menu button
سبد خرید شما
نکات کاربردی برای جذب موفقیت
موفقیت  |  1401/09/26  | 

نکات کاربردی برای جذب موفقیت


بیشتر متفکران معتقدند برای تغییر زندگی باید اول از خود شروع کنید. افکار، احساسات و عملکرد و واقعیت‌های خود را به‌خوبی بشناسید. جیم روان، یکی از مدیران و سخنرانان موفق می‌گوید مراقب افکارت باش زیرا که به حرف‌ها و کردارت تبدیل می‌شوند، مراقب کردارت باش زیرا آنها تبدیل به عادت می‌شوند. مراقب عادت‌هایت باش چراکه شخصیت و خوی تو می‌‌‌‌‌‌شوند، مراقب شخصیتت باش زیرا که سرنوشت تو می‌شوند. نکات زير نیز در این راه به تو کمک می‌‌کنند:

 

 1. مسئولیت‌پذیری

پرورش حس مسئولیت‌پذیری شخصی به معنی شناسایی شرایطی است که تغییر آن خارج از توان شماست، اما شما

می‌توانید خودتان را تغییر دهید و می‌توانید افکار و کردار خود را انتخاب کنید. سرزنش نیروهای خارجی به خاطر ایجاد مشکلات، کمکی به شما نمی‌کند جز اینکه نیروی شما را تحلیل می‌دهد.

حس مسئولیت‌پذیری داشته باشید زیرا که حس خودارزشی را به‌وجود می‌آورد و شما دیگر نیازی به تایید دیگران نخواهید داشت. به دنبال راهی باشید تا بتوانید آنچه که هستید و می‌دانید با دیگران سهیم کرده و خود درونی‌تان را قوی کنید و مسئولیت زندگی و رویدادهای آن را به عهده بگیرید.

 1. ملاحظه‌گر افکار و احساسات خود باشید

استیو پاولین، نویسنده کتاب کمک به خود، می‌گوید شما نمی‌توانید افکار و احساسات خود را کنترل کنید زیرا زمانی که به وجود می‌آیند از آنها آگاه می‌شوید، اما شما می‌توانید دیدگاه خود را نسبت به آنها زمانی که در حال به وجود آمدن هستند، تغییر دهید. با بررسی و ملاحظه الگوهای فکری خود طرز فکر خود را مثبت‌تر کنید. تجربه احساسات بدون احساس نزدیکی داشتن با آنها باعث می‌شود شما بیشتر پذیرای بازخورد احساسی مفید آنها باشید و همچنین آگاهانه واکنش و عکس‌العمل خود را انتخاب ‌کنید. از نظر پاولین استرس می‌تواند نشان‌دهنده ضعف یا عدم آمادگی باشد؛ ترس ممکن است علامتی برای تمرین بیشتر و ناامیدی نشان‌دهنده شکست است. ناامیدی نیاز به دلبستگی‌ها را آشکار می‌کند و تجارب جدیدی را پیش رو می‌گذارد.

 1. در حال زندگی کنید

پشیمانی و تاسف‌، باورهای منفی و شرایط گذشته را کنار بگذارید. باورهایی که برای شما واقعیت دارند را ارزیابی كرده و آگاهانه آنها را انتخاب کنید؛ ریچارد برانسون می‌گوید در عجبم از افرادی که زمانی که صرف فکر کردن به شکست‌ها می‌کنند، بیشتر از انرژی‌ای است که برای شروع کار جدید صرف می‌کنند.

 1. ترویج تفکر فراوانی

اگر یاد بگیرید که قدردان نعمت‌هاي هرچند کم باشید و آنها را نادیده نگیرید، مطمئن باشید که فراوانی به سوی شما سرازیر می‌شود. محکوم کردن و سرزنش آنچه که در حال حاضر در زندگی‌تان وجود دارد شما را ناتوان می‌کند و باعث می‌شود کمبودها و ضعف‌ها را جذب کنید.

با تفکر فراوانی رابطه شما با پول و زندگی کاملا تغییر می‌کند و ترس از ورشکستگی از بین می‌رود؛ همچنین به جای ترسیدن از شکست و ناکامی‌ از کار خود لذت می‌برید و نیرو و توان خود را صرف تمرکز بر کارتان می‌کنید و نه تفکرات منفی.

 1. بهبودی روابط

با افزایش حس بی نیازی، خود به خود روابط هم بهبود پیدا می‌کنند و شما بدون اینکه بخواهید محبت‌هایتان از سوی دیگران جبران شود و انتظار جبران محبت از کسی داشته باشید، محبت می‌کنید و زندگی اجتماعی خوب و موفقی پیش رو خواهید داشت.

 

 1. زمانی برای آرامش

افراد موفق همیشه زمانی را به آرامش درونی اختصاص می‌دهند. داشتن آرامش درونی کمک می‌کند در مواقع سخت و دشوار راه حل درستی برای مشکلات پیدا کنید و استرس و تنش‌ها ذهن شما را به خود مشغول نکند.

 1. افزایش حس استقامت و پشتکار

در شرایط سخت و دشوار به جای اینکه دست از کار بکشید و تسلیم شوید، استقامت کنید و نگویید ای کاش شرایط آسان‌تر بود، بگویید کاش من آماده‌تر و بهتر بودم.

 1. داشتن استقلال مالی

سواد خود را در زمینه پول و امور مالی ارتقا دهید، هرچه دانش خود را در زمینه مالی افزایش دهید بهتر می‌توانید درباره مسائل مالی و اقتصادی خود تصمیم بگیرید و به اهداف مالی خود برسید.

 

جذب موفقیت در کسب و کار

 • تغییر استراتژی‌های خود

اهداف شما می‌تواند شامل افزایش سهام بازرگانی، تولید با کمترین هزینه، داشتن محصولات با کیفیت بالا باشد؛ به هر حال باید دقیقا هدف شغلی خود را مشخص کنید. حوزه کاری خود برای مثال در زمینه انواع تولیدات یا خدمات و محدوده جغرافیایی تجاری خود را به‌خوبی بشناسید و تدابیر درست و نادرست خود را بشناسید و از استراتژی‌های درست برای رشد و ارتقای شغلی خود استفاده کنید.

 • تنظیم مسیر

روش کاری خود را با نیازها و تقاضای مشتریان تغییر دهید و عرضه و محصولات خود را با تقاضاها سازگار کنید. روی مشتریان اصلی و محصولات متفاوت و مورد رقابت تمرکز کنید. درباره چگونگی برآورده کردن نیازهای مشتریان تحقیق کنید و با محصولات موردنظر و نیازهای آنها آشنا شوید. راه‌های جذب مشتری و سازگاری با آنها را بشناسید.

 • پیش‌بینی گرایش‌ها و رضایت مشتری

محصولات و علامت تجاری خود را بیشتر متناسب متقاضیان معرفی کنید و علامت تجاری شما باید به گونه‌ای معرفی شود که تولیدکننده، جوابگوی تقاضاهای آتی مشتریان باشد:

 • درباره نحوه همکاری و تاثیر متقابل مشتریان فکر کنید. وفاداری یک علامت تجاری به‌طور فزاینده‌ای دهان به دهان می‌شود، درواقع تولیدات و خدمات شفاها توسط مشتریان و نظرات بازدیدکنندگان معرفی و توصیه می‌شود و برندهايي موفق هستند که در تشویق و ترغیب مشتریان خود خلاقانه عمل کنند.
 • روی روند کاری روزانه خود تمرکز کنید. جیم ران معتقد است که باید روزانه روند شغلی و کسب و کار خود را بررسی و سازمان‌دهی کرده و سعی كنید با شناسایی اشتباهات امروز آنها را فردا تکرار نکنید.
 • محصولات کارآمد تولید کنید. سعی کنید بهترین ترکیبات را در محصولات خود به کار بگیرید. در صورت لزوم هرچند وقت یک‌بار طراحی تولیدات را تغییر دهید. محصولات و خدمات شما باید به‌روز و متناسب با جامعه و مشتریان باشد.

پروسه تجاری خود را با انجام اقدامات و اصلاحات هرچند کوچک تغییر دهید.

 

 • از افراد متخصص در گروه خود استفاده کنید. یکی از رازهای موفقیت تجاری استفاده از افرادی با تفکرات متفاوت و خلاقانه است. منش و رفتار کارکنان در موفقیت تجاری بسیار تاثیرگذار است. اگر مشتریان از عملکرد، رفتار و برخورد آنها راضی نباشند، به‌زودی از محصولات و خدمات شما ناراضی و ناخشنود خواهند شد.
 • اصلاح و بهبودی ارتباطات. جیم ران معتقد است ارتباط موثر 20 درصد آن چیزی است که می‌دانیم و 80 درصد نحوه احساس شما درباره چیزی است که می‌دانید. کارکنان باید با استراتژی‌ها و روش‌های مربوط به کار آشنا باشند و نقشه‌ها و اهداف شغلی خود را بدانند و از آنها حمایت کنند. به حرف‌ها و طرح‌های آنها گوش کنید. برای عکس المعل نشان دادن عجله نکنید، ابتدا شرایط را ارزیابی کنید و سپس قبل از نشان دادن عکس‌العمل‌ها تصمیم بگیرید. به عواقب عکس‌العمل‌ها و سخنان خود ابتدا فکر کنید و سپس برای انجام آنها اقدام کنید.
 • به غریزه و هوش خود اعتماد کنید. بن سیلبرمن می‌گوید در مقابل سیل نصیحت‌ها و پندها محتاط عمل کنید و همه جوانب را در نظر بگیرید و در آخر به خود اعتماد کنید. به دنبال استراتژی‌اي باشید که اهدافتان را پیش می‌برد. توجه کنید تدبیری که قابل اجراست بهتر از تدبیری است که قوی و دقیق است، اما شما قادر به اجرای آن نیستید.

 

نکته: موفقیت قابل دسترس نیست، مگر اینکه شما آن کسی باشید که جذبش می‌کنید.

 

 

آخرین مطالب


مشاهده ی همه

معرفی محصول از سایت موفقیت


مشاهده ی همه

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

footer background