ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات

شماره332-نیمه دوم مرداد 1395

شماره332-نیمه دوم مرداد 1395






دکتر احمد حلت سرمقاله این شماره مجله موفقیت را به بحث تنهایی اختصاص داده و راجع‌به این مقوله و حسی که به دنیایی می‌ارزد! سخن گفته است. این سرمقاله را در شماره 332 مجله موفقیت بخوانید.




«سونامی موفقیت» عنوانی است که سهیلا ثقفی آن را برای سخن سردبیر این شماره از مجله موفقیت انتخاب کرده و می‌نویسد: «موفقیت خاصیت نشتی و واگیری دارد؛ یعنی محال است در یک جمع موفق قرار بگیری و حال و روحیه و حتی نگرشت به زندگی عوض نشود».














«آدورا اسویتاک کودکی شگفتی‌ساز است. به گفته آدورا دنیا به تفکر به سبک بچه‌ها نیاز دارد. منظور او از این نوع تفکر، ایده‌های جسورانه، خلاقیت ذاتی و مهم‌تر از همه، خوش‌بینی است. رویاهای بزرگ کودکان ارزش آن را دارند که دست بالا گرفته شوند. به گفته آدورا، بزرگ‌سالان باید همان‌گونه که علاقه‌مند به آموزش به کوچک‌ترها هستند، سعی کنند درس‌هایی را از آن‌ها بیاموزند.در سخنرانی TEDاین شماره آدورا اسویتاک  می‌گوید: چالش ما تبدیل‌کردن کودکان به بزرگ‌سالانی است که بهتر باشند. پیشرفت فرایندی جاری است. .پیشرفت،تحقق پیدا می‌کند؛ چون نسل‌ها و اعصار جدید دائما درحال رشد و ترقی هستند.















«از تقلید و تکرار تا موفقیت» عنوان مقاله‌ای است که عیسی محمدی در این شماره از مجله موفقیت و در صفحه دریچه‌ای دیگر آن را به رشته تحریر در آورده است و از تجربه سوزوکی، استاد موسیقی ژاپن گفته که چگونه توانسته از متد تقلید در آموزش موسیقی استفاده کند.













«پذیرفتن این موضوع که یک دوستی تمام شده است و نیز احترام‌گذاشتن به خواست طرف مقابل برای گذاشتن نقطه پایان در انتهای داستانش یا داستانتان ،یکی از اصول نانوشته دنیای رفاقت است.». ندا شاهنوری در صفحه حرف‌های خودمانی این شماره با زبانی طنز به بحث درباره نقطه پایان دوستی ها پرداخته که خواندن آن را به شما توصیه می‌کنیم.





 






«درد، امروزه فقط یک حس ناخوشایند نیست، بلکه یک تخصص پیچیده است!» شهریار شکروی در این شماره از مجله موفقیت با دکتر علی خطیبی، استاد دانشگاه بیلکنت آنکارا و متخصص روان‌شناسی درد مصاحبه‌ای جذاب و خواندنی انجام داده که خواندن آن پیشنهاد ما به شماست!






کمیل غفور محسنی، نویسنده جدید موفقیت در صفحه بازاریابی و فروش این شماره به آموزش 3 راه تاثیرگذار برای جذب مشتریان ماندگار پرداخته و می‌گوید: «به‌عنوان صاحب کسب‌وکار بدون شک می‌دانید که مشتریان مانند نیرویی حیاتی در رگ‌های شرکت شما هستند. جریان ثابت جذب مشتریان به شما اجازه پیشرفت کسب‌وکارتان و تحقق آرزوهایتان را می‌دهد



.





«دنیای آدم‌های دوست‌داشتنی» عنوان صفحه‌ای جدید در مجله موفقیت است که شادی جهرانی، نویسنده نام آشنای صفحات اخلاق موفقیت، طرح آن را ریخته است. در این شماره به دنیای آدم‌های شاد وارد شده و از راز شاد‌بودن آن ها پرده برداشته است.










دکتر احمد حلت در «راه سوم» این شماره می‌گوید: «هر کار بزرگ، جدی، مهم و حساسی را می‌خواهی شروع کنی، یادت باشد که خردکردن آن کار به اجزای کوچک‌تر و قابل‌هضم‌تر، یکی از اساسی‌ترین کارهاست؛ زیرا این امر، انجام کارها را عملی‌تر و عیب‌یابی و کنترل آن‌ها را امکان‌پذیرتر می‌کند.»









«یکی از موانع موفقیت در کسب‌وکار، داشتن نگاه سودجویانه است.». علی شاه حسینی در کلینیک ثروت‌آفرینی خود این بار با مثالی جالب از شراکت مرغ و گاو، یکی دیگر از راه‌های موفقیت در کسب‌وکار و ثروت‌آفرینی را مورد بررسی قرار داده است. به کلینیک ثروت‌آفرینی قدم بگذارید و لذت ببرید.














