menu button
سبد خرید شما
اسراری که مادرها به دخترها می‌گویند
موفقیت  |  1401/09/27  | 
حرف‌های مادر و دختری

اسراری که مادرها به دخترها می‌گویند


رابطه مادر و دختری پیچیده‌تر از آن چیزی است که در ظاهر دیده می‌شود. مادرها حرف‌ها و اسراری را با دخترهایشان در میان می‌گذارند که فقط بین خودشان می‌ماند و کسی از آن باخبر نمی‌شود. شاید این روزها بعضی از دخترها مادرهایشان را متعلق به گذشته بدانند و حرف‌هایشان را قدیمی‌ ارزیابی کنند اما حرف مادرها همیشه پر از حقایقی است که با گذشت زمان به آن پی می‌بریم. برای همین نباید دانایی و تجربیات و نصیحت‌های مادرانه را دست‌کم گرفت. فرقی نمی‌کند چه سن و سال و یا موقعیت اجتماعی دارید، یادتان باشد این توصیه‌های مادرانه را همیشه و همه‌جا آویزه گوشتان کنید.

استقلال مالی داشته باش

مادرها همیشه به دخترهایشان سفارش می‌کنند که دستشان در جیب خودشان باشد. حتی اگر با پسر بزرگ‌ترین تاجر شهرتان ازدواج کرده‌اید سعی کنید از نظر اقتصادی وابسته بی‌چون و چرای او نباشید. درست است که دوست دارید در ناز و نعمت زندگی کنيد اما مدام نگران اوضاع مالی‌تان نباشید، هیچ‌وقت نمی‌دانید در آینده چه پیش مي‌آيد، به ویژه الان که طلاق و جدایی زیاد شده است. اگر درآمد خودتان را داشته باشید و بدانید چگونه دخل و خرج‌تان را اداره کنید آمادگی و اعتماد به نفس بالایی خواهید داشت و هر اتفاقی هم که بیافتد می‌توانید روی پای خودتان بایستید.

کرم ضدآفتاب بزن

این چین و چروکی که روی پوست مادرتان می‌بینید مادرزادی نیست و زمانی آنها هم پوست صافی مانند شما داشتند. مادرها خیلی خوب می‌دانند که نور آفتاب به مرور چه بلایی بر سر پوست مي‌آورد، چون تاثیر آن‌را روی پوست خود و هم‌سن و سال‌هایشان دیده‌اند. برای همین هم به دخترهایشان سفارش می‌کنند برای پیشگیری از چین و چروک و پیری زودهنگام پوست مراقب پوستشان باشند و کرم بزنند. حق با مادرتان است. اشعه‌های ماورای بنفش باعث پیری زودهنگام پوست می‌شود برای همین لازم است حدود 20 دقیقه قبل از خروج از منزل کرم ضدآفتاب بزنید.

خودت را دوست داشته باش و به خودت اعتماد کن

فقط یک مادر می‌تواند در هر شرایطی فرزندش را زیبا ببیند و انتظار دارد خود او هم چنین باشد. در دوره نوجوانی زمانی که صورتتان پر از جوش است، زمانی که احساس می‌کنید زشت‌ترین دختر دنیا هستید این مادر است که مدام تکرار می‌کند جوش‌ها رفتنی‌اند؛ خودت را دوست داشته باش و به خودت افتخار کن. اگر‌چه در آن دوران خیلی به حرف مادر اعتماد نداشتید اما بعد از سال‌ها که این جوش‌ها محو می‌شود به حرف او می‌رسید. خواهید فهمید زمانی‌که خودتان را دوست داشته و به خودتان باور داشته باشید از نظر ظاهری هم زیبا دیده می‌شوید.

با دیگران طوری رفتار کن که دوست داری با خودت رفتار شود

حتما برای شما هم پیش آمده است که تصور می‌کنید مادرتان دیگر شورش را درآورده و «زیادی خوب است». شاید بارها گفته‌اید «چرا من باید خوب باشم وقتی او با من بد‌رفتاری می‌کند؟» گوش مادرها از این حرف‌ها پر است اما باز هم سفارش می‌کنند مهربان باش، بخشنده باش، صبور باش. خیلی نمی‌گذرد که به حرف مادرتان می‌رسید و متوجه می‌شوید برای داشتن روابط اجتماعی خوب باید مهربان، صبور و بخشنده باشید.

