ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات

شماره 357 نیمه دوم شهریور 1396

«زیگموند فروید»، روان‌شناس معروف، اعتقاد داشت رویا و خواب شاه‌راهی به ضمیر ناخودآگاه و نمایی از احساسات سرکوب‌شده در ذهن ناخودآگاه است. دکتر احمد حلت در سرمقاله مجله 357 موفقیت به بحث خواب و اختلال های خواب پرداخته است.


2. سهیلا ثقفی در سخن سردبیر مجله 357 موفقیت درباره برنامه‌ریزی کاری انسان‌های موفق می‌گوید: یک انسان موفق، محدودیت‌های زمانی، انرژی توجه و تمرکز، توانایی‌ها، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های خود را می‌شناسد و بر اساس آن‌ها فقط یک، دو یا حداکثر سه کار مهم را در برنامه کاری خود قرار می‌دهد.
3. در صفحه یادداشت، اهالی موفقیت، یادداشت‌هایی را برای مخاطبان آماده می‌کنند تا بتوانند آن‌ها را با نقطه نظراتشان در مورد مسائل گوناگون آشنا کنند.
4. عکس‌های روز نشنال جئوگرافیک با تقریب خوبی بهترین عکس‌های روز جهان هستند که می‌توانند ساعت‌ها مخاطب را مجذوب خود کنند. ما سعی می‌کنیم در صفحه گالری، بهترین‌های این بخش را جدا کنیم و با شرحی کوتاه، دریچه‌ای کوچک به دنیای شگفت‌انگیز باز کنیم.


5. دکتر «مسعود صابری» متخصص و جراح مغز و اعصاب است و در عین‌حال یک خواننده موفق، با صدای خیلی خوب که این روزها تیزر آهنگ جدیدش با نام«طعم جنون» بسیار در شبکه‌های اجتماعی دیده شده است. به همین مناسبت در مجله 357 موفقیت با او مصاحبه‌ای جذاب را ترتیب داده‌ایم که می‌توانید آن را بخوانید.


6. می‌گویند تکرار اثر دارد. هر کاری، چه مثبت و چه منفی، اگر تکرار شود، تبدیل به عادت می‌شود و باید ترسید از هنگامی‌که عادت‌هایمان، برایمان دردسرساز بشوند. ادامه این مطلب را در مورد عادت شکنی از شادی جهرانی در صفحه یک گام به جلو مجله 357 موفقیت بخوانید.


7. راه سوم مجله موفقیت 357 می‌گوید: «در تصمیم‌ها و انتخاب‌های شخصی زندگی‌ات، نظر بقیه مردم را «هیچ» حساب کن و فقط به آنچه درست می‌پنداری، اعتماد و عمل کن.» برای خواندن ادامه این مقاله جذاب، مجله 357 موفقیت را بخوانید.


8. «صادره از ایران» صفحه‌ای در مجله موفقیت است که در هر شماره به بررسی زندگی‌نامه و رموز موفقیت ایرانیان موفقی که در دنیا مشهور شده‌اند و موفقیتی چشمگیر کسب کرده‌اند، می‌پردازد. در مجله 357 موفقیت به این سوال پاسخ داده ایم: فریناز کوشانفر چطور توانست درسی‌سالگی به یکی از برترین مخترع‌های جهان تبدیل بشود؟


اگر می‌خواهید بدانید ده نفر از موفق های جهان چطور بدون حضور والدین به موفقیت رسیده‌اند،  صفحه TOP10 مجله 357 موفقیت را بخوانید.

صفحه جدید «اینستا بازی» با رصد فضای مجازی، علی‌الخصوص اینستاگرام، به عکس‌ها و اطلاعات جذابی می‌پردازد. اولویت ما، جذابیت مطالب منتشرشده است، نه میزان شهرت و چهره‌بودن؛ با این‌حال، سراغ سلبریتی‌ها هم می‌رویم و از زندگی و حواشی‌شان برایتان می‌گوییم.


ما در یکی از شب‌های خنک شهریورماه به کاخ سعدآباد سرک کشیدیم تا از چند وچون کنسرت‌نمایش هیجان‌انگیز «سی» سر دربیاوریم  و شما را از جزئیات این کنسرت‌نمایش دیدنی آگاه کنیم.


