menu button
سبد خرید شما

مجله

مجله موفقیت 441

مجله موفقیت 441

پرونده ویژه

 •  مطالبه‌ی زندگی
 • زندگی ایرانی‌ها سیاسی شده است
 • و ...

زندگی

 • فصل‌های عاشقانه/ تأثیر فصل پاییز و زمستان بر روابط عاطفی
 • سندروم بلوغ/ آنچه درباره‌ی بلوغ باید بدانید
 • تتو؛ خودنمایی یا اعتراض؟/ چرا نوجوان‌ها به تتو‌کردن علاقه‌ی‌ وافری نشان می‌دهد؟
 • رابطه‌هایت را هرس کن!/ دلایل حفظ یا ترک رابطه با دیگری چیست؟
 • از پاپیروس تا کامپیوتر/ مروری نوشتاردرمانی از یونان باستان تا عصر مدرن
 • و ...

کار

 • داستان‌هایی  از نسل  /هیجان، شهرت، پول و دیگر هیچ
 • داستان BMW / رازهای پایداری در بازار رقابت خودروهای لوکس
 • توهم ثروت‌سازی در اقتصاد تورمی/ محاسبه‌ی ثروت خالص
 •  اضطراب‌های مدام/ مروری بر عوامل موثر بر استرس شغلی
 • و ...

پلاس

 • مرگی که آن را زندگی می‌کنیم / تحلیل روان‌شناختی فیلم نهنگ (The Whale)
 • تاثیر تنهایی  بر زوال عقل / پیامدهای تنهایی با کشیدن ۱۵ سیگار در روز قابل مقایسه است
 • و ...


 

مجله موفقیت شماره 441 منتشر شد

شماره 441 مجله موفقیت همزمان با سالگرد مهسا امینی با پرونده‌ای درباره زندگی منتشر شد، این شماره پرونده ویژه مجله موفقیت به مطالبه زندگی اختصاص داشت و در بخش‌های زندگی و کار و پلاس مجله موفقیت نیز مطالب متنوع دیگری تدارک دیده شد.

پرونده ویژه مجله موفقیت

1-در بخش پرونده ویژه مجله موفقیت به زندگی پرداختیم، یک سال از مرگ مهسا امینی گذشت؛ پی‌آیند مرگ مهسا امینی یک جنبش اعتراضی در ایران شکل گرفت و مطالبه‌های متعددی در شعارها و گفته‌های معترضان پیش کشیده شد. عمده‌ی مطالبه‌ی معترضان هم در شعار «زن، زندگی و آزادی» بازتاب یافت.

طی یک سال گذشته، رسانه‌های مختلف در گفت‌وگو با جامعه‌شناسان، فعالان مدنی، مقام‌های مسئول و ... در تحلیل و چرایی آنچه بعد از مرگ مهسا امینی از سر گذشت سخن گفتند و عمده‌ی تحلیل‌ها حول‌و‌حوش مطالبه‌ی زن‌‌ها، آزادی بیان، حق اعتراض و... رقم خورد و کمتر پرسش از آن شد که چگونه «زندگی» در کانون مطالبه‌ی شهروندان قرار گرفت؟

در این نوشتار و همچنین مصاحبه با دکتر «ناصر فکوهی» و «مصطفی مهرآیین» سعی شده تا به مفهوم زندگی و انتظار شهروندان ایرانی از زندگی نوری بتابانیم.

مصاحبه با دکتر ناصر فکوهی

ناصر فکوهی در مصاحبه درباره مطالبه زندگی، از ایده امید سخن گفت و اذعان داشت؛ «ما فکر می‌کنیم امیدواری یک بحث اخلاقی است. اما اینطور نیست و امری است بیولوژیک به قدر نفس کشیدن.

همین اکسیژنی که نفس می‌کشید اگر قطع شود ۳ دقیقه بعد می‌میرید. ولی فکر می‌کنید نا‌امیدی مشکلی نیست؟ ناامیدی هم فرد را می‌کشد.

 

امید نیاز حیاتی ما

برای این نیاز، هر کسی می‌تواند راهی داشته باشد. یکی ممکن است راهش این باشد که بگوید تا وقتی شرایط این است از شهر به روستا و پیش پدر و مادرم می‌روم. به هیچ کسی هم کاری ندارم. زراعت می‌کنم. چون آنجا امیدم بیشتر است.

یکی دیگر ممکن است بگوید که در خانه می‌نشینم و کتاب ۲۰ جلدی می‌نویسم.»

مصاحبه با مصطفی مهرآیین

همچنین مصطفی مهرآیین در مصاحبه‌ای درباره فهم ایرانی‌ها از زندگی معتقد است کنشگری زن‌ها بن‌بست‌شکن است و عنوان می‌کند « زمانی شما در شعر فروغ هم این را می‌بینید.

مسئله زن در شعر فروغ

فروغِ شعر دیوار، اسیر و عصیان، فروغی است که با مسائل شخصی خود درگیر است، اگرچه به زیبایی آن‌ها را بیان می‌کند.

اما در مجموعه‌ی تولدی دیگر و ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد، فروغی اجتماعی است که مسئله‌ی زن را از مسائل شخصی خود تبدیل به مسائل اجتماعی می‌کند و از یک زن کاملا گرفتار در بستر اجتماع حرف می‌زند.

