ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات

شماره 340-نیمه دوم آذر ماه 1395

شماره 340-نیمه دوم آذر ماه 1395

دکتر احمد حلت در سر مقاله این شماره موفقیت در مورد بحران میانسالی می‌گوید که معمولا گریبانگیر آدم‌ها در اوج پختگی شخصیتشان می‌شود و این، زمانی است که انسان به پشت سر خود نگاه می‌کند و وقتی می‌بیند حاصل عمرش دستاورد ویژه‌ای نبوده است، دچار بحران می‌شود. در این باره دکتر احد حلت پیشنهاد می‌کند: کاری را که دوست دارید انتخاب کنید یا سعی کنید همین کاری را که برای خود انتخاب کرده‌اید، دوست داشته باشید و به بهترین نحو آن را انجام بدهید.»

 

 

سهیلا ثقفی در سخن سردبیر این شماره درباره عالی‌شدن تضمین شده چنین سخن می‌گوید: « اگر ما عمق این حقیقت را درک کنیم که همان تحولی که در مسیر زندگی تجربه می‌کنیم، مهم‌تر از نتیجه پایانی بوده و درطول این مسیر، عالی‌شدن برای آن‌هایی که موفقیتی می‌اندیشند، تضمین شده است، هر اتفاقی که در مسیر زندگی برایمان رخ دهد، دیگر موجب پدیدارشدن احساس ضرر و شکست در ما نمی‌شود.»

زاویه دید همه‌چیز است؛ مخصوصا وقتی پای آزمایش باورهای خودتان در میان باشد. آیا شما هم مثل یک سرباز هستید و همیشه می‌خواهید به هر قیمتی که شده از اعتقاداتتان دفاع کنید یا مثل یک پیشاهنگ به قوه کنجکاوی‌تان اجازه می‌دهید شما را هدایت کند؟ در سخنرانی TED  این شماره، جولیا گالف، با اشاره به ماجرایی تاریخی در فرانسه قرن ۱۹ میلادی، به بررسی انگیزه‌هایی که در پس این دو ذهنیت هستند و تأثیر آن‌ها بر تفسیری که از اطلاعات داریم ،می‌پردازد.فروشندگان با انواع مختلفی از خریداران برخواهند خورد. برخی ایده‌های جالبی را جذاب می‌دانند و دیگران نسبت به آن‌ها مشکوک هستند. برخی فقط می‌خواهند کلیت موضوع را بدانند؛ درحالی‌که دیگران ترجیح می‌دهند از جزئیات هم باخبر باشند. برخی با توجه به درک خودشان تصمیم می‌گیرند و بقیه به گزارش‌ها و آمارها نیاز دارند. راز فروش بیشتر شناخت شخصیت مشتریان احتمالی و انطباق گفت‌وگوها با سبک فکر مخصوص آن‌هاست. «ژان بقوسیان» چگونگی فروش به 5 تیپ شخصیتی مشتریان را در این شماره آموزش می‌دهد.

همه گول خوردند، همه اشتباه کردند و همه شوکه شدند. همه‌اش هم تقصیر پسر بچه تخسی به اسم«دونالد » بود! همه یعنی رای‌دهندگان، پیش‌بینی‌کنندگان و آن‌هایی که باور نداشتند دونالد ترامپ می‌تواند چهل‌وپنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شود. پرونده ویژه این شماره از مجله موفقیت «موفقیت به سبک ترامپ» نام دارد و رازهای موفقیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا پرداخته است و این موفقیت را از دیدگاه دکتر احمد حلت، اکبر منتجبی، عیسی محمدی و سیدجواد حسینی نصر بررسی کرده و ندا شاهنوری هم با دید طنز خود در این باره مطلبی نوشته است. هم چنین دکتر میرمحمد صادقی این موفقیت را از دیدگاه روان‌شناسی مورد نقد قرار داده و به نتایجی جالب و خواندنی رسیده است. از شما دعوت می‌کنیم این پرونده را در شماره 340 مجله موفقیت پیگیری کنید.

