ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات

شماره 330-نیمه دوم تیر 1395

شماره 330-نیمه دوم تیر 1395
دکتر احمد حلت سرمقاله این شماره مجله موفقیت را به دهه هشتادی جامعه اختصاص داده و از قدرت آن‌ها سخن گفته است و توصیه‌هایی را به آن‌ها و خانواده‌هایشان داشته است. این سرمقاله را در شماره 330 مجله موفقیت بخوانید.

 

 

 

سهیلا ثقفی در سخن سردبیر این شماره از مجله موفقیت مطالبی را در مورد «چالش » بیان کرده و می‌گوید: «چالش برخلاف همه شایعاتی که دیگران برایش ساخته‌اند و خودمان هم در ساختن بخش اعظم آن شریک بوده‌ایم، اصلا چیز بدی نیست. درواقع چالش به معنای درگیرشدن با دیواری است که برای رسیدن به آن سمت، چاره‌ای جز عبور از این دیوار نیست.»
مجله موفقیت در شماره 330 مصاحبه‌ای اختصاصی را با فلوریان گافین، دوچرخه‌سوار جهانگرد و فعال زیست محیطی بلژیکی، ترتیب داده و از دغدغه‌های این جوان اروپایی که باعث شروع این سفر هیجان‌انگیز شده است، سخن گفته است.
«امروز به لطف تشخیص زودهنگام‌تر بیماری‌های قلبی، میزان مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری‌ها نسبت به تنها چند دهه گذشته، ۶۳ درصد کاهش یافته است. توماس اینسل، مدیر موسسه ملی سلامت روان، معتقد است می‌توان همین روند را درباره بیماری‌های روانی و شیزوفرنی نیز شاهد بود. به گفته اینسل، گام نخست برای ایجاد این تغییر با یک بازنگری مهم آغاز می‌شود. به عبارت دیگر، باید تعریف ذهنی‌مان از بیماری‌های روانی را تغییر دهیم و آن‌ها را «اختلالات مغزی» درنظر بگیریم». در سخنرانی TED این شماره، توماس اینسل به ما می‌آموزد که چگونه به درکی جدید از بیماری‌های روانی برسیم.


کنکوری‌ها! محمد برزگری در صفحه موفقیت تحصیلی این شماره مجله موفقیت هم توصیه‌هایی برای روز کنکور شما آورده تا تیرهایتان به هدف بخورد و از مواردی نام برده تا دوپینگی باشد برای شما تا از این سد بگذرید.

قسمت دوم مصاحبه با روان‌شناