ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات

شماره 341-نیمه اول دی ماه 1395

شماره 341-نیمه اول دی ماه 1395


دکتر احمد حلت در سرمقاله این شماره موفقیت در مورد شب یلدا می‌گوید: شب یلدای ایرانیان یکی از روش‌های موثر برای کاهش افسردگی در جهان بوده که به‌صورت غیرمستقیم به تمام مردم دنیا هدیه داده شده است. همچنین برای مبارزه با افسردگی که گاهی در فصل زمستان گریبانگیر بعضی‌ها می‌شود پیشنهاد می‌کند: «به یاد بسپارید یکی از دلایل افسردگی، کمبود اسیدفولیک و آهن بدن است؛ پس مصرف اسفناج و موادغذایی حاوی این مواد و همچنین امگا 3 را حتما در برنامه غذایی‌تان بگنجانید».
سهیلا ثقفی در سخن سردبیر این شماره می‌گوید: « انتخاب‌ها تعیین‌کننده‌اند نه بهانه‌ها » و در توضیح این موضوع به این نکته اشاره می‌کند که: ما با انتخاب‌های خودمان به این نقطه‌ای که الان هستیم، رسیده‌ایم، نه با بهانه‌ها و دلایلی که برای خودمان در ذهن خویش ساخته و درموردش نتیجه‌گیری کرده‌ایم. یادمان باشد بهانه‌ها هیچ قدرتی برای مقابله با ما یا هل‌دادنمان ندارند و فقط ما هستیم که پشت آن‌ها پنهان می‌شویم و گناه انتخاب‌های آگاهانه و ناخودآگاه خود را به گردن آن‌ها می‌اندازیم.« همه ما هرقدر هم که گوشه‌گیر و خجالتی باشیم، دوست داریم وقتی کاری را به‌خوبی انجام می‌دهیم، دیده شویم و همه آدم‌ها تحسینمان کنند. دیده‌شدن در دوره ما، هم کار است و هم سرگرمی، هم رمز موفقیت است و هم دستاورد موفقیت »ندا شاهنوری در صفحه حرف‌های خودمانی این شماره از مجله موفقیت به انسان به عنوان موجودی توجه‌خوار اشاره کرده است و با زبان طنز به این موضوع پرداخته است.

«ناامیدی، هرگز» عنوان مقاله‌ای از شادی جهرانی و مربوط به صفحه دنیای آدم‌های دوست‌داشتنی است: « برای همه ما زمان‌هایی پیش آمده است که خسته از کشمکش‌های زندگی و درمانده از دست‌نیافتن به هدف‌های کوچک و بزرگمان، زانوی غم به بغل گرفته‌ایم، هرگونه توان حرکت و پیش‌روی به‌سوی هدف‌ها را از دست داده‌ایم و دنیای درون و بیرونمان را تیره و تار دیده‌ایم. در چنین موقعیت‌هایی، بعضی افراد، به‌کلی تسلیم می‌شوند و دست از تلاش و کوشش برمی‌دارند؛ اما بعضی دیگر با هر زمین‌خوردن، از جا بلند می‌شوند، خاک از لباس می‌تکانند و باز، تلاششان را از سر می‌گیرند.» ادامه این مقاله جذاب را در آخرین شماره موفقیت بخوانیداکثر کسانی که یکی از والدینشان به آلزایمر مبتلاست، دو نوع واکنش به این ماجرا نشان می‌دهند؛ انکار کامل وجود بیماری (من که قرار نیست آلزایمر بگیرم ( یا تلاش گسترده برای پیشگیری از آن. در سخنرانی TED  این شماره، آلنا شیخ، کارشناس بهداشت و سلامت، نگاهی متفاوت به این بیماری دارد. او سه اقدام را برای مبارزه با بیماری‌ای در پیش گرفته است که ممکن است در آینده به سراغش بیاید.

کمیل غفور محسنی چهار موردرا برای شما که می‌خواهید فروشنده حرفه‌ای باشید تجویز کرده است؛پس لطفا این 4 مورد را در شماره 341 موفقیت بخوانید و هر روز کمی از آن را به کار ببندید!راه سوم این شماره موفقیت یک پیام دارد: « هرگاه خسته شدید، فورا متوقف نشوید.چند قدم ادامه بدهید و بگذارید ذهن و جسمتان بفهمند که شما با یک وسوسه خستگی و ترس از رنج و ناراحتی جا نمی‌زنید تا بدنتان به ناچار، به راهکارهای مقابله‌ای و جبرانی طبیعی دیگری متوسل شود که دراین‌صورت شما بعد از مدتی ایستادگی می‌بینید که بدنتان دیگر به اندازه قبل درمقابل فشارها خم نمی‌شود و مقاومت و استقامت شما، بی‌آنکه دلیلش را بدانید، چندین‌برابر قبل شده است»برخلاف تصورات رایج، چالش‌سازها با ارائه دیدگاه خود به خریدار، او را از گوشه امن بیرون می‌کشند و نتایج بهتری نسبت به سایر فروشندگان کسب می‌کنند. ژان بقوسیان در مقاله بازاریابی این شماره از مجله موفقیت ابتدا کمک می‌کند شما شخصیت فروشندگی خود را بشناسید و سپس توضیح می‌دهد که چرا مهم است به مشتری آموزش دهید، پیامتان را برای او اختصاصی کنید و او را به چالش بکشید؛ پس این مقاله را بخوانید تا به یک فروشنده چالشی تبدیل شوید!دکترعلی شاه حسینی در این شماره از کلینیک ثروت‌آفرینی به شما می‌آموزد که : در جلسات و اتاق فکرهایمان نپرسیم که چگونه از رقیبمان پیشی بگیریم، بلکه بپرسیم چطور می‌توانیم بیشترین سهم بازار را داشته باشیم؟ یا چطورمی‌توانیم مشتری‌های جدید پیدا کنیم و آن‌ها را به‌سمت خودمان سوق دهیم؟

قسمت پایانی مصاحبه ابراهیم حلت‌آبادی فراهانی با مهندس مهدی فیروزان، مدیرعامل شهر کتاب تهران را می‌توانید در شماره 341 مجله موفقیت بخوانید.«خرید اینترنتی » عنوان پرونده ویژه این شماره از مجله موفقیت است سعی شده در آن به شما آموزش داده شود که چگونه خرید اینترنتی امن و لذت‌بخشی را با آرامش تجربه کنید. همچنین به بررسی مزایا و معایب خرید اینترنتی و راهکارهای خریدی امن در اینترنت پرداخته شده است. جمعی از مخاطبان مجله خاطرات خود را از خرید اینترنتی بیان کرده‌اند و کمیل غفور محسنی هم بررسی کرده که فروشگاه‌های اینترنتی معتبر در ایران چطور موفق شدند؟
اگر شما هم در فصل زمستان بدعنق، بی‌حوصله و غمگین می‌شوید و حوصله هیچ‌چیز و هیچ‌کس را ندارید و بی‌صبرانه انتظار سررسیدن بهار را می‌کشید شاید شما نیز درگیر افسردگی فصلی زمستانی شده‌اید. مشکلی که غیر از شما خیلی از افراد دیگر درفصل‌های مختلف سال درگیر آن هستند. اما خبرخوب این است که با تغییر فصل این مشکل خودبه خود حل وفصل می‌شود. دکتر پروین ناظمی و زینب شاهدی در دو مقاله، به شما آموزش می‌دهند که چگونه با این حالات در فصل زمستان کنار بیایید.


