ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات

شماره 342-نیمه دوم دی ماه 1395

دکتر احمد حلت در سرمقاله این شماره موفقیت در مورد امکان کارآفرین‌شدن زنان خانه‌دار چند قانون را برای شروع حرکت عنوان می‌کند و می‌گوید: «هر بانوی خانه‌دار برای خودش یک کارآفرین خاص و منحصربه‌فرد است و تنها کاری که باید انجام دهد، اهمیت‌دادن به فرصت‌های طلایی است که در خانه دارد» برای دانستن این قوانین سرمقاله موفقیت 342 را بخوانید.

سهیلا ثقفی سخن سردبیر این شماره موفقیت را به هنر نامرئی‌شدن اختصاص داده: « همه ما باید بدانیم می‌توان دربرابر خیلی از سوالات و رفتارهای دیگران واکنش نشان نداد و به‌صورت گزینشی هر وقت نیاز یا صلاح باشد، رفتاری مناسب را از خود بروز داد. آدم‌ها نمی‌دانند که بی‌واکنشی، خودش یک پاسخ بوده و گاهی به‌قدری موثر است که مدت‌ها در خاطره‌ها می‌ماند! خلاصه اینکه زیاد دلواپس دیده‌شدن نباشید و آرامش، سلامت و انرژی جسم و روان و ذهن خود را بی‌دلیل صرف جذاب‌بودن و تماشایی‌بودنتان نکنید.»

« از بین انواع مهارت‌ها، مهارت صحبت‌کردن یکی از کاربردی‌ترین ابزارهایی است که می‌توانیم با آن دنیای بهتری بسازیم. مهارتی که ا گر آن را کنار بگذاریم، ناچاریم دست به ابزارهای ناخوشایندی ببریم که زندگی را برای ما و دیگران تلخ می‌کند» .ندا شاهنوری در صفحه حرف‌های خودمانی این شماره از مجله موفقیت و در مطلبی با عنوان «قهرم ولی حرف می‌زنم» با زبان طنز به این موضوع پرداخته است.


زینب شاهدی در این شماره از مجله موفقیت مصاحبه‌ای را با پروفسور وارن تورنگیت، استاد بازنشسته روان‌شناسی اجتماعی دانشگاه کارلتون کانادا؛ تحت عنوان «چه کسی برنده است؟» ترتیب داده است که می‌توانید این مصاحبه جذاب و خواندنی را در مجله 342 موفقیت بخوانید. 


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
«کدخدامنشی یا وسواس خرده‌گیری؟» عنوان مقاله‌ای از شادی جهرانی و مربوط به صفحه دنیای آدم‌های دوست‌داشتنی است: « اگر به‌جای اینکه بگذاریم دیگران، در انجام بخش مربوط به خودشان آزادی و ابتکار عمل داشته باشند و خلاقیت و سلیقه خود را به کار ببرند، مدام در کارشان دخالت کنیم و بخواهیم قانعشان کنیم که کارها را به روشی که ما به آن‌ها دیکته می‌کنیم انجام بدهند، شک نکنیم که ما هم در زمره مدیران خرده‌گیر و وسواسی قرار خواهیم گرفت» ادامه این مقاله جذاب را در آخرین شماره موفقیت بخوانید.

دکتر احمد حلت در راه سوم این شماره از مجله موفقیت از جاده موفقیت گفته است: « یادمان باشد چیزی به نام موفقیت سریع و کپسولی نداریم. اگر کسی می‌گوید این حرف را قبول ندارد و برای اثبات ادعای خود چندین آدم موفق یک‌شبه‌ای را مثال می‌زند، ادعایش را جدی نگیرید و به این بیندیشید اگر غیر از این بود، هیچ آرزویی روی زمین نمی‌ماند و این همه انسان عاشق خوشبختی با حسرت و نداری از دنیا نمی‌رفتند».

