ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات

شماره 338-نیمه دوم آبانماه 1395

 

دکتر احمد حلت به مناسبت تولد موفقیت در سر مقاله این شماره از خاطرات روزهای اول انتشار مجله می‌گوید: « می‌خواهم شماره اول مجله را منتشر کنم، اما هیچ پولی در بساط ندارم. بعدازظهر در جمع دانشجویان تربیت معلم دانشگاه حصارک از معلمان آینده سرزمینم کمک می‌خواهم و حدود 100 نفر با شوق، عشق و انرژی مثبت می‌پذیرند مشترک مجله‌ای ‌شوند که هنوز نسخه‌ای از آن منتشر نشده است... »


سهیلا ثقفی سردبیر مجله موفقیت در سخن سردبیر این شماره به ارزش راه‌حل‌های خوب اشاره می‌کنند و می‌گویند: «راه‌حل‌های طلایی فوق‌العاده‌اند و آن‌ها را باید قاب گرفت و بالای سر به دیوار چسباند. حتی بعضی‌ها می‌گویند باید با آب طلا نوشت و در موزه گذاشت!درزندگی واقعی، راه‌حلی طلایی است که به کار آید و چاره‌سازباشد.«سود را فراموش کن تا به سود فراوان برسی» عنوان مقاله‌ای از عیسی محمدی در رابطه با کسب موفقیت و کسب و کار است. این مقاله را در شماره 338 موفقیت بخوانید.


«فرقی نمی‌کند یک کار کوچک وکم‌اهمیت باشد یا یک تصمیم مهم و سرنوشت‌ساز، ما مدام درحال انتخاب‌کردن هستیم، منافعمان رامی‌سنجیم و اهدافمان را اولویت‌بندی می‌کنیم و آن‌وقت از بین مسیرهایی که می‌توانیم برای رسیدن به آن‌ها انتخاب کنیم، یکی را برمی‌گزینیم ». حرف‌های خودمانی دکتر ندا شاهنوری را در رابطه با موضوع انتخاب را در این شماره موفقیت بخوانید.


عنوان بازاریابی و فروش این شماره موفقیت « همه می‌فروشند اما همه خوب نمی‌فروشند» است که در آن به  تکنیک‌های کسب و کار و فروش موفق اشاره شده است. با دانستن این قوانین درآمد خود را رویایی کنید. این مقاله را در شماره 338 موفقیت بخوانید.


دکتر احمد حلت در راه سوم این شماره می‌گوید: « اگر شرایط برایت سخت شد، گزینه شکستن قانون را از ذهنت برای همیشه کنار بگذار. با فرض رعایت کامل قوانین، به این فکر کن که چگونه می‌توانی با همین امکانات و منابعی که در دست داری، ازطریق تغییر قواعد، به شکلی متفاوت و به گونه‌ای عمل کنی که نتیجه‌ای متفاوت نصیبت شود.»گفت‌و‌گوی این شماره مجله موفقیت با دکتر «ابراهیم رضوانی» معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش است. ایشان یکی از افرادی است که به‌شدت به‌دنبال تغییر است، از سکون و یک جاماندن پرهیز می‌کند و باور دارد که انسان برای تحول و پویایی ساخته شده است. این مصاحبه پر بار را در این شماره موفقیت 338 بخوانید.
«یادآورى به خود؛ هرشب قبل از خواب، همه را ببخش و با دلى پاک بخواب!»  7و  جمله کلیدی دیگر را از زبان ناهید مومن خانی در این شماره موفقیت بخوانید.
«مسئله اینجاست که نسل بعدی قراراست به کجا برود؟ حتی اگر شما قصد خوشگذرانی دارید، باید یک طرح و نقشه راه پنجاه‌ساله داشته باشید، حتی اگر قصد لذت‌بردن هم دارید، باید درکنار لذت خود برنامه‌ای داشته باشید که از دارایی‌تان کسر نشود؛ چه بسیار افرادی که هوشمندانه، هم لذت می‌برند، هم تفریح می‌کنند و هم سود می‌برند و به دیگران سود می‌رسانند». ادامه این مقاله را از زبان دکتر شاه حسینی بخوانید.

گفت‌وگو با «شایان باهری» را در صفحه نوجوان مخترع موفق بخوانید. شایان باهری، نوجوان ۱۷ساله‌ای است که در سال سوم دبیرستان و در رشته تجربی تحصیل می‌کند. شایان توانسته است در این سن اختراع مهمی را به نام خود ثبت کند؛ اختراعی که با توجه به حضور کشور ما روی تعداد زیادی گسل زلزله، اقدام قابل‌تقدیری محسوب می‌شود. شایان یک  میراگرویسکوالاستیک اختراع کرده است که می‌تواند از انرژی تخریبی زلزله بکاهد. او با این اختراع در کره جنوبی صاحب مقام نخست شده است. در این شماره با این نوجوان نخبه درباره موفقیت و سبک زندگی‌اش گفت‌وگو کرده‌ایم.


«هرکسی فرمول موفقیت خودش را دارد. فرمول موفقیت دیگران به درد شما نمی خورد، چون آن‌ها دیگرانند و شما، شمایید .بنابراین، هرگز دنباله‌روی کسی نباشید. هرگز بدون فکر از کسی تقلید نکنید و هرگز از کسی دستورالعمل نگیرید. اما این به این معنا نیست که بخواهید چرخ را دوباره اختراع کنید. اسرار موفقیت و توصیه‌های افراد برجسته را بشنوید، روی آن‌ها فکر کنید، بگذارید در ذهنتان ته‌نشین شوند و اثر بگذارند. خودتان را در آن‌ها غرق کنید. بعد، می‌بینید که چطور بصیرت در شما اتفاق می‌افتد». ادامه این مطلب را از زبان زینب شاهدی بخوانید.

