ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات

شماره 336-نیمه دوم مهر ماه 1395

شماره 336-نیمه دوم مهر ماه 1395


دکتر احمد حلت در سرمقاله این شماره موفقیت می‌گوید: « معلولیت یک محدودیت است و ناتوانی محسوب نمی‌شود. آدم‌هایی که بر اثر یک عامل ژنتیک یا یک حادثه، قسمتی از توانایی فیزیکی خود را از دست داده‌اند، اما به‌جای بغل‌کردن زانوی غم و تسلیم امواج منفی شدن، چنان به جهان انرژی مثبت دادند که همه متحیر از توانایی‌های شگفت‌انگیز آن‌ها شدند.
اکنون شماره 336 ام مجله موفقیت پیش روی شماست. فکرش را بکنید 336 بار این مجله تصمیم به انتشار گرفته و با وجود تمام دشواری‌ها و موانع روی دکه آمده و به دست علاقه‌مندانش رسیده است.به نظر شما در این مدت دست‌اندرکاران مجله به خاطر کمبودها و دشواری‌ها هرگز به فکر توقف انتشار نشریه‌شان نیفتاده‌اند؟ مسلما این اتفاق افتاده است. درواقع فکر فرار از تعهد، همیشه نزدیک شما کمین کرده تا پیدایتان کند! ادامه این مطلب را از زبان سردبیر مجله موفقیت در شماره 336 بخوانید.

آسیب‌ها و ضربه‌های روحی دوران کودکی چیزی نیستند که تنها با بزرگ‌شدن فراموش و محو شوند. نادین بورک هریس پزشک متخصص کودکان است و اعتقاد دارد استرس، بی‌توجهی‌ها و سوءاستفاده‌های مکرر والدین و اعتیاد و بیماری‌های روانی آنها به شکل‌گیری استرس در کودکان منجر می‌شوند. سخنرانی کامل این متخصص را در TED 336 موفقیت بخوانید.

عیسی محمدی در این شماره موفقیت یکی از کلام‌های امیر‌المونین را رمز‌گشایی می‌کند. کلامی که بسیار کمک می‌کند تا درطول زندگی‌تان سخت تلاش کنید و اتفاقا از آن کمال لذت را ببرید. حضرت امیر )نقل به مضمون( می‌فرمایند که کارها دو گونه‌اند؛ گونه ای که محنتشان می‌رود و لذتشان می‌ماند و گونه‌ای که لذتشان می‌رود و محنتشان می‌ماند.


کاشفان، مخترعان و شاید بتوان گفت بیشتر کسانی که خدمات بزرگی را به بشریت کرده‌اند، از نوعی روحیه ماجراجویی برخوردار بوده‌اند. شور و شوق فراوان برای کشف مجهولات و دست یافتن به  آگاهی، از ویژگی‌های این ماجراجویان خدمت‌گزار جامعه بشریت بوده است. شجاعت و پایمردی در رویارویی با سختی‌های پیش‌رو و ازدست‌ندادن انگیزه حرکت به سوی هدف را می‌توان از دیگر صفات برجسته این افراد و نیز همه افراد موفق دانست. اما روحیه ماجراجویی اگر به‌درستی هدایت و جهت‌دهی نشود، می‌تواند خودمان و دیگران را به زحمت و دردسر بیندازد. برای اینکه به این دردسرها دچار نشوید مقاله دکتر شادی جهرانی را در این شماره موفقیت بخوانید.
اگر فروشگاهی دارید که پر از اجناس متنوع است، برای افزایش فروشتان آنها را دسته‌بندی کنید تا انتخاب مشتریانتان تنها به چند گزینه، محدود شود. پنج روش کاربردی برای کاهش گزینه‌های انتخابی مشتریان و افزایش فروش را در این شماره موفقیت بخوانید.