هر هفته، از ۱۶۸ ساعت تشکیل شده است. چگونه می‌توانیم، از بین این ۱۶۸ ساعت، زمانی را به انجام مهم‌ترین امور زندگی‌مان اختصاص بدهیم؟ لائورا واندرکام، کارشناس مدیریت زمان است. او مطالعاتی را درباره اینکه اشخاص پرکار چگونه زمان در اختیارشان را مدیریت می‌کنند، انجام داده است. یافته این کارشناس نشان می‌دهد که بسیاری از ما وقت بیش‌از‌اندازه‌ای را به انجام تعهدات کاری‌مان اختصاص می‌دهیم و همین مورد باعث می‌شود ما به زمانی‌که باید به امور شخصی‌مان اختصاص بدهیم، بی‌توجه باشیم. در سخنرانیTED  این شماره از موفقیت، لائورا ما را با راهبردهایی عملی آشنا می‌کند که به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم زمانی را برای انجام امور مهم شخصی‌مان کنار بگذاریم و در طی زمانی که در اختیارمان قرار دارد، زندگی مطلوبی برای خودمان بسازیم.
در شماره ۳۴۱ مجله موفقیت درباره نوجوان شایسته و نیز شایستگی گفتیم که شایستگی یکی از نیازهای روانی هر فرد است که در دوران نوجوانی نقش کلیدی و مهمی خواهد داشت؛ چراکه «هویت» بزرگ‌سالی افراد در دهه دوم زندگی آن‌ها)نوجوانی( شکل می‌گیرد. پس شناخت شایستگی در این دوران و تلاش برای رسیدن به یک نوجوان شایسته از اولویت‌های اصلی این دوران است. نوجوان شایسته کسی است که نمی‌ایستد، عمرش را حرام نمی‌کند و به‌جای آن، خودش را وقف رشد خود می‌کند و هرلحظه به دنبال علائق و سرنوشت خود می‌گردد. درادامه و در این شماره محمد برزگری قرار است دربار ه راه‌های تقویت شایستگی صحبت کند.

دکترعلی شاه حسینی در این شماره از کلینیک ثروت‌آفرینی درس دیگری به ما می‌آموزد: « یکی از استراتژی‌های اثرگذار در عرصه کسب‌وکار « بزرگ فکرکردن و کوچک عمل‌کردن» است که البته عکس آن می‌تواند بسیار مخرب و صدمه‌زننده باشد. وقتی ما کوچک فکر می‌کنیم، اما بزرگ عمل می‌کنیم، چندی نمی‌گذرد که توان هضم، مدیریت و کنترل امور را نخواهیم داشت.»
«بحران مالی » عنوان پرونده ویژه این شماره از مجله موفقیت است. این روزها که یکی از مهم‌ترین معضلات قشرهای مختلف جامعه مسائل مالی و اقتصادی است، افزایش درآمد به یکی از دغدغه‌های روزمره خانواده‌ها تبدیل شده است. خیلی از افراد با وجود علاقه زیاد و توانمندی‌های قابل‌توجه نمی‌توانند ایده مناسب خود را برای شروع یک فعالیت اقتصادی جدید پیدا کنند. در این پرونده و درباره این مسئله با دکتر علی اصغر جهانگیری به گفت‌و‌گو نشسته‌ایم که می‌توانید این مصاحبه را در بخش پرونده ویژه این شماره بخوانید. سید جواد حسینی نصر هم در مطلبی با عنوان « دعوای بیل گیتس و نیازمندی‌ها» نظرات کارشناسان را در مورد بی‌پولی آورده است. همچنین دکتر یعقوب شفیعی‌فرد در مورد چگونگی مواجهه با بحران مالی در زندگی زناشویی مطالبی مفید و آموزنده را مطرح کرده است که می‌توانید در شماره 342 موفقیت بخوانید.

دکتر علی شاه حسینی، در شماره 342 موفقیت و در مصاحبه‌ای مجزا راه‌های مقابله با بی‌پولی را بیان کرده و می‌گوید: «راهکار پولدارشدن، زیاد پول درآوردن نیست، بلکه نحوه خرج‌کردن است. کسانی‌که طریقه هزینه‌کردن را بلد نباشند، اگر صدبرابر وضع کنونی‌شان هم درآمد کسب کنند، باز هم فقیر هستند، اما وقتی بدانند چگونه هزینه کنند، با حداقل‌ها می‌توانند پادشاهی کنند.»


کوکولوژی نوعی بازی روان‌شناســـانه بوده که برای رفع خســـتگی ذهن توســـط یک پروفســـور ژاپنی طراحی شده اســـت. ایـــن بازی طبـــق اصول روان‌شناســـی کمک می‌کند هر فـــردی بتواند به راحتـــی دنیای ذهـــن را مطالعه کند. کوکولوژی این شماره به نام « در خانه چه خبر است؟ » برای استفاده مخاطبان صمیمی موفقیت آماده شده است.