 

در نوزدهمین سالروز انتشار مجله موفقیت، تعریف موفقیت را از زبان نویسندگان افراد موفق و مخاطبین و همدلی‌های برخی همراهان صمیمی موفقیت را در ویژه‌نامه‌ای که به این مناسبت تهیه شده است، بخوانید.

همراهان صمیمی موفقیت؛ در سالی که گذشت، یکان یکان لحظه‌ها، روزها و ماه‌ها با همدلی و همراهی شما مانا شد و روایت هرباره آن برای خدمتگزاران شما در این رسانه،ارزشمند و دلگرم‌کننده است. گزارشی که در این شماره می‌آید برشی کوتاه از رویدادهایی است که از آذرماه 1394 تا مهر 1395 به قدوم سبزتان مزین شده، در قاب تصویر کشیده شده است.
آزمون‌های‌ کوکولوژی «جلد سی‌دی» که مجموعه‌ای بسیار سرگرم‌کننده و مفید از بازی‌های روان‌شناسی است هم در شماره جدید موفقیت برای مخاطبان صمیمی موفقیت آماده شده است.

باب لیتوین، تنیسور حرفه‌ای و مشاور ارشد اقتصادی در وال استریت بوده و تاکنون موفق به کسب مدال‌های بسیاری در مسابقات داخلی آمریکا و مسابقات جهانی شده است. اما راز موفقیت او چیست؟ قطعا او از ابتدا یک قهرمان به دنیا نیامده، بلکه با تلاش‌های فراوان و انتخاب بهترین راهکارها توانسته است به چنین موفقیتی، هم درزمینه ورزش و هم درزمینه شغلی، دست یابد. باب در این کتاب به ما می‌گوید که چگونه می‌توانیم مانند او به موفقیت برسیم. پیام او دراین کتاب چنین است: داستان قبلی زندگی‌تان رارها کنید و داستان جدیدی برای زندگی‌تان بنویسید. ادامه این داستان را در شماره 338 موفقیت بخوانید.


در بخش روان‌شناسی کودک این شماره موفقیت از زبان یکتا فراهانی به مهارت‌های اجتماعی کودکان نگاهی خواهیم داشت: « اگر به با ی‌های شیرین کودکان دقت کنیم، می‌بینیم که اغلب می‌توان از نوع واکنش و حرکات ساده آنان چیزهای بسیاری آموخت؛ یعنی گاهی می‌توان از بچه‌ها بسیار آموخت؛ زیرا ذهنشان پاک و بی‌آلایش بوده و به فطرت واقعی خود و همچنین به من واقعی خودشان نزدیک است..»


«گذشت بیش از حد یک زن و عواقب آن» موضوع اتاق مشاوره این شماره موفقیت از زبان میترا نیک‌آمال است « خانمی 38 ساله درمورد وضعیت نابسامان زندگی خویش با همسرش به من مراجعه کرد و درضمن اظهار کرد که دو فرزند دوقلو، یک پسر و یک دختر، دارد که در جریان مشاجره‌های طولانی و اضطراب بالا، تیک‌های عصبی گرفته‌اند.. »
«در شماره پیش برایتان گفتم که سفر، شروعی هیجا‌ن‌انگیز و پر از انرژی برای آغاز زندگی مشترک من و همسرم بود که یکدیگر را نه زیر یک سقف و در قالب یک زندگی روزمره، بلکه در جاده و سفر بهتر و بیشتر بشناسیم؛ آن هم نه سفری معمولی، بلکه سفری که ما را درگیر زندگی با بومیان کرده و در تمام لحظات غم و شادی‌شان شریکمان می‌کرد.  کوله‌گردی چندماهه را از کشور رنگ و فیل و طاووس و مأمن فستیوال‌ها و عجایب آغاز کردیم و به جمع خانواده‌های هندی پیوستیم» ادامه این سفرنامه مهیج را در شماره 338 بخوانید.
« در اتوبوس»داستانی طنز به قلم طناز مجله موفقیت، ندا شاهنوری است که از خواندن آن در قسمت سرگرمی این شماره از مجله موفقیت لذت خواهید برددر بخش سرگرمی ‌و انتهایی مجله پیش بینی‌های نیمه دوم آبان ماه برای متولدین ماه‌های مختلف نکاتی مطرح شده که خواندنش خالی از لطف نیست. مثلا اردیبهشت ماهی‌ها بدانند: چند کار اداری داری که باید هر چه زودتر به آن‌ها سر‌و‌سامان بدهی. سوء‌تفاهم ‌ها را کنار بگذار و شک و تردید را به دلت راه نده. مثبت فکر کن تا اگر در کارت به بن‌بست و دیوار هم برخورد کردی، برایت سخت تمام نشود. آرامش خودت و خانواده‌ات را در نظر بگیر، چون آرام‌بودن تو باعث می‌شود که دیگران هم به آرامش برسند...

تعداد بازدید: 2653
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

سعیده
با سلام و تشکر فراوان چرا صفحه معرفی کتاب ندارید؟ لطفا قسمتی از مجله را به این کار اختصاص دهید.

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.