کوکولوژی نوعی بازی روان‌شناســـانه بوده که برای رفع خســـتگی ذهن توســـط یک پروفســـور ژاپنی طراحی شده اســـت. ایـــن بازی طبـــق اصول روان‌شناســـی کمک می‌کند هر فـــردی بتواند به راحتـــی دنیای ذهـــن را مطالعه کند. کوکولوژی این شماره به نام « دنیا صحنه نمایش است » برای استفاده مخاطبان صمیمی موفقیت آماده شده است.
پرونده ویژه روان‌شناسی مجله شماره 341 موفقیت در رابطه با «نقش‌پذیری» است. همه ما چه کودک باشیم و چه بزرگ‌سال، نقشی در زندگی برعهده داریم، البته معمولا یک نفر در زندگی نقش‌های مختلفی را می‌پذیرد و باتوجه به شرایط و موقعیت‌ها یکی از این نقش‌ها را ایفا می‌کند. هرنقش خصوصیاتی دارد که باورهای ما و انتظارات دیگران از آن نقش، این خصوصیات را می‌سازند. برای داشتن یک زندگی متعادل باید در نقش‌هایی که داریم نیز تعادل ایجاد کنیم. دکتر میر‌محمد‌صادقی در مصاحبه‌ای خواندنی مطالبی بسیار آموزنده را درباره نقش‌پذیری بیان کرده که می‌توانید مشروح آن را در مجله 341 موفقیت بخوانید.
«ابد و یک روز» نامی آشنا در امسال سینمای ایران است. محمود هندی‌پور به بهانه پرونده ویژه نقش‌پذیری به سراغ این فیلم و شخصیت‌های آن رفته و آن‌ها را درباره نقشی که پذیرفته‌اند و بازی کرده‌اند مورد بررسی  قرار داده است.«گفت‌و‌گو ، ترازوی سنجش خواستگار» عنوان مقاله‌ای در صفحه مشاوره ازدواج است که راه‌هایی را ارائه می‌دهد که می‌توانید به‌وسیله آن‌ها آینده ازدواجتان را پیش‌بینی کنید. این مقاله را در صفحه مشاوره ازدواج مجله 341 موفقیت بخوانید.


گاهی همه ما مشکلاتی در برقراری ارتباط با یکدیگر داریم که ا گر می‌خواهیم ارتباط موفقی را تجربه کنیم، بهتر است آن مسائل را پیدا کنیم؛ درواقع صرف اینکه ببینیم طرف مقابل چه مشکلاتی داشته و چقدر ما را آزار داده است، نمی‌تواند در این زمینه کمک زیادی به ما کند. در بخش نخست گفت وگو با دکتر مصطفی فروتن، روان‌شناس و مشاور، به مباحثی نظیر «جدایی‌های رنگی « ،» جدایی در راه است « ،» سه به اضافه یک «ت »معروف « ،» ناخوشی‌های مکرر » و... اشاره کردیم و در ادامه و در مجله 341 موفقیت می‌خواهیم ببینیم چرا و چطور رابطه‌زناشویی  ما به سردی می‌گراید.


وقتی فرزندمان چیزی را که متعلق به خودش نیست با خود به خانه می‌آورد، باید چگونه با او رفتار کنیم تا دیگر آن کار را تکرار نکند؟ دکتر زهرا رمضان‌خانی در مجله 341 موفقیت به این شماره بسیار مهم پاسخ گفته است.
نوجوانی، فصلی از زندگی است که اغلب با دوست‌داشتن‌های خاص و هیجانات شدیدی که گاه‌و‌بیگاه نام عشق را بر آن می‌گذارند، همراه است. بسیاری از نوجوانان چنان دل در گروی یار می‌نهند که والدینشان نگران و مستاصل می‌شوند که نکند این بلای عشقی که به جان فرزندشان افتاده است، او را از زندگی بیندازد. چرا نوجوانان دچار چنین حالاتی می‌شوند و اصلا دربرابر این هیجانات و دوست‌داشتن‌های دوران نوجوانی، چطور باید با نوجوان رفتار کرد. دراین‌خصوص با دکتر مصطفی فروتن، روان‌شناس و مشاور، گفت وگو کرده‌ایم.
«عادت‌هایی که موجب پیشرفت و ثبات مالی می‌شوند» مقاله ای مربوط به مجله success این شماره از مجله موفقیت و « مدیریت پول» و « قوانین پول سالم» دو مقاله از مجله psychology today  است که برای مطالعه خوانندگان فهیم موفقیت آماده شده است.
در طالع بینی این شماره، آینده خود در نیمه اول دی ماه را با ما ورق بزنید. آبان ماهی‌ها باید بدانند که:  با نگاه بهتری روابطت را ببین و سوءظن را کنار بگذار و در رفتارهایت تجدیدنظر کن. آرامشت را حفظ کن و خونسرد باش. طوفان‌ها به‌زودی به پایان می‌رسند. با هر کسی نشست وبرخاست نداشته باش. هر کسی ضعف‌ها و قوت‌هایی دارد و تو هم از این قاعده مستثنا نیستی...تعداد بازدید: 2857
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.