، در این مقاله‌ی کوتاه که صرفا یک تحلیل روان‌شناسی نیست به ما می‌گوید که با دیکتاتور درون خود چگونه رفتار کنیم.

به امید فردای روشن

فهرست 

بخش ویژه

نامه ای به ایران خانم

پیشگامان فروتن تاریخ

 راهی که طی شد

ندگی

با فروپاشی روانی چه کنیم؟

 سلاحی قدرتمند به نام «تفکر نقاد»

 رام‌کردن ذهن میمونی

 دهه‌هشتادی‌های قدرتمند

 خشمت را سرکوب نکن

 چرا از آدم‌های زیادی مهربان باید ترسید؟

 تغذیه در روزهای پراسترس

 رهایی از حکومت پیش‌فرض‌ها

آیا شما هم به کار‌کردن معتادید؟

 مرمت قلب شکسته

 زندگی در مسیر خلاقیت

 چرا در پاییز غمگین می‌شویم؟

 انواع مختلف دلبستگی را بشناسیم

نوجوان

 من برای چه کاری خوبم؟

 تصمیم‌گیری به وقت نوجوانی

 و  اما دهه هشتادی‌ها

 تولد یک دختر

کار

بحران آنلاین

 ریسک‌ها را در آغوش بگیرید

 عبور از طوفان کسب‌و‌کار

 مدیریت زمان؛ بحث تلخ اولویت‌ها

 هفتگانه‌ای در خزان اینستاگرام

موفقیت +

 گپ و گفتی با روان شناسان

 حفظ سلامت روان در روزهای سخت

 اجازه بدهید خودشان انتخاب کنند

 دیکتاتور درون چیست؟

کمی آگاهی بخوانید

12 پیام موفقیتی 

شیوانا


خوشحال میشویم نظراتان را با ما به اشتراک بزارید

;