«مثلث عشق چیست؟» مثلث عشق، یک نظریه روان‌شناسی است که با وجود ظاهر ساده‌ای که دارد، بسیار عمیق و فکرشده است و قدرت زیادی در پیش‌بینی روابط دارد. این نظریه بیشتر از 30 سال پیش توسط رابرت اشترنبرگ مطرح شد. او در نظریه مثلث عشق، عشق را به یک مثلث تشبیه می‌کند که هرکدام از ضلع‌های مثلث در یک رابطه عاشقانه وجود نداشته باشند، یک‌جای کار می‌لنگد و دیگر آن رابطه، رابطه‌ای کامل و درست وحسابی نخواهد بود. می‌خواهید بدانید این سه ضلع کدامند؟ این مقاله را در صفحه مشاوره ازدواج مجله 342 موفقیت بخوانید.


بی‌شک وقتی رابطه زناشویی شکل می‌گیرد، دو طرف سعی می‌کنند این رابطه برقرارشده را حفظ کنند؛ در بعضی موارد یک یا هر دو طرف رابطه به این نتیجه می‌رسند که نمی‌توانند زندگی زناشویی خود را مانند قبل ادامه بدهند؛ پس در این شرایط چگونه می‌توان تصمیم درستی گرفت که به‌نفع هر دو طرف و همچنین فرزندانشان باشد ولی سوالی که اغلب در ذهن ما شکل می‌گیرد، این است که چطور رابطه‌ای که زمانی با عشق و علاقه آغاز می‌شود، به جایی می‌رسد که راهی جز تمام‌شدن ندارد؟ شاید مشکلات رفتاری خود ما رابطه را به این مرحله می‌کشاند؛ یعنی همان مشکلاتی که بسیاری‌شان یادگار دوران کودکی و وابستگی‌های آن زمان است. در این‌خصوص با دکترمصطفی فروتن، روان‌شناس و مشاور، گفت‌وگو کرده‌ایم.
بعضی تصمیمات هرقدر هم که درست باشند، ممکن است آسیب‌هایی را نیز به همراه داشته باشند و یکی از این تصمیمات جدایی والدین است. وقتی دو نفر تصمیم به جدایی می‌گیرند، شاید تصمیم درستی را برای زندگی‌شان اتخاذ کرده باشند، اما بعضا باید عواقب تلخ و ناخوشایند آن را نیز بپذیرند، ولی مسئله اینجاست که اگر این زوج فرزند یا فرزندانی داشته باشند، چگونه می‌توانند آسیب این جدایی را برای فرزندان کمتر کنند؟ در این‌خصوص دکتر مصطفی فروتن مقاله‌ای خواندنی نوشته که می‌توانید آن را در شماره 342 موفقیت بخوانید.تمام مشاوران خانواده معتقدند هنگامی‌که بحثی میان زن و شوهر صورت می‌گیرد، باید یکی از زوجین یا هر دو سکوت اختیار کنند تا بتوانند با تمدد اعصاب و آرامش بیشتر به مشکل پیش‌آمده بپردازند. اما این سکوت و پس از آن هم‌صحبتی با همسر آدابی دارد که دکتر محمود نودرگاه فرد، در مقاله‌ای کوتاه این آداب را به شما می‌آموزد.
«چگونه از حریم خود دفاع کنیم؟» مقاله‌ای مربوط به مجله success این شماره از مجله موفقیت و « ایده‌های خلاقانه چگونه شکل می‌گیرند؟» مقاله‌ای از مجله psychology today  است که برای مطالعه خوانندگان فهیم موفقیت آماده شده است.

احساس تنها یک کلمه زیبا نیست! بلکه این موضوع مستقیما بر شیوه زندگی ما تاثیر می‌گذارد. احساسات منفی مانند اضطراب، استرس، ترس، خشم، حسادت، کینه و شک بر سلامتی شما تاثیر می‌گذارند. در مطلبی در بخش 342 موفقیت به بخشی از تاثیرات احساسات منفی بر بدن اشاره می‌کنیم.در طالع بینی این شماره، آینده خود در نیمه دوم دی ماه را با ما ورق بزنید. مهر ماهی‌ها باید بدانند که: در این ماه فکری به حال خودت و خانواده‌ات بکن و آرامش را هم برای خودت و هم برای دیگران به‌وجود بیاور. تصمیم‌گیری مهمی پیش‌رو داری ولی نمی‌دانی که چه باید بکنی. بهتر است با فرد باتجربه‌ای مشورت کنی و تصمیم نهایی را درست بگیری. انسان آزادی‌خواهی هستی و از حد ومرز خوشت نمی‌آید، اما باید بدانی که گاهی حدومرزها به نفع خودت است و تو را در مقابل مشکلات آینده ایمن می‌کند.

تعداد بازدید: 2419
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.