ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات

شماره 359 نیمه دوم مهر 1396 منتشر شد

تقدیر یا تدبیر؟ انسان با تدبیر سرنوشتش را خودش می‌سازد یا تقدیر از پیش برای او نوشته شده است؟ سوالی که ذهن خیلی‌ها را مشغول کرده و به‌دنبال پاسخی برای آن هستند. دکتر احمد حلت در سرمقاله مجله 359 موفقیت، درباره این سوال صحبت کرده است.

هر چه تعداد تجربه بچه‌ها در حضور پدر و مادر بیشتر باشد، آن‌ها در آینده موثرتر و کارآمدتر ظاهر می‌شوند. اگر فرزندانی می‌خواهیم که در بزرگسالی عالی و مستقل ظاهر شوند، باید از کودکی به آن‌ها فرصت تجربه عالی‌بودن را بدهیم. سخن سردبیر این شماره از مجله موفقیت به قلم سهیلا ثقفی درباره فرصت‌دادن به کودکان صحبت کرده که خواندن آن را به تمام پدر و مادرهای قرن 21 توصیه می‌کنیم.
در صفحه یادداشت، اهالی موفقیت، یادداشت‌هایی را برای مخاطبان آماده می‌کنند تا بتوانند آن‌ها را با نقطه نظراتشان در مورد مسائل گوناگون آشنا کنند.

عکس‌های روز نشنال جئوگرافیک با تقریب خوبی بهترین عکس‌های روز جهان هستند که می‌توانند ساعت‌ها مخاطب را مجذوب خود کنند. ما سعی می‌کنیم در صفحه گالری، بهترین‌های این بخش را جدا کنیم و با شرحی کوتاه، دریچه‌ای کوچک به دنیای شگفت‌انگیز باز کنیم.


سخت‌کوشی، شکست‌ناپذیری، تمرکزداشتن بر انجام وظایف، وقت را به بطالت‌نگذراندن، داشتن برنامه‌ریزی منظم، فعال و پرتلاش‌بودن، خستگی‌ناپذیری و صفاتی دیگر از این دست، عموما پسندیده به شمار می‌روند و مایه افتخار فرد و اسباب تحسین دیگرانند. اما آیا هر فردی را به صرف داشتن این مجموعه صفات، می‌توان در زندگی فردی به‌واقع موفق دانست؟ دکتر شادی جهرانی در صفحه «یک گام به جلو» به این پرسش پاسخ داده است.


«تهمینه میلانی»، جدا از نوع نگاهش که موافقان و مخالفان بسیار دارد، کارگردانی کوشا و فعال است که هم در عرصه اجتماعی و هم سینمای کمدی، نشان داده که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؛ کسی که افت‌وخیزهای این سینما را دیده، تجربه کرده و حالا در بلوغ، باید این فضا را داشته باشد که زاویه دیدش را به مخاطب عرضه کند؛ خواه با شکست در گیشه مواجه شود، خواه با تسخیر گیشه و میلیاردی‌فروختن. قطعا نشستن پای حرف‌های او می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد؛ کارگردانی که راوی بخشی از واقعیت‌های امروز است؛ چه منصفانه و چه مغرضانه... مصاحبه جذاب و خواندنی مجله موفقیت را با این کارگردان محبوب و موفق در شماره 359 بخوانید.راه سوم مجله 359 موفقیت می‌گوید: «به خالق هستی ایمان و یقین صددرصد داشته باش و هر اتفاقی را که برایت رخ می‌دهد، به دیده برکت بنگر و مطمئن باش که در این اتفاق، خیر و نیکویی فوق‌العاده‌ای پنهان است که دیر یا زود آشکار می‌شود.»


نکته خاص و جذابی که درباره موفقیت وجود دارد، این است که خود موفقیت می‌تواند ابزاری باشد برای رسیدن به موفقیت و چه مدرکی برای این صحبت معتبرتر از پرفروش‌ترین کتاب‌هایی که تلاش کرده‌اند انسان را به سمت زندگی بهتر هدایت کنند. برای شناختن این کتاب‌ها، صفحه TOP 10 مجله 359 موفقیت به شما کمک خواهد کرد.


«صادره از ایران» صفحه‌ای در مجله موفقیت است که در هر شماره به بررسی زندگی‌نامه و رموز موفقیت ایرانیان موفقی که در دنیا مشهور شده‌اند و موفقیتی چشمگیر کسب کرده‌اند، می‌پردازد. در مجله 359 موفقیت به این سوال پاسخ داده‌ایم: «دارا خسروشاهی» چطور به مدیرعاملی بزرگ‌ترین شرکت تاکسی‌رانی اینترنتی دنیا رسید؟


صفحه «اینستا بازی» با رصد فضای مجازی، علی‌الخصوص اینستاگرام، به عکس‌ها و اطلاعات جذابی می‌پردازد. اولویت ما، جذابیت مطالب منتشرشده است، نه میزان شهرت و چهره‌بودن؛ با این‌حال، سراغ سلبریتی‌ها هم می‌رویم و از زندگی و حواشی‌شان برایتان می‌گوییم.
این روزها خانواده‌ها برای فراهم‌کردن بهترین شرایط تحصیلی فرزندان دلبندشان نگرانی‌های زیادی دارند و برای مهیاشدن شرایط، هزینه‌های زیادی را متقبل می‌شوند. این راهکارها گاهی جواب می‌دهند و گاهی هم اثرگذار نیستند و باعث ایجاد یاس و ناامیدی در دل دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان می‌شوند. اما واقعا بهترین راه برای اینکه بچه‌ها بتوانند در کمال آرامش و آسایش به درس و مشقشان برسند، چیست؟ ما در پرونده ویژه مجله شماره 359 با عنوان «موفقیت تحصیلی» سعی کردیم به این مسئله بپردازیم که چرا باید درس بخوانیم و از چه روش‌هایی برای تحصیل بهره بگیریم که نتیجه کارمان بهتر باشد؟


کسانی هستند که می‌شنوند شما چه می‌گویید، ولی در حقیقت متوجه حرف‌هایتان نمی‌شوند. از طرفی کسانی هستند که خارج ازحرف‌هایتان، حس شما را نیز درک می‌کنند و زمانی که صحبتتان با آن‌ها تمام می‌شود، حس بسیار بهتری پیدا می‌کنید. شما از کدام دسته هستید؟ کسانی که یکسره حواسشان پرت شده و نمی‌توانند روی صحبت طرف مقابل تمرکز کنند یا اینکه یکسره میان صحبت طرف مقابل پریده و می‌خواهند مکالمه زودتر تمام شود؟ با انجام تست خودشناسی مجله 359 موفقیت متوجه می‌شوید که آیا شنونده خوبی هستید یا نه.


هیچ‌کس نمی‌تواند طلاق را صددر‌صد پیش‌بینی کند، ولی عواملی هست که روان‌شناسان آن‌ها را به‌عنوان عوامل خطر می‌شناسند؛ این عوامل، احتمال طلاق را در زندگی شما بالا می‌برند و باعث می‌شوند ازدواجتان عنوان «پرخطر» را به خود بگیرد. شناختن این عوامل، اولین گام برای نجات ازدواجتان است. برای شناختن عواملی که احتمال طلاق را در زندگی زناشویی شما بالا می‌برد، صفحه مشاوره ازدواج مجله 359 موفقیت در اختیار شماست.چه چیزی در ما باعث می‌شود نتوانیم ارتباط خوبی را با طرف مقابل خود تجربه کنیم و چرا اغلب اجازه می‌دهیم دیگران به رفتارهای نامناسب با ما ادامه دهند و فراموش میکنیم فرصت زیادی برای جبران اشتباهات خود نداریم؟ دکتر مصطفی فروتن در صفحه ارتباط مجله 359 موفقیت به این سوال پاسخ داده است.از آنجایی‌که داشتن احساس شرم، خجالت و کم‌رویی باعث می‌شود افراد نتوانند در تعاملات اجتماعی موفق شوند، این احساس در کودکان می‌تواند حتی باعث افت تحصیلی آن‌ها شود. وقتی بچه‌ها بیش‌از‌‌حد خجالتی باشند، والدین چگونه می‌توانند کاری کنند تا آن‌ها احساس بهتری داشته باشند و بتوانند بیشتر از زندگی خود لذت ببرند؟ در این‌خصوص و در صفحه کودک مجله 359 موفقیت با دکتر الهام ده‌یادگاری، فوق‌تخصص روان‌شناسی کودکان گفت‌وگو کرده‌ایم.چگونه اشتباهاتمان را اصلاح کنیم و رابطه خود را با نوجوان بهبود ببخشیم؟ مجله موفقیت در چند شماره پی‌در‌پی و در صفحه نوجوان به این سوال مهم پاسخ گفته و راهنمایی‌هایی برای والدین دارد.


مقاله پروفسور ژان لوک وانیه را با عنوان « برداشت روان‌کاوانه از نارضایتی زناشویی در بانوان» در مجله 359 موفقیت بخوانید.


« پول را فراموش کن» مقاله‌‌ای مربوط به مجله success و « خوب نباش، بهتر باش!» مقاله‌ای از مجله psychology today  است که در شماره 359 موفقیت برای مطالعه خوانندگان فهیم موفقیت آماده شده است.تصمیم گرفته‌ایم با الهام از کتاب «چنین کنند بزرگان» نوشته‌ ویل کاپی که توسط نجف دریابندری ترجمه شده، در مجله موفقیت نقبی بزنیم به تاریخ و راز و رمز زندگی بزرگان را تفحص کنیم. اما برای اینکه فضا خشک و کسالت‌آور نباشد، سعی کردیم کمی خوشمزه‌بازی در بیاوریم و کمی با شخصیت‌های تاریخی شوخی کنیم. برای همین این صفحات را بدون گارد بخوانید و از شوخی‌هایمان ناراحت نشوید، چون مطمئنیم خود آن بنده از این ماجرا ناراحت نمی‌شوند.


دوستداران داستان، مخصوصا داستان‌های دنباله‌دار می‌توانند با ما همراه شوند و «اصل لانه کبوتری» را بخوانند.

تعداد بازدید: 1683
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.