menu button
سبد خرید شما
«تائو پرچون لینچ»، پیرترین مربی یوگا در جهان
موفقیت  |  1403/04/03  | 
مظهر قدرت و سلامتی!

«تائو پرچون لینچ»، پیرترین مربی یوگا در جهان


رهبران و استادان و به طور کلی انسان‌های قدرتمند و با‌اراده و باانگیزه، شیوه ادراک جهانیان را تغییر می‌دهند. شاید بتوان از خانم تائو پرچون لینچ، به عنوان یکی از همین انسان‌های با‌اراده و قوی نام برد. تائو در 13 اوت سال 1918 در پوندیچری هند متولد شد. پدر او مردی فرانسوی و مادرش اهل هندوستان بود و به همین دلیل می‌توان گفت که او تربیت‌یافته دو فرهنگ متفاوت است. تائو در سال 1962 با «بیل لینچ» که صاحب یک دفتر بیمه بود، ازدواج کرد. این زوج حدود بیست سال با یکدیگر زندگی کردند، اما صاحب فرزندی نشدند. متاسفانه زندگی آن‌ها پایانی غم‌انگیزی داشت و همسر تائو در سال 1982 از دنیا رفت و تائو را برای همیشه تنها گذاشت. خانم تائو پس از درگذشت همسرش دیگر ازدواج نکرد و ترجیح داد که تا آخر عمر خود به‌تنهایی زندگی کند.

تاسیس موسسه وست‌چستر

تائو پرچون لینچ با 101 سال سن، علاوه بر آموزش یوگا، به ارائه مثبت‌ترین جنبه‌های تفکر هندی، اروپایی و آمریکایی پرداخته و آن‌ها را ترسیم کرده است. خانم تائو تکنیک‌های یوگا را برای انسان‌هایی که به‌دنبال روشن‌فکری و رسیدن به آرامش هستند، به‌گونه‌ای منحصر‌به‌فرد ارائه می‌دهد. از زمانی که موسسه یوگای وست‌چستر در سال 1982 تاسیس شد، صدها داوطلب زیر نظر خانم تائو در زمینه آموزش یوگا تعلیم دیده‌اند و موفق به دریافت گواهی‌نامه مهارتی در این زمینه شده‌اند.

تائو بیش از 70 سال است که به‌صورت شخصی به انجام تمرینات یوگا می‌پردازد و همچنین بیش از 45 سال است که در حال آموزش یوگا به دانشجویان علاقه‌مند به این رشته در هند، فرانسه، دبی، چین، روسیه و بسیاری از نقاط دیگر است. تائو زیر نظر استادان برجسته یوگا از جمله «اوروبیندو و بی.کی.اس.آینگار» در شهرهای پونا و بمبئی آموخت که چگونه می‌توان با انجام تمرینات و تکنیک‌های یوگا، به قدرتی بیکران و باورنکردنی دسترسی داشت. در واقع این قدرت در تمامی افراد وجود دارد، اما تنها تعداد کمی از افراد، آن هم توسط کسب برخی آموزش‌های لازم می‌توانند به آن دسترسی یابند.

تائو بیش از 30 بار همراه با دانشجویان خود به هندوستان سفر کرده است، زیرا معتقد است که چنین سفرهایی باعث آشکار‌شدن قدرت و ماهیت واقعی یوگا می‌شوند. تائو در کارگاه‌های آموزشی بسیاری از جمله مرکز یوگا و سلامتی کریپالو، موسسه یوگای انتگرال در منهتن و ساچیداندا اشرام-یوگاویل و باکینگهام به تدریس و آموزش پرداخته است. در سال 1995 تائو در کنفرانس بین‌المللی تاثیر یوگا بر صلح شرکت کرد تا بتواند از طریق اصول یوگا به صلح در خاورمیانه کمک کند. تائو معتقد است که پیروی از اصول یوگا می‌تواند افراد را شفا دهد و با گسترش یافتن در سراسر جهان، به آرامش و بهبودی در کره زمین کمک کند.تائو در 99 سالگی شناخت بسیار زیادی از اصول ژرف و شگفت‌انگیز یوگا پیدا کرده و نمونه‌ای از انسانی توانا و مثبت است که می‌تواند هر کاری را انجام دهد. او با وجود شهرت و محبوبیت بسیار خود، تا کنون در رسانه‌های اجتماعی فعالیتی نداشته و به نظر می‌رسد که بیشتر علاقه دارد که به دور از حواشی، زندگی خود را سپری کند. البته این مربی برجسته یوگا، اخیرا مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است و مصاحبه‌ای با او در برنامه‌ای که هر روز صبح از شبکه ان. بی. سی پخش می‌شود، انجام شد.

در آن برنامه بخشی از فیلم مستند «آینده همراه با زنان قدرتمند و فوق‌العاده» هم پخش شد. او همچنین مصاحبه‌های بسیاری با مجلات مختلف از جمله مجله خبری، مجله وست‌چستر و مجله پیشگیری انجام داده است. او در نمایشگاه «مارتا استوارت» هم حضور یافته و در آنجا مصاحبه‌ای را با دکتر «سانجی گپتا» انجام داده است که آن هم به‌تازگی از شبکه سی. ان. ان پخش شد.

تائو قبل از پرداختن به آموزش یوگا، در دهه‌های 40 و 50 به مدت طولانی به کار بازیگری و فیلم‌نامه‌نویسی مشغول بود. او همچنین فیلم‌هایی مستند را در دهه‌های 60 و 70 ساخت. خانم تائو همچنین نویسنده بوده و تاکنون سه کتاب منتشر کرده است. اولین اثر او که در سال 2013 به چاپ رسید، کتاب «رقص نور» است که سمت‌و‌سوی معنوی وجود را از دیدگاه یک استاد یوگای مدرن مورد بررسی قرار داده است. دومین اثر او «بازتاب‌ها» نام دارد و در سال 2015 به چاپ رسیده است. سومین و آخرین اثر او هم «روشن و درخشان» نام دارد که به ارائه نقل‌قول‌ها و تصاویری برای الهام‌بخشیدن، خوش‌بینی، قدردانی و اعتقاد به پتانسیل بی‌حد‌و‌حصر انسان‌ها می‌پردازد.

تائو در وقایع تاریخی بسیاری هم حضور داشت و مستند‌های ساخته‌شده در‌باره زندگی تائو در هندوستان با نمایش بسیاری از وقایع تاریخی همراه هستند. تائو را شاید بتوان تنها کسی به حساب آورد که در گذشته شاهد بسیاری از وقایعی بوده است که شاهدان آن وقایع اکنون در قید حیات نیستند.
آموزش‌های تائو

تائو از طریق یوگا، نظم و انضباط و چگونگی کنترل‌داشتن بر بدن و ذهن را آموزش می‌دهد. او با بالا‌بردن و متعادل‌کردن بدن در حالت‌های کلاسیک نشان می‌دهد که چگونه می‌توان به بارقه اولیه انرژی که همه ما از جهان پیرامونمان دریافت می‌کنیم، دست یافت. با وجود اعتقادات و باورهای مختلف، این بارقه انرژی ما را با همنوعان خود و انواع زندگی در سیاره‌مان، زمین، یکی می‌کند.

تائو را می‌توان یک الگو/ تبلیغ زنده برای چگونگی به‌کار‌گیری پتانسیل‌های انسانی دانست. توانایی او در غلبه بر اثرات پیری برای کنترل بدن و ذهن خود مطابق با اصول یوگا بی‌نظیر است.  فلسفه تائو این است: «اگر قدرت را در درون خود به دست آوریم، دیگر کاری وجود ندارد که نتوانیم آن را انجام دهیم

 اکنون و در سن 101 سالگی،  تائو همه کارهایش را با عشق و علاقه‌ای شگرف و بی‌نظیر انجام می‌دهد. در ماه مه 2012، رکوردهای جهانی گینس، تائو پرچون لینچ را به عنوان پیر‌ترین مربی یوگا در جهان به رسمیت شناخت. حالا او یک قرن از زندگی خود را پشت سر گذاشته و این حیرت‌آوراست! این روزها این استاد یوگا مشغول برگزاری کلاس‌های پرطرف‌دارش است و در این کلاس‌ها به افراد شرکت‌کننده درباره اهمیت یوگا آموزش می‌دهد.

در نهایت، آنچه در زندگی انسان‌ها از همه چیز مهم‌تر است، شاد‌بودن و رضایت از انجام‌دادن کاری است که می‌کنیم و شاید بتوان گفت که رمز موفقیت تائو نیز این بوده که او از کاری که به انجام آن مشغول است، لذت می‌برد و به آن علاقه دارد. درآمد تائو تقریبا دو میلیون دلار در سال است و تمام ثروت خود را از آموزش یوگا به دست آورده است؛ درحالی که متوسط حقوق یک مربی یوگا در ایالات متحده 46800 دلار در سال است و مطمئنا تائو این ثروت را به‌دلیل تجربه و مهارت‌های چندین ساله خود به دست آورده است.

آخرین مطالب


مشاهده ی همه

معرفی محصول از سایت موفقیت


مشاهده ی همه
blank image

فاضل

1401/9/23

ضمن تشکراز متن وزندگینامه کوتاه شده قشنگ فکر کنم ایشون ازدنیا رفته باشن!!!

blank image

حمید ازوجی‌

1403/4/5

چه پیر مرد نوید بخش و امید بخشی بود ! پیرمردِه ۲۰ ساله ای بود !!!!

دیدگاهتان را بنویسید

footer background