جنبش زنان بعد از مرگ مهسا امینی

این جنبش هم همین را به ما نشان داد که زنان جامعه‌ی ما، همین زنان معمول خانه‌دار ما، همین قدر که گرفتار مسائل فردی از پوشاک و آرایش و یخچال و تمیزی خانه و روابط عاطفی و فرزند‌داری و روابط همسری هستند، به همین قدر هم به این مسائل به شکل اجتماعی نگاه می‌کنند. این مسائل را لزوما مسائل فردی نمی‌دانند و در سطح خانواده قضاوت نمی‌کنند.

زمانی وقتی مردی ناتوان بود می‌گفتند تو بی‌عرضه‌ای. اما الان می‌گویند این مرد چه کار کند؟ بیکار است و دارد تلاشش را می‌کند و شغل در جامعه وجود ندارد! اقتصاد این جامعه فرو‌پاشیده است.

تاثیرات جنبش مهسا امینی بر جامعه ایران

در جامعه‌ی ما این اتفاق نه‌فقط در حوزه‌ی زنان و خانواده، بلکه در سطح معرفت ما رخ داده است. ما به لحاظ معرفتی در این جنبش یک حرکت صد ساله‌ی عمیق فکری را طی کرده‌ایم. از خیلی چیزها گذر کردیم. از قدسیت و تقدس و حدود تفکری که برای ما تعیین شده بود که فقط در این حدود می‌توانیم بیندیشیم، فراتر رفتیم.

متن کامل این دو مصاحبه آگاهی بخش را در بخش پرونده ویژه مجله موفقیت بخوانید.

بخش زندگی مجله موفقیت

در بخش زندگی مجله موفقیت با توجه به موج مهاجرت گسترده ایرانی‌ها به موضوع مهاجرت و چالش‌های آن پرداختیم.

همچنین الهام فلاح، با روایتی از تجربه‌های مادری، تهمینه مفیدی با روایت‌هایی از بیماری اختلال دو قطبی چالش‌های زیست زن‌های ایرانی را پیش‌روی مخاطب‌های قرار می‌دهد.

عاشقی در پاییز

برای آن دست مخاطب‌های عاشق مسلکی که دل در گروه پاییز دارند هم به روایت فصل عاشقی پرداختیم و تاثیر فصل پاییز بر روابط عاطفی را بررسی کردیم. شاید جالب باشد بدانید که تحقیقات نشان داده روابط و دوستی‌های عاطفی که در فصل پاییز آغاز می‌شود حدود 30 درصد بیشتر از فصل‌های دیگر ممکن است پایدار بمانند.

اما چرا دسته‌ی زیادی از این رابطه‌های عاشقانه با شروع بهار و تابستان به پایان می‌رسد؟ این هم پاسخ مشخصی دارد؛ زیرا هر چقدر این نیاز شدیدتر باشد، تصمیم‌گیری سطحی‌تر می‌شود.

پایین آمدن استانداردهای ازدواج در پاییز!

افراد در این فصل به دلیل حس غم و نیاز استاندارهای خود را برای ازدواج یا انتخاب شریک عاطفی، در حد داشتن یک همراه برای اوقات فراغت و تنهایی پایین می‌آورند.

بعد از گذراندن این مدت و کمرنگ‌شدن نیاز به پناه‌گرفتن با فردی امن و ترس از احساس تنهایی، دوباره ملاک‌های واقعی یا اهداف مهم‌تر پررنگ می‌شود.

بخش کار مجله موفقیت

مطالب بخش کار مجله موفقیت مانند شماره‌های پیشین با روایت داستان یک برند آغاز می‌شود و در این شماره به سراغ داستان برند BMW رفته‌ایم. فراز و فرودهای این کمپانی مطرح خودروسازی جهان را بررسی کردیم.

در بخشی از روایت داستان برند BMW آمده است؛ «سلطنت BMW در صنعت خودروهای لوکس گواهی است بر تعهد تزلزل‌ناپذیر آن به نوآوری، طراحی و عملکرد. بی‌ام‌دبلیو از نقطه‌ی آغاز به‌عنوان تولیدکننده‌ی موتور هواپیما تا جایگاه امروزی‌اش به‌عنوان یک برند جهانی در میان خودروهای لوکس، به‌طور مداوم مرزها را جابه‌جا کرده و استانداردهای جدیدی را تعیین کرده است. این تنها تفکر و خط مشی‌ای است که در میان همه‌ی مدیران و سیاست‌گذاران این مجموعه به‌صورت جدی دنبال شده است.»

 

مطالب متنوع دیگری درباره شب‌کاری، محاسبه ثروت‌ خالص و ... در این شماره از بخش کار مجله موفقیت ارائه شده است.

 

 

بخش موفقیت پلاس مجله موفقیت

سرانجام در بخش موفقیت پلاس مجله موفقیت نیز داستان‌های متنوع و جذاب، تحلیل روانشناختی فیلم نهنگ و نیز مقاله‌ای درباره زوال عقل ارائه ش شده است.

 

 

شما می‌توانید با خرید اشتراک مجله موفقیت و بهره‌مندی از مزایای ویژه آن، هر ماه موفقیت را درب منزل یا محل کارتان تحویل بگیرید.

موفقیت حق شماست+×

 

 

footer background