مدتی بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری 96 و فروکش‌کردن هیجان‌های غالب انتخاب رشته و کنکور، شاید فرصت مناسبی باشد تا مقاله‌ای در مورد آمادگی برای کنکور سال بعد داشته باشیم. باید بدانیم برای رسیدن به هر هدفی باید نقشه رسیدن به آن هدف را هم داشته باشیم و ما در شماره 357 قصدمان ارائه یک نقشه راه باکیفیت در صفحه کنکور است؛ چگونه بخوانم؟ چرا بخوانم؟ چه بخوانم؟ چه وقت بخوانم؟ چقدر بخوانم؟


«شبا خوابم نمی‌بره، صبح‌ها نمی‌تونم از خواب پاشم»،« همه بهم می‌گن چراآن‌قدر خُرخُر می‌کنی؟»،« هر شب دارم کابوس می‌بینم و مدام از خواب می‌پرم» این روزها نمونه این جملات را زیاد می‌شنویم و احتمالا خودمان هم با بخشی از این مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنیم. در روزهای آتی، کنگره جهانی خواب در شهر پراگ برگزار می‌شود. ما هم به همین بهانه سراغ مشکلات و اختلالات خواب رفتیم و از اهمیت و تاثیر خواب در زندگی روزمره گفتیم و برای بررسی فنی و آموزش شیوه‌های بهبود شرایط خواب با دکتر ابوالفضل احیایی، متخصص اعصاب و روان از دانشگاه علوم پزشکی تهران صحبت کردیم. پس اگر می‌خواهید خواب خوش و راحتی داشته باشید، حتما این پرونده را با دقت بخوانید.

خیلی از افراد عاشق قدرت هستند، دلشان می‌خواهد به هر قیمتی نسبت به دیگران در جایگاه بالاتری قرار بگیرند و همه تلاششان را برای قدرت‌طلبی به کار می‌برند؛ برعکس دسته‌ای دیگر از اینکه بخواهند در مسند قدرت باشند، حس خوبی ندارند و مطیع‌بودن و قرار‌گرفتن در جایگاه‌های پایین‌تر را ترجیح می‌دهند. شما جزو کدام دسته هستید و نظرتان درباره قدرتمندشدن چیست؟ آیا شما از اینکه دستور بدهید، لذت می‌برید و دوست دارید حرف آخر را شما بزنید؟ آزمون خودشناسی مجله 357 موفقیت به شما میگوید که مانند شیر دنبال کسب قدرت هستید یا دلتان می‌خواهد شبیه موش، به سوراخی پناه ببرید و از مشکلات و دغدغه‌های قدرت دور باشید.


فکر می‌کنید ا گر این صحنه یکتای هنرمندی ما و این نمایش پرفراز و نشیب زندگی که بازیگر آن هستیم، نویسنده‌ای داشته باشد، آن نویسنده چه کسی است؟ دست تقدیر و سرنوشت، شانس یا تصمیمات و انتخاب‌های خودمان؟ یا شاید هم هیچ‌کدام! پاسخ به این سوال بحث‌برانگیز که در طول اعصار، فلاسفه، عرفا و اخیرا روان‌شناسان به آن بسیار پرداخته‌اند کار راحتی نیست. اما در مقاله صفحه مفاهیم روان‌شناسی در مجله 357 موفقیت در نظر داریم از دیدگاه نظریه«تحلیل رفتار متقابل»  از زاویه‌ای جدید به پاسخ این سوال بپردازیم.


تفسیر خواب در  روان‌کاوی به چه صورت انجام می‌شود؟ دکتر ژان لوک وانیه از کشور فرانسه در مجله 357 موفقیت به این سوال پاسخ گفته است.


در شماره پیش گفتیم که وجود اختلالات شخصیت یکی از پیش‌بینی‌کننده‌های بزرگ موفق یا ناموفق‌بودن ازدواج شماست. ولی گاهی پیش می‌آید که روی پایداری ازدواج زن و مردی که حتی اختلالی در آن‌ها تشخیص داده نمی‌شود هم نمی‌توان حساب کرد، چون رفتارهایی دارند که ناشی از ناپختگی روانی است و به سادگی می‌تواند ازدواجشان را به خطر بیندازد. برای اینکه بفهمید شما و نامزدتان به بلوغ ازدواج رسیده‌اید یا نه، در شماره 357 موفقیت با ما همراه باشید.


«چطور دیگران را تغییر دهیم؟» مقاله‌‌ای مربوط به مجله success و « خودتان را رها کنید» مقاله‌ای از مجله psychology today  است که در شماره 357 موفقیت برای مطالعه خوانندگان فهیم موفقیت آماده شده است.

تصمیم گرفته‌ایم با الهام از کتاب «چنین کنند بزرگان» نوشته‌ ویل کاپی که توسط نجف دریابندری ترجمه شده، در مجله موفقیت نقبی بزنیم به تاریخ و راز و رمز زندگی بزرگان را تفحص کنیم. اما برای اینکه فضا خشک و کسالت‌آور نباشد، سعی کردیم کمی خوشمزه‌بازی در بیاوریم و کمی با شخصیت‌های تاریخی شوخی کنیم. برای همین این صفحات را بدون گارد بخوانید و از شوخی‌هایمان ناراحت نشوید، چون مطمئنیم خود آن بنده از این ماجرا ناراحت نمی‌شوند.


«داستان دنباله‌دار» عنوان صفحه‌ای است که به مجله موفقیت اضافه شده است. دوست‌داران داستان، مخصوصا داستان‌های دنباله‌دار می‌توانند با ما همراه شوند و «اصل لانه کبوتری» را بخوانند.

تعداد بازدید: 2197
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.