درمان شناختی رفتاری افسردگی

1,300,000 ریال


افسردگی را نوعی «سرماخوردگی روانی» نامیده‌اند که بیشتر آدم‌ها در مرحله‌ای از زندگی خود به درجه‌ای از آن مبتلا شده‌اند. البته افسردگی‌های حاد حتما نیاز به درمان دارویی دارند و اگر به‌موقع درمان نشوند، آسیب‌های فراوانی را به زندگی فرد می‌زنند و احتمال دارد که در اثر آن افراد حتی به سمت خودکشی گرایش پیدا کنند. در کتاب «درمان شناختی-رفتاری افسردگی» تلاش شده است که مجموعه‌ای کامل از بهترین روش‌ها برای شناخت و مقابله با افسردگی در اختیار مخاطبان گذاشته است.


برای مشاهده و یا خرید وارد شوید

افسردگی یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی در دنیای امروز است و شرایط خاص اجتماعی و اقتصادی کنونی جامعه ما و همچنین شیوع ویروس کرونا باعث شده است که متاسفانه تعداد مبتلایان به آن در مقطع کنونی روز‌به‌روز بیشتر شوند. افسردگی را نوعی «سرماخوردگی روانی» نامیده‌اند که بیشتر آدم‌ها در مرحله‌ای از زندگی خود به درجه‌ای از آن مبتلا شده‌اند. البته افسردگی‌های حاد حتما نیاز به درمان دارویی دارند و اگر به‌موقع درمان نشوند، آسیب‌های فراوانی را به زندگی فرد می‌زنند و احتمال دارد که در اثر آن افراد حتی به سمت خودکشی گرایش پیدا کنند. در کتاب «درمان شناختی-رفتاری افسردگی» تلاش شده است که مجموعه‌ای کامل از بهترین روش‌ها برای شناخت و مقابله با افسردگی در اختیار مخاطبان گذاشته است. در این کتاب که توسط احمد حلت، فرامرز کوثری و حمید کوثری نوشته شده، یکی از پیشتازترین رویکردهای روان‌شناسی، یعنی درمان شناختی-رفتاری برای مقابله با افسردگی به زبانی ساده و همراه با مثال‌های کاربردی و عملی متعدد آموزش داده شده است.

تمامی اطلاعات و پرسشنامه‌های مورد نیاز برای ارزیابی به همراه کلید حل آن هم در ضمیمه‌های این کتاب قرار داده شده است و به همین دلیل علاوه بر مردم عادی، می‌تواند به‌عنوان مرجعی برای دانشجویان رشته روان‌شناسی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

آشنایی با مبانی درمان شناختی-رفتاری، سطوح شناخت و تحریف‌های شناختی، افکار خودآیند و تکنیک‌های شناسایی، ارزیابی و تغییر آن و روش‌های شناسایی، ارزیابی و تغییر باورهای میانی و مرکزی از جمله مهم‌ترین موضوعاتی هستند که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده است. دکتر احمد حلت در پشت جلد این کتاب نوشته است: «سال‌ها آرزو داشتم که بتوانم به همه آن‌ها که ناراحت و غمگین هستند، کمک کنم. با این کتاب، آرزوی من برآورده می‌شود، چراکه از این به بعد هر که را غمگین ببینم، این کتاب را به او هدیه می‌دهم و مطمئنم که خواندن و اجرای توصیه‌های آن برایش موثر خواهد بود.»

خوشحال میشویم نظراتان را با ما به اشتراک بزارید

;