 

اغلب مدیران نمی‌دانند که کارمندانشان برای گرفتن راهنمایی و دستور، به دقت چشم به آن‌ها دوخته‌اند؛ پس اگر شما درزمینه خدمات‌دهی خوب صحبت کنید، اما درعمل آن را نشان ندهید، قبل از شروع بازنده‌اید. در مقام یک مدیر، اولین قدم برای ایجاد انگیزه در کارکنان، درزمینه ارائه عالی‌ترین خدمات، این است که به طور مداوم روحیه و رفتاری که مایلید کارمندان با مشتریان داشته باشند، درعمل با رفتارتان نشان دهید. در این شماره  دوازده عمل را ذکر می‌کنیم که کارکنان با استناد به آن‌ها میزان تعهد شما را به خدمات‌دهی خوب ارزیابی می‌کنند.


«آنان که دوست‌داشتنشان از همه سخت‌تر است، بیش از همه به محبت نیاز دارند!» هفت جمله طلایی دیگر را در 8 نکته، 8 تغییر مجله ما بخوانید.


رضا صادقی، خواننده محبوب این روزهای ایران، از آن دسته افرادی است که شاید بهایی که برای رشد، گسترش آگاهی و موفقیتش داد به قول خودش نه معلولیت، بلکه نوعی تفاوت و ویژگی خاصش بود که برایش انگیزه‌ای شد برای اثبات خودش، توانایی‌هایش و استعدادش. در این شماره موفقیت مصاحبه‌ای داریم با رضا صادقی که در آن به سوالاتی پاسخ گفته که تا به حال کسی از او نپرسیده بود.


در این آشفته بازار خاکستری شهر، در این شلوغی‌های روزمره و در این جنگ بی‌پایان برای معاش مادی، یک گفت‌وگوی حال‌خوب‌کن چیزی است که کمتر فرصت آن برای هر خبرنگاری پیش می‌آید. یک گفت‌وگوی ناب که در خلال آن بتوانی امید، اعتمادبه نفس، انگیزه، شکست، پیروزی، فرازونشیب و خلاصه هرچیزی را که خوراک یک گزارش دراماتیک است، دربیاوری. علی یک هنرمند «توانیاب » یا به اصطلاح و البته غلط، یک معلول است؛ هنرمندی که هیچ مانعی نتوانسته، جلوی راهش رابگیرد. این گفت‌وگو به‌قدری گویاست که نیاز به توضیح  بیشتر ندارد. خانم‌ها و آقایان؛ این شما و این هم« علی کرمی کبیر» در شماره 336 موفقیت.
اولین اتفاقی که برای یک  معلول می‌افتد، چه مشکلش مادرزادی باشد و چه معلولیتش در اثر یک اتفاق پدید آمده باشد، خراب‌شدن روحیه و ابتلا به افسردگی است؛ اما چیزی که این وسط اهمیت دارد، حفظ روحیه و امید به زندگی است. خیلی از معلولان هستند که نه تنها ناامید نشده‌اند، بلکه با تلاش بیشتر به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند. در پرونده ویژه شماره 336 موفقیت با چند نفر از این افراد گفت‌وگو کرد‌ه‌ایم. با ما همراه باشید


