ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات

شماره 358 نیمه اول مهر 1396

بزرگ‌ترین کمکی که والدین می‌توانند به فرزندان خود بکنند، در کنار اطلاع‌رسانی به شیوه صحیح و کامل، آموزش مهارت قاطعیت و هنر«نه»گفتن است؛ پس تمرین کنیم که به‌راحتی«نه» بگوییم. دکتر احمد حلت در سرمقاله مجله 358 موفقیت، درباره آموزش به نوجوانان سخن گفته است.


آن‌هایی که آرزوی موفق‌شدن در حرفه و زندگی شغلی خود را دارند، شاید لازم باشد مهارت«مکث‌های سه‌ثانیه‌ای» را در تمام واکنش‌های خود یاد بگیرند. برای یادگرفتن این مکث‌های سه‌ثانیه‌ای، سخن سردبیر این شماره از مجله موفقیت را به قلم سهیلا ثقفی بخوانید.
در صفحه یادداشت، اهالی موفقیت، یادداشت‌هایی را برای مخاطبان آماده می‌کنند تا بتوانند آن‌ها را با نقطه نظراتشان در مورد مسائل گوناگون آشنا کنند.


عکس‌های روز نشنال جئوگرافیک با تقریب خوبی بهترین عکس‌های روز جهان هستند که می‌توانند ساعت‌ها مخاطب را مجذوب خود کنند. ما سعی می‌کنیم در صفحه گالری، بهترین‌های این بخش را جدا کنیم و با شرحی کوتاه، دریچه‌ای کوچک به دنیای شگفت‌انگیز باز کنیم.


یکی از کلیدهای موفقیت در هر زمینه‌ای، آموزش‌پذیری است و بهره‌بردن از دانسته‌ها و تجربه‌های دیگران. شادی جهرانی در صفحه یک گام به جلو و در مقاله‌ای با عنوان «دریچه‌های مغزمان را باز کنیم» درباره این آموزش‌پذیری صحبت کرده است.


خیلی‌ها معتقد بودند که «سیب گاز‌زده» بعد از مرگ جابز حرف جدیدی برای گفتن ندارد؛ ولی «تیم کوک» و سایر مدیران شرکت، تمام تلاششان را کردند تا نشان بدهند مکتب «اپل» طوری طراحی شده است که با حضور و عدم حضور یک نفر مختل نشود. ما در شماره 358 موفقیت به زندگی تیم کوک، دومین غول خلاق شرکت «اپل»، پرداخته‌ایم.


ما در مجله موفقیت شماره 358 و در صفحه TOP10  تصمیم گرفته‌ایم که ده پاسخ محکم برای سوال«یک کارگردان زن را نام ببرید» به شما ارائه کنیم.


راه سوم این شماره یک نکته ریز اما کلیدی را مطرح می‌کند و می‌گوید: «اگر دیدی مشکلات تمامی ندارند و یکی پس از دیگری تکرار می‌شوند، قبل از اینکه تمام باقی‌مانده توان مقاومتی خود را از دست بدهی، متوقف شو و از خودت بپرس که تولیدکننده این مشکلات کیست و چیست؟ و بعد که مسئله‌ساز را یافتی، او را هم بخشی از راه‌حل کن! »


«صادره از ایران» صفحه‌ای در مجله موفقیت است که در هر شماره به بررسی زندگی‌نامه و رموز موفقیت ایرانیان موفقی که در دنیا مشهور شده‌اند و موفقیتی چشمگیر کسب کرده‌اند، می‌پردازد. در مجله 358 موفقیت به این سوال پاسخ داده ایم: «مونا جراحی» چطور موفق به دریافت بالاترین نشان تحقیقاتی دانشمندان و مهندسان جوان شد؟صفحه «اینستا بازی» با رصد فضای مجازی، علی‌الخصوص اینستاگرام، به عکس‌ها و اطلاعات جذابی می‌پردازد. اولویت ما، جذابیت مطالب منتشرشده است، نه میزان شهرت و چهره‌بودن؛ با این‌حال، سراغ سلبریتی‌ها هم می‌رویم و از زندگی و حواشی‌شان برایتان می‌گوییم.


 136هزار نفر از دانش‌آموزان در معرض خطر ابتلا به مصرف مواد مخدر هستند و از این میان، ۳هزار‌ و ۶۰۰ نفر حداقل یک‌بار مصرف‌کننده مواد مخدر بوده‌اند. همه می‌دانیم که نمی‌شود با سرپوش‌گذاشتن بر چنین آمارهایی اصل ماجرا را منکر شد و باید با بررسی دقیق و یافتن راهکارهای مناسب با سوداگران مرگ مقابله کرد. برای همین، ما هم به مناسبت آغاز سال تحصیلی تصمیم گرفتیم به این معضل بپردازیم و هشداری جدی به نوجوانان، خانواده‌ها و مسئولین تربیتی بدهیم. در این پرونده ویژه، عوامل افزایش اعتیاد در میان دانش‌آموزان، آمار و اطلاعات، حرف‌های مردم و مسئولین، فیلم‌های مربوط به این حوزه و نظر کارشناسان را مورد بررسی قرار داده‌ایم.


آزمون خودشناسی این شماره از مجله موفقیت، یک آزمون استاندارد روان‌شناسی است؛ شما باید خودتان را در هر یک از ده موقعیت مطرح شده در آزمون تصور کرده و گزینه مناسب خودتان را پیدا کنید و علامت بزنید. بعد از آن، باید نمره مناسب خودتان را در پرانتز انتهای هر گزینه بخوانید و مجموع نمراتتان را حساب کنید تا بفهمید که آیا شما از آن آدم‌هایی هستید که زیر فشارهای زندگی، به هم می‌ریزند و تسلیم می‌شوند یا اینکه با صبر و اعتمادبه‌نفس، در برابر مشکلات زندگی مقاومت می‌کنید و می‌ایستید.


در مقاله روان‌کاوی به زبان ساده این شماره، دکتر وانیه، روان‌کاو فرانسوی، به آسیب‌های روانی کودکان می‌پردازد؛ به‌ویژه آسیب‌های حاد ناشی از سوءاستفاده که می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری بر روح کودک ایجاد کند.


آیا آمار خیانت هم مثل آمار طلاق در حال بالا رفتن است؟ آیا این مشکل، آینده ازدواج شما را هم تهدید می‌کند؟ آیا لازم است برای روبه‌روشدن احتمالی با خیانت، خودتان را آماده کنید؟ یا فکر می‌کنید شما و طرف مقابلتان اهل این حرف‌ها نیستید و نیازی نیست دنبال آن باشید. هیچ‌کس از آینده خبر ندارد؛ ولی اگر می‌خواهید بدون پناه‌بردن به فال قهوه و کف‌بینی، از احتمال خیانت در زندگی مشترک آینده‌تان باخبر شوید، مقاله این شماره صفحه مشاوره ازدواج می‌تواند به شما کمک کند.


با توجه به طعم و چاشنی‌های جدیدی که امروزه در ارتباطات به‌وجود آمده، بهتر است بدانیم عشق واقعی چیست و چگونه می‌توان آن را از عشق‌های پوچ و بی‌حاصل تشخیص داد؟ در این‌خصوص و در صفحه ارتباط مجله 358 موفقیت، با دکتر مصطفی فروتن، روان‌شناس و مشاور گفت‌وگو کرده‌ایم.


با توجه به اینکه دوران کودکی یکی از مهم‌ترین دوره‌های زندگی هر شخص به حساب می‌آید، هرگونه اتفاق یا رفتار خوشایند یا ناخوشایندی در این دوران می‌تواند تاثیر بسیار مهمی در چگونگی رفتارهای آن شخص در بزرگسالی داشته باشد. اما چرا نمی‌توانیم از تاثیرات آنچه درکودکی بر ما گذشته، جدا شویم؟ آیا واقعا مشکلات این دوره از زندگی مانند عقده‌هایی است که باید گره از آن‌ها بگشاییم تا بتوانیم آرامش بیشتری داشته باشیم؟ در صفحه کودک مجله 358 موفقیت، در این‌باره با دکتر الهام ده‌یادگاری،فوق‌تخصص روان‌شناسی کودکان گفت‌وگو کرده‌ایم


«پس‌اندازکردن لحظه‌ها» مقاله‌‌ای مربوط به مجله success و «به فرزندانتان این توصیه‌ها را نکنید!» مقاله‌ای از مجله psychology today  است که در شماره 358 موفقیت برای مطالعه خوانندگان فهیم موفقیت آماده شده است.


تصمیم گرفته‌ایم با الهام از کتاب «چنین کنند بزرگان» نوشته‌ ویل کاپی که توسط نجف دریابندری ترجمه شده، در مجله موفقیت نقبی بزنیم به تاریخ و راز و رمز زندگی بزرگان را تفحص کنیم. اما برای اینکه فضا خشک و کسالت‌آور نباشد، سعی کردیم کمی خوشمزه‌بازی در بیاوریم و کمی با شخصیت‌های تاریخی شوخی کنیم. برای همین این صفحات را بدون گارد بخوانید و از شوخی‌هایمان ناراحت نشوید، چون مطمئنیم خود آن بنده از این ماجرا ناراحت نمی‌شوند.


«داستان دنباله‌دار» عنوان صفحه‌ای است که به مجله موفقیت اضافه شده است. دوست‌داران داستان، مخصوصا داستان‌های دنباله‌دار می‌توانند با ما همراه شوند و «اصل لانه کبوتری» را بخوانند.
تعداد بازدید: 1974
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.