ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات

شماره 331-نیمه اول مرداد 1395

شماره 331-نیمه اول مرداد 1395


  1. دکتر احمد حلت در سرمقاله این شماره مجله موفقیت از زوجینی سخن گفته که با وجود اینکه سال‌ها از ازدواجشان می‌گذرد، اما تمایلی به بچه‌دار‌شدن ندارند!!! این سرمقاله را در شماره 331 مجله موفقیت بخوانید.
  2. «بلاک‌شدن» موضوعی است که سهیلا ثقفی آن را برای سخن سردبیر این شماره از مجله موفقیت انتخاب کرده و در توضیحاتی راجع‌به آن می‌نویسد: «بلاک‌شدن در دنیای امروز چیزی شبیه مجازات تبعید در دنیای واقعی است که در آن، یک فرد به ترک دیار و اقامت در منطق‌های خاص محکوم می‌شود.»
 

«تصور کنید شما ملوان یک کشتی شکسته و سرگردان در اقیانوس آرام هستید. سه مسیر پیش‌رو دارید و باید برای نجات خود و همراهانتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. اما مسئله اینجاست که هر یک از این انتخاب‌ها یک پیامد وحشتناک نیز به‌دنبال دارد. چگونه دست به انتخاب خواهید زد؟ در سخنرانی TEDاین شماره ، کارن تامپسون واکر، از قدرت ترس و تأثیر انگیزشی آن بر تخیل می‌گوید. به گفته این نویسنده، ترس به ما امکان می‌دهد تا سناریوهای ممکن آینده و راه‌های مواجهه با آن‌ها را در ذهنمان تصویرسازی کنیم.»
«کسب‌وکارهای خانگی به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که در خانه، توسط اعضای خانواده و بدون ایجاد مزاحمت برای همسایگان انجام می‌شوند و محصولات حاصل از این فعالیت نیز به فروش می‌رسد». ندا شاهنوری در صفحه حرف‌های خودمانی این شماره با زبانی طنز به بحث کسب‌و‌کارهای خانگی پرداخته که خواندن آن را به شما توصیه می‌کنیم.
کمیل غفور محسنی، نویسنده جدید موفقیت در صفحه بازاریابی و فروش این شماره به آموزش 3 تکنیکی پرداخته که می‌تواند باعث ایجاد تبلیغاتی موثر برای کسب‌و‌کار شود. 3روش ساده و کاربردی که باعث می‌شود مشتریان همان رفتاری را که ما می‌خواهیم از خود نشان بدهند.


این روزها که دیگر تب و تاب کنکور خوابیده و تعداد زیادی از این داوطلبان چشم انتظار نتیجه امتحان خود هستند، محمد برزگری در صفحه‌ای به نام نوجوان موفق در این شماره مجله موفقیت به بحثی درباره نوجوانان پرداخته و راهنمایی‌هایی کرده که پدر و مادرها بدانند که آن‌ها دیگر بچه نیستند.


«زنان رشد‌کرده و مردان جامانده» و زنگ خطری که برای این رابطه به صدا درآمده، دستمایه‌ای شده برای زینب شاهدی که در مقاله‌ای جذاب، به هشدار به مردان شکست‌خورده‌ای بپردازد که این روزها در اطرافمان زیاد دیده می‌شوند. هشدار به مردانی که قرار بود مظهر اقتدار و ستون محکم خانواده باشند، اما به نظر می‌رسد دیگر نمی‌توانند انتظاراتی را که جامعه یا زنان از آن‌ها دارند برآورده کنند.


دکتر احمد حلت در «راه سوم» این شماره می‌گوید: «چیزی به نام دنیای مجازی وجود ندارد» و درواقع می‌خواهد بگوید ما حق نداریم اتفاقات دنیای اینترنت را پوچ، بی‌محتوا و غیراصیل بنامیم؛ مثلا آشنایی‌ها، دوستی‌ها، دعواها و ازدواج‌های اینترنتی را چیزی مجزا از پدیده‌های دنیای مثلا واقعی تلقی کنیم و پیوندهایی را که از این طریق شکل می‌گیرند، کم‌دوام و ناپایدار جلوه دهیم.»

«پالادیوم جایی است که به انتخاب اول بسیاری از خانواده‌های پایتخت‌نشین درآخر هفته‌ها تبدیل شده است. مرکز خرید مجهز و مدرنی که توانسته تعریفی نوین و جدید از مفهوم خرید و فرهنگ خریدکردن ارائه دهد و تزریق «حال خوب »  به مشتریان را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.» مجله موفقیت مصاحبه‌ای خواندنی و جذاب را با حسن رفتاری، موسس و مدیر مرکز خرید پالادیوم ترتیب داده است که خواندن آن را به همه خوانندگان توصیه می‌کنیم.

