روانشناسی کوآنتومی

600,000 ریال


به جرئت می‌توان گفت که این خود فیزیک کوانتوم بود که به حوزه روانشناسی قدم گذاشت و اندیشمندان این حوزه از علوم انسانی را وادار به واکنش کرد. فیزیک کوانتوم ادعایی کرده بود که تا قبل از آن سابقه نداشت.


برای مشاهده و یا خرید وارد شوید

کتاب «روانشناسی کوانتومی» را می‌توان تلاشی جسورانه برای ورود به پرچالش‌ترین موضوع علمی صد سال اخیر دانست. با وجود این که فیزیک کوانتوم به محض طرح قوانین حیرت انگیز خود، دنیا را شگفت‌زده کرد، در اوایل مسیر افراد اندکی متوجه استعداد قوانین کوانتومی در خلق رویکردهای نوین در حوزه روانشناسی و درمان اختلالات روانی شدند.

به جرئت می‌توان گفت که این خود فیزیک کوانتوم بود که به حوزه روانشناسی قدم گذاشت و اندیشمندان این حوزه از علوم انسانی را وادار به واکنش کرد. فیزیک کوانتوم ادعایی کرده بود که تا قبل از آن سابقه نداشت. بر مبنای بحث‌برانگیزترین ادعای این فیزیک نوین، آگاهی و هشیاری ناظر اندازه‌گیر، روی نتیجه آزمایش‌های کوانتومی تأثیر تعیین‌کننده دارد. این یعنی خلق و آفرینش واقعیت‌های دنیای ریزذرات مستقیماً به توجه و آگاهی مشاهده‌گر بستگی دارد.

فیزیک کوانتوم زمانی این ادعای پرسروصدا را مطرح کرد که قبل از آن «نیوتن» و «دکارت» نقش هشیاری و آگاهی انسان را در وقایع ناچیز و بی‌اهمیت قلمداد کرده بودند و نه تنها فیزیک‌دانان، بلکه حتی دانشمندان حوزه‌های دیگر علوم، از جمله روان‌شناسان هم اهمیتی برای آگاهی انسان قائل نبودند. رفتارگراها حوزه‌ی روانشناسی را در سلطه خود گرفته بودند و انسان را ماشینی تصور می‌کردند که همه چیزش قابل پیش‌بینی و قابل کنترل است. اما فیزیک کوانتوم حرف‌های جدیدی برای گفتن داشت. در این کتاب شما ابتدا به زبان ساده با قوانین بنیادی فیزیک کوانتوم آشنا می‌شوید. برای آشنایی با این قوانین نیازی به داشتن دانش قبلی در زمینه فیزیک نیست. آنچه لازم است به زبان ساده برایتان توضیح داده می‌شود. سپس، به مقایسه باورهای ناکارآمدی که فیزیک نیوتن در ذهن ما جا انداخته و راه‌حل‌های جدیدی که فیزیک کوانتوم برای عبور از تناقض‌های حاصل از باورهای قدیمی در زندگی انسان ارائه می‌دهد می‌پردازیم. در ادامه امکان به کارگیری قوانین فیزیک کوانتوم در دنیای ذرات بزرگ یعنی جهانی که در آن حضور داریم بررسی می‌شود و از طریق دستاوردهای علوم بیولوژی و عصب‌شناسی مدرن و مدل‌های جدید پردازش و ثبت اطلاعات در بدن ثابت می‌گردد که با وجود مادی بودن بدن انسان و به ظاهر اسیر بودن ذرات بدن در فیزیک نیوتنی، آگاهی بشر از جنس کوانتومی است.

در انتها، راهکارهای عملی استفاده از قوانین کوانتومی برای عبور از مشکلات و اختلالات روانی ارائه می‌شود. «تکنیک خلق کنترل شده واقعیت مطلوب» در این کتاب به وضوح تشریح می‌گردد و روش‌های عبور از مشکلات با رویکردهای کوانتومی قابل استفاده برای همه‌ی افراد به زبان ساده تشریح می‌گردد.

با افتخار می‌گوییم که این کتاب در نوع خود یک جهش کوانتومی در آثار حوزه روان‌شناسی مدرن محسوب می‌گردد.

خوشحال میشویم نظراتان را با ما به اشتراک بزارید

آخرین محصولات

;