از همان روزی که به برنامه احسان علیخانی رفت، به «آرش ما ه عسل» معروف شد و نظرات زیادی را به خود جلب کرد. آرش رزقی بارز ۴۶ساله است و با وجود معلولیتی که دارد به‌صورت حرفه‌ای نقاشی می‌کند و توانسته است موفقیت‌های زیادی را کسب کند. همان اول کار آب پاکی را می‌ریزد روی دستمان و می‌گوید چگونگی معلول‌شدنش اهمیتی ندارد و ترجیح می‌دهد در موردش صحبت نکند، بلکه چگونگی مواجهه با این مشکل برایش اهمیت دارد. با آرش درباره دیدگاهش نسبت به معلولیت گپ زده‌ایم که می‌توانید گفت‌و‌گوی ما را در شماره 336 موفقیت بخوانید.
کوکولوژی نوعی بازی روان‌شناسانه بوده که برای رفع خستگی ذهن توسط یک پروفسور ژاپنی طراحی شده است .این بازی طبق اصول روان‌شناسی کمک می‌کند هر فردی بتواند به‌راحتی دنیای ذهن را مطالعه کند. کوکولوژی این دو هفته نامه با نام «اشکال هندسی» را مطالعه کنید.
«همیشه هنگام مهمانی‌رفتن که می‌شود، به این فکر می‌کند که چطور باید با دو فرزند شروشورش رفتار کند و به مهمانی برود که نه مجبور شود زیاد سرشان داد بزند و نه دیگران اذیت شوند. او همیشه درپی راه‌حلی برای کنترل بچه‌ها در مهمانی است، اما تا حالا که نتوانسته است موفق شود...». چگونه شیطنت کودکان را در مهمانی‌ها کنترل کنیم؛ عنوان مقاله‌ای‌ست به قلم یکتا فراهانی که در شماره 336 موفقیت به چاپ رسیده است.«کسانی که به میان‌سالی رسیده‌اند و یکی دو دهه از زندگی مشترکشان می‌گذرد، خوب می‌دانند گاهی میان‌سالی می‌تواند دوران سختی در روند رابطه زن و شوهر باشد. خیلی‌ها در این دوران ممکن است به همسرشان بگویند: «تو همانی نیستی که من با او ازدواج کردم» البته ممکن است حق با آن‌ها باشد، اما به این خاطر که او از اول هم آن کس نبود! » چرا در انتخاب همسر اشتباه می‌کنیم ؟ برای یافتن پاسخ  این شماره  موفقیت را بخوانید.
موضوع پرونده ویژه این شماره موفقیت هویت‌های مجازی است .«خیلی از ما در فضای مجازی علاقه‌ای نداریم خودمان باشیم، موافقید؟ اما دلیلش چیست؟ چرا همان صورت واقعی خودمان را در اینترنت نشان نمی‌دهیم؟ آواتارهای عجیب وغریب، تصاویر پروفایل از دختران و پسرانی که شاید زیبا و خوشتیپ باشند، اما هیچ شباهتی به ما ندارند، لوکیشن‌هایی که با محل زندگی ما کیلومترها فاصله دارند و حر ف‌هایی که می‌دانیم هیچ‌وقت در دنیای واقعی از دهان ما خارج نمی‌شوند....»  ادامه مطلب را در شماره336 ما بخوانید.
«آشپزخانه قلب خانه است، البته برای خانم‌ها! و به همین خاطر خیلی‌ها معتقدند اتاق نشیمن قلب خانه محسوب می‌شود. البته این جمله درصورتی صحیح است که این فضا را اصولی طراحی کرده باشند. اگر فضای نشیمن خانه شما خوش نقشه نیست، با چیدمان درست می‌توانید آن را دلنشین‌تر و کاربردی‌تر کنید. اما به این دلیل چیدمان این فضا مهم است که مهم‌ترین فضای خانوادگی به شمار می‌رود؛ یعنی جایی که خانواده بیشترین زمان دورهمی و گپ‌وگفتشان را در آن سپری می‌کنند». طراحی اتاق نشمین را در این شماره موفقیت 336 بخوانید.

« بحث بی‌فایده»داستانی طنز به قلم طناز مجله موفقیت، ندا شاهنوری است که از خواندن آن در قسمت سرگرمی این شماره از مجله موفقیت لذت خواهید برد.در بخش سرگرمی ‌و انتهایی مجله پیش بینی‌های نیمه دوم مهرماه برای متولدین ماه‌های مختلف نکاتی مطرح شده که خواندنش خالی از لطف نیست. مثلا فروردین‌ماهی‌ها بدانند: « به نیمه مهر ماه رسیدی و کارهایت کمکم به روال جدیدی افتاده است. هر روز یک لیست از کارهایت بنویس تا بتوانی به موقع آن‌ها را انجام دهی. سعی کن اهل تقواباشی؛ چون اهل تقوا....»

 تعداد بازدید: 3098
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.