«آدم‌دیده‌ها و آدم‌ندیده‌ها» عنوان مقاله‌ای از شادی جهرانی و مربوط به صفحه دنیای آدم‌های دوست‌داشتنی است: « پرورش مهارت‌های اجتماعی، یک شبه اتفاق نمی‌افتد و نیازمند آموختن، تمرین، تکرار و تداوم است. مهم است که بدانیم هریک از ما، درعین مستقل‌بودن، عضوی از اجتماع پیرامونمان هم هستیم و لازم است در اجتماع باشیم تا  «آدم‌ندیده» به حساب نیاییم... » ادامه این مقاله جذاب را در آخرین شماره موفقیت بخوانید.
عوامل موفقیت در کسب‌وکار از جمله مسائلی هستند که ما بسیار به آن‌ها پرداخته‌ایم و امروز می‌خواهیم زندگی شخصی و روابط بین همسران را یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در کسب‌وکار پررونق بدانیم. تابه‌حال عوامل متعدد اقتصادی را به‌عنوان عوامل کلیدی کسب‌وکار مورد بررسی قرار داده‌ایم، ولی امروز می‌خواهیم با این نوشتار تلنگری به خودمان بزنیم که یکی از عوامل بسیار مهم برای موفق‌شدن در کسب‌وکار خانواده و بنیان خانواده است. این مطلب را در صفحه «کلینیک ثروت‌آفرینی» این شماره بخوانید.راه سوم این شماره موفقیت یک پیام کوتاه دارد: «اگر می‌خواهی در آینده کسی دست تو را بگیرد، الان دست
یک
نیازمند و کسی را که الان به کمک تو احتیاج دارد، بگیر»


محمد برزگری در صفحه نوجوان موفق این شماره چنین می‌گوید: « بسیاری از والدین معمولا درباره دوستی‌های دوران نوجوانی فرزند خود نگران هستند که البته می‌توان گفت این نگرانی تا حدی طبیعی است، چرا که معمولا دایره روابط اجتماعی در سنین نوجوانی گسترش می‌یابد. ولیکن این نگرانی نباید مانع ارتباط دوستانه با همسالان خود در نوجوانان شود.»  برای رفع این نگرانی محمد برزگری 5 اصل کلیدی را برشمرده است که می‌توانید آن‌ها را در شماره 340 موفقیت بخوانید.

 قسمت دوم مصاحبه ابراهیم حلت‌آبادی فراهانی با مهندس مهدی فیروزان، مدیرعامل شهر کتاب تهران را می‌توانید در شماره 340 مجله موفقیت بخوانید.

طب مکمل عنوان صفحه‌ای جدید در مجله موفقیت است که مسائل روانی را با دید تازه‌ای مورد بررسی قرار داده و استفاده از دم‌نوش‌های معجزه‌گر ار در این‌باره مفید می‌داند. همچنین چند نوع دم‌نوش مفید برای رفع افسردگی پیشنهاد داده است که خواندن آن را به همه مخاطبان صمیمی موفقیت توصیه می‌کنیم.. کوکولوژی نوعی بازی روان‌شناســـانه بوده که برای رفع خســـتگی ذهن توســـط یک پروفســـور ژاپنی طراحی شده اســـت. ایـــن بازی طبـــق اصول روان‌شناســـی کمک می‌کند هر فـــردی بتواند به راحتـــی دنیای ذهـــن را مطالعه کند. کوکولوژی این شماره به نام « هات‌چاکلت خوشمزه » برای استفاده مخاطبان صمیمی موفقیت آماده شده است.شادمانی و حال خوب برای ادامه زندگی نیازی مبرم و مهم است که متاسفانه برخی از افراد فقط زندگی را با پایین‌ترین کیفیت می‌گذرانند؛ یا به امید یک معجزه نشسته‌اند یا منتظر یک پایان هستند. قطعا فرد سالم و طبیعی فقط زندگی را نخواهد گذراند، بلکه زیستن را با میل و رغبت و انرژی دنبال خواهد کرد. محمود هندی پور، در مسیر شادمانی این شماره از موفقیت به اصولی اشاره کرده که تبدیل آن‌ها به باور می‌تواند شادمانی را در ما تا حدود زیادی تضمین کند.