دکتر احمد حلت در عصرگاه یکی از روزهای گرم تابستان مهمان مرکز خرید پالادیوم و بوک لند این مجموعه بود تا در میان هواداران پرشورش از 4 کتاب تازه خود رونمایی کند و در فضایی به گرمای تابستان با آن‌ها به گفتگو بنشیند. سید جواد حسینی نصر در این شماره کمی از حال و هوای آن روز پالادیوم  سخن گفته است.









«دخترا شیرن، مثل شمشیرن» در مجله شماره 332 موفقیت حکایت تنی چند از زنان توانمند ایران و جهان است که توانسته‌اند برای هم‌جنس‌هایشان الگوهایی واقعی و باورپذیر باشند.












بیماری‌های قلبی اولین علت مرگ‌ومیر در ایران بوده و بنابراین پیشگیری از آن بسیار مهم است. در ادامه صحبت‌هایمان درمورد تاثیر مسائل روان‌شناختی بر بیماری و سلامت، در این شماره به تاثیر خشم بر بیماری‌های قلبی‌عروقی می‌پردازیم و به روش‌هایی برای مدیریت خشم اشاره می‌کنیم.












پرونده ویژه این شماره از مجله موفقیت راجع‌به «احساس تنهایی» سخن گفته است و از خوبی‌ها و بدی‌های این حس به عنوان یک نیاز روانی نام برده است. چرایی این تنهایی و گریز از جمع را بررسی کرده و با کمک دکتر سرگلزایی دو روی این سکه را به ما نشان داده است. فیلم‌های ساخته شده در این وادی را معرفی کرده و حتی به بررسی تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر این حس تنهایی هم پرداخته است. این پرونده پر و پیمان را در مجله 332 موفقیت مطالعه کنید.













آزمون‌های‌ کوکولوژی «فروش اجناس» و «میمونی در قفس» که مجموعه‌ای بسیار سرگرم‌کننده و مفید از بازی‌های روانشناسی است هم در شماره جدید موفقیت برای مخاطبان صمیمی موفقیت آماده شده است.












لج‌بازی صفتی است که اغلب ما آن را به یکدیگر نسبت می‌دهیم و می‌گوییم همسر، دوست یا همکارمان لج‌باز است؛ چون دوست دارد همیشه مطابق میل خودش عمل کند. اما چگونه می‌توانیم با لج‌بازی همسرمان کنار بیاییم؟ دکتر سیما قدرتی در صفحه ارتباط این شماره از مجله موفقیت، به این سوال پاسخ گفته است.












گناه کودکان طلاق چیست که بعد از اتفاق تلخ جدایی، زندگی‌شان دو پاره خواهد شد؛ پاره‌ای نزد مادر و پاره‌ای نزد پدر و بعد از جدایی نیز آنان گرمای خانواده را فراموش می‌کنند و نمی‌توانند امنیت و آرامش حضور والدین را درکنار یکدیگر حس کنند و صدالبته هم که چاره‌ای جز پذیرش این وضع ندارند. اما باید کاری کرد تا فرزندان در مواجهه با این موقعیت‌ها کمتر آسیب ببینند و درضمن الگوی درستی از زندگی خانوادگی در ذهنشان داشته باشند. دراین‌خصوص  و در صفحه کودک مجله موفقیت با دکتر زهرا رمضانخانی، مشاور و روان‌شناس، گفت‌وگو کرده‌ایم.











هوش هیجانی در ایجاد روابط قوی‌تر، موفقیت در کار و دستیابی به اهداف شغلی و شخصی به شما کمک می‌کند. دراین شماره برای شما توضیح خواهیم داد که چرا هوش هیجانی بسیار مهم است و چگونه با مدیریت چند مهارت کلیدی می‌توان هوش هیجانی خود را تقویت کرد.














آیا راهی برای پاک‌کردن خاطرات تلخ و ناخوشایندی که همه ما در آرشیو ذهنمان از وجودشان رنج می‌بریم، وجود دارد؟ در این شماره از مجله موفقیت و در صفحه سلامت روان به این سوال مهم پاسخ گفته‌ایم.





« افراد موفق درباره ذهن خود چه می‌دانند؟»و «  3نشانه‌ای که می‌گوید آماده تغییر هستید» مقاله‌های مربوط به مجله success در این شماره از مجله موفقیت و « درباره دیگران قضاوت نکنید» و « چرا دیگران از شما انتقاد می‌کنند؟»مقاله هایی از مجله psychology today  است که برای مطالعه خوانندگان فهیم موفقیت آماده شده است.












«قصه ما همین بود» داستانی طنز به قلم طناز مجله موفقیت، ندا شاهنوری است که از خواندن آن در قسمت سرگرمی این شماره از مجله موفقیت لذت خواهید برد.


تعداد بازدید: 2928
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

اینجاست که شاعر میگه منو رها کن از غم بیگانه از خویشنم کن ...

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.