زینب خجوی در صفحه روان‌شناسی سلامت این شماره و در ادامه مباحث مربوط به بیماری‌های مزمن، در این شماره به بیماری صرع پرداخته است. زندگی با صرع مشکلات خاص خود را دارد، اما در اغلب موارد قابل‌کنترل است. این بیماری درصورتی‌که مدیریت شود، یک همسفر در زندگی خواهد بود که بیمار به‌تدریج رسم دوستی با او را خواهد آموخت!

پرونده ویژه این شماره از مجله موفقیت راجع‌به «خانواده‌های دونفره» و لک‌لک‌هایی که به درهای بسته می‌خورند، سخن گفته است. به دغدغه‌ها و دلایل این خانواده برای بچه‌دار‌نشدن پرداخته و در مصاحبه با دکتر «شیری»، از لذتی گفته که این خانواده‌ها ار خود دریغ می‌کنند.همچنین توصیه‌هایی پزشکی برای کسانی دارد که می‌خواهند «سه‌نفره» شوند.اگر می‌خواهید بدانید که چرا در اطرافمان خانواده‌های دونفره، زیاد شده است، این پرونده را از دست ندهید.

آزمون‌ کوکولوژی «دادگاه» و «آتشفشان بزرگ» که مجموعه‌ای بسیار سرگرم‌کننده و مفید از بازی‌های روانشناسی است هم در شماره جدید موفقیت برای مخاطبان صمیمی موفقیت آماده شده است.


«در مطب روان‌پزشک» عنوان صفحه‌ای جدید در بخش روان‌شناسی مجله موفقیت است که توسط دکتر سرگلزایی نوشته می‌شود و در هر شماره ما را به یک جریان که در مطب روان‌پزشکی و در حین مشاوره ایشان اتفاق می‌افتد، آشنا می‌کند. این صفحه جذاب را در شماره 331 مجله موفقیت پیگیری کنید.«تلاش برای راضی‌نگه‌داشتن همگان، کار طاقت‌فرسایی است.ارزشتان را حفظ کنید و بیاموزید که زیاد به آنچه دیگران درباره شما فکرمی‌کنند، اهمیت ندهید.» سولماز فروتن در صفحه تکنیک به شما می‌آموزد که چگونه قدر خود را بدانید!چگونه بعد از شکست و بحران رابطه را بهبود ببخشیم؟ در این خصوص یکتا فراهانی با دکتر هرایر دانیلیان، روان‌شناس و مشاور، گفت‌وگو کرده است که می‌توانید این مطلب را در مجله 331 موفقیت بخوانید.لیلا محمدی، در صفحه کودک این شماره به بررسی علل وسواس در کودکان پرداخته است. اگر می‌خواهید بدانید که با کودک وسواسی‌تان چگونه برخورد کنید و راه‌های درمان این وسواس را بشناسید، این مطلب را در مجله 331 موفقیت بخوانید.
«بی‌اشتهایی و پرخوری‌های نوجوانان» موضوعی است که در صفحه نوجوان این شماره به آن پرداخته‌ایم. دکتر مهیا عابدی، روان‌شناس و مشاور می‌گوید: «توجه بسیاری از نوجوانان هنگام بلوغ به غذا بیشتر می‌شود. شاید آن‌ها با این‌گونه کار ها می‌خواهند فشار تغییرات جسمی خود را کنترل کنند.» اگر نوجوان شما هم به این مسئله مبتلاست، این مقاله را از دست ندهید.

« در ذهن افراد موفق چه می‌گذرد؟» و « ابعاد رشد فردی» مقاله‌های مربوط به مجله success در این شماره از مجله موفقیت و « بخشش در شرایط غیرممکن» مقاله‌ای از مجله psychology today  است که برای مطالعه خوانندگان فهیم موفقیت آماده شده است.


«بچه فامیل» داستانی طنز به قلم طناز مجله موفقیت، ندا شاهنوری است که از خواندن آن در قسمت سرگرمی این شماره از مجله موفقیت لذت خواهید برد.

 

 
تعداد بازدید: 2915
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

hassan
لطفا از زندگی موفیت آمیز نخبگان کشور خودمان بنویسید
خیلی عالی بود امیدوارم نسل جوان کشورمون مجددا رشد پیدا کنه!!! ممنون

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.