پرونده ویژه مجله شماره 340 موفقیت در رابطه با «فرسودگی» است. انسان امروزی در روند سازگاری اجباری با محیط زندگی اجتماعی و شغلی خود ناچار است محدودیت‌ها و فشارهایی را تحمل کند که غالبا مخرب و تنش‌زا هستند ومنجر به فرسودگی می‌شوند.


دکتر غلامرضا محمودی در مصاحبه‌ای این فرسودگی را مورد بررسی قرار داده و راهکارهایی را برای رهایی از این احساس پیشنهاد داده است.


«زن زیبا، مرد پولدار» عنوان مقاله‌ای در صفحه مشاوره ازدواج است که راه‌هایی را ارائه می‌دهد که می‌توانید به‌وسیله آن‌ها آینده ازدواجتان را پیش‌بینی کنید. این مقاله را در صفحه مشاوره ازدواج مجله 340 موفقیت بخوانید.این روزها بسیاری از زوج‌ها از کمرنگ‌شدن صمیمیتشان شکایت دارند و نمی‌دانند چرا دوستی وعشق، میان آن‌ها از بین رفته است. به‌راستی چه بلایی بر سر روابط عاشقانه می‌آید؟ آیا می‌توان جلوی آن را گرفت یا از بعضی ارتباطات نباید بیش از این انتظار داشت؟ دراین خصوص در مجله 340 موفقیت با دکتر مصطفی فروتن، روان‌شناس و مشاور، گفت‌وگو کرده‌ایم.

وقتی بچه ها حسودی می‌کنند، بهترین عکس‌العمل والدین چیست؟ اگر شما هم در خانه کودکی دارید و گاهی از حسودی زیاد او به دیگران به سختی می‌افتید، مقاله کودک این شماره از مجله موفقیت را از دست ندهید.چرا بعضی نوجوانان خیلی زود تحت‌تاثیر محیط قرار می‌گیرند و از هرچیز عجیب وغریبی به نام «مدروز بودن»  استقبال می‌کنند. دراین‌خصوص و در شماره 340 موفقیت، در مقاله‌ای با عنوان «تب تندی به نام مُد»  با دکتر محیا عابدی، روان‌شناس و مشاور، گفت‌وگو کرده‌ایم.
. «راز موفقیت فرزندان ما چیست؟» و « مدیر شرکت خانواده خود باشید» دو مقاله مربوط به مجله success این شماره از مجله موفقیت و « با خلق الگوهای فکری جدید، سیم‌کشی مغزتان را تغییر دهید» و « مشکل خرس سفید » دو مقاله از مجله psychology today  است که برای مطالعه خوانندگان فهیم موفقیت آماده شده است.

 «دستورالعمل‌های بی‌حساب و کتاب زندگی » عنوان مطلب طنزی از ندا شاهنوری است. خنده‌های عمیقتان را با ما در این شماره سهیم باشید.

در طالع بینی این شماره، آینده خود در نیمه دوم آذر ماه را با ما ورق بزنید. تیر ماهی‌ها باید بدانند که:  آخر هفته زمان گفتن حرف‌هایی است که فکر می‌کنی باید می‌گفتی و نگفتی. کسی را که به او علاقه‌مند هستی، به شام دعوت کن و ساعات خوشی را با او بگذران. اگر از شخصی درخواست ملاقات داری و او زمان خالی برای دیدارت پیدا نمی‌کند، کمی صبر کن؛ به‌زودی او را می‌بینی و از هدف‌ها و برنامه‌هایت با او به گفت‌وگو می‌نشینی.
تعداد بازدید: 2525
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.