مراقب پوست و موهایت باش

مادرها از اینکه اجازه می‌دهید پوستتان خشک شود و یا اینکه موهایتان را با عجله و سرسری شانه می‌زنید حرص می‌خورند. به حرفشان گوش دهید. به آرامی‌ گره موهایتان را باز کنید و به طور منظم کرم مرطوب‌کننده بزنید. اگر به حرفشان گوش ندهید چند سال بعد پوست و موهایتان حساس و ضعیف خواهند شد. از همین حالا باید به فکر باشید.

آرامشت را حفظ کن و خانم باش

چند بار از مادرتان شنیده‌اید که گفته است «خانم باش و لبخند بزن همه‌چیز درست می‌شود»؟ اگر همیشه جواب بدهید: «‌عمرا!» مطمئن باشید که چند سال بعد اهمیت لبخند زدن و رفتار مثبت را خواهید فهمید. هیچ مشکلی با کج‌خلقی و عصبانیت حل نمی‌شود و حق با مادرتان است.

در لباس پوشیدن دقت کن

بدون شک زمانی‌که از خانه بیرون می‌روید یا به مهمانی دعوت مي‌شويد مادرتان با دقت تمام مراقب نوع لباس پوشیدن‌تان است. اکثر مادرها مایل نیستند دخترهایشان لباس‌های باز بپوشند و از این‌گونه لباس‌ها به عنوان لباس جلف یاد می‌کنند. برای همین هم یک بحث دائمی‌ بین مادرها و دخترها به‌خاطر نوع پوشش وجود دارد، چون هر‌چه بیشتر تلاش کنید جذاب و دلربا به نظر برسید بیشتر از تواضع و حجب و حیا دور می‌شوید و مادرها این را نمی‌خواهند. البته فقط زمانی معنای حرف‌هایش را می‌فهمید که خودتان مادر شده‌اید.

این همه دنبال مد نباش

بعضی‌ها عاشق مد هستند و همیشه دوست دارند مد روز باشند. برای همین هم بیشتر وقتشان را به گشت‌و‌گذار در مراکز خرید صرف می‌کنند و دنبال آخرین مد لباس و کفش و غیره می‌گردند. مادرتان همیشه توصیه می‌کند پولتان را صرف خرید لباس‌هایی نکنید که امروز مد شده است و چند هفته دیگر نمی‌توانید استفاده کنید. به حرف‌هایش گوش می‌کنید؟ به احتمال زیاد نه! اما باید بدانید که همیشه همه چیزهایی که مد می‌شوند زیبا نیستند و الزاما به شما نمي‌آيند. به حرف مادرتان گوش دهید. ساده و شیک باشید. چون زیبا بودن الزاما به معنای این نیست که از آخرین مد روز پیروی کنید.

کمتر آرایش کن

حتما شما هم در اطرافتان دخترها و خانم‌های جوان زیادی مي‌بينيد که تا حد مرگ آرایش می‌کنند. بدون‌شک خیلی از مادرها با این وضعیت مشکل دارند و مدام توصیه می‌کنند که دخترشان کمتر آرایش کند. به حرف مادرتان گوش کنید، چون آرایش کردن زیاد نه‌تنها به سلامت پوستتان رحم نمی‌کند بلکه ملاحت و جذابیت اصلی صورتتان را از بین می‌برد.

استرس را از خودت دور کن

«انقدر حرص نخور مادر»! این توصیه‌ای است که من و شما بارها‌ و‌ بارها از مادرهایمان شنیده‌ایم و صد البته که يك گوش‌مان را در و ديگري را دروازه کرده‌ایم. مادرها بی‌دلیل چنین نصیحتی نمی‌کنند. به‌خاطر اینکه خودشان زمانی‌که جوان‌تر بوده‌اند خیلی وقت‌ها حرص خورده‌اند و تسلیم استرس شده‌اند. برای همین به‌خوبی می‌دانند استرس و حرص خوردن دردی دوا نمی‌کند. فقط به اعصاب و سلامتی شما آسیب می‌زند.

تکانی به خودت بده

هر‌چقدر سرتان شلوغ باشد ورزش کردن را فراموش نکنید. مادرها می‌دانند که عدم تحرک، شما را در معرض بیماری‌های متعدد قرار می‌دهد و جوانی‌تان را به تاراج می‌برد. حتی اگر فرصت  ثبت‌نام در باشگاه ورزشی را ندارید هر روز پیاده‌روی کنید. می‌توانید چند ایستگاه مانده به منزل یا محل کارتان از ماشین پیاده شده و تا رسیدن به مقصد پیاده‌روی کنید.

ظهرها کمی‌ چرت بزن

شاید این روزها فرصت کمی ‌برای چرت بعد‌از‌ظهر وجود داشته باشد. اما در هر شرایطی که هستید سعی کنید بعد از ناهار کمی‌ چرت بزنید. چراكه این‌ کار خستگی جسمی‌ و روحی را از شما دور می‌کند و باعث شادابی می‌شود. باید بدانید نتیجه پژوهش‌ها نشان می‌دهد که چرت کوتاه بعد‌از‌ظهر خطر آلزایمر را هم کاهش می‌دهد.

به اندازه کافی بخواب

اکثر مادرها از اینکه فرزندانشان دیر می‌خوابند شاکی‌اند. مطمئنا اگر شما هم عادت دارید که شب‌ها تا دیر‌وقت بیدار بمانید همیشه مورد‌ انتقاد مادرتان قرار می‌گیرید. آنها به‌خوبی می‌دانند که خواب کافی برای بدن چه اهمیتی دارد. باید بدانید که خواب کافی باعث شادابی می‌شود، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و برای عملکرد مغز و حتی حفظ تناسب اندام موثر است. نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهند که خواب کافی آستانه درد را بالا می‌برد.

وقتی ناراحتی تصمیم نگیر

همه ما می‌دانیم که احساسات نقش زیادی در تصمیم‌گیری‌ها دارد، اما چیزی که احتمالا نمی‌دانیم میزان این تاثیر است. مادرها می‌دانند که غم و غصه شما را کم‌طاقت می‌کند و باعث می‌شود تصمیماتی بگیرید که اصلا به نفعتان نیست. قطعا همان اول متوجه نمی‌شوید که حرف مادرتان چقدر منطقی است. اما با گذشت زمان درمیابید که حق با مادرتان است.

صورتت را با گلاب بشور

اکثر مادرها برای زیبایی پوست خود از ساده‌ترین و طبیعی‌ترین روش‌ها استفاده می‌کنند و همین توصیه را هم به دخترهایشان می‌کنند. گلاب منافذ پوستی را منقبض کرده و باعث یک‌دست و صاف‌شدن رنگ پوست می‌شود. در‌واقع یکی از روش‌های جوان‌تر بودن استفاده از ماسک‌های طبیعی است. به‌جای اینکه پوستتان را با انواع لوازم آرایشی خفه کنید به حرف مادرتان گوش کرده و از طبیعی‌ترین روش‌های ممکن برای زیبایی آن استفاده کنید.

شاد باش و با دوستانت بخند

هیچ‌چیز به اندازه دیدن دختر شاد و شاداب برای مادرها لذت‌بخش نیست. مادرها توصیه می‌کنند که دخترهایشان دوست‌های خوبی پیدا کنند و همیشه در جمع دوستان و فامیل شاد باشند و بخندند. مادرها به‌خوبی می‌دانند که هر غصه‌ایی خطی روی چهره شما میاندازد. برای همین نمی‌خواهند غم و غصه صورت شما را خط خطی کند.

همیشه کنارت هستم

همه دخترها می‌دانند که در هر شرایطی می‌توانند به مادرشان تکیه کنند. فرقی نمی‌کند چه اتفاقی افتاده باشد یا چه سن و سالی داشته باشید. همیشه می‌توانید به مادرتان اعتماد کنید چون او همیشه کنارتان حضور دارد و برای کمک کردن به شما آماده است.

آخرین مطالب


مشاهده ی همه

معرفی محصول از سایت موفقیت


مشاهده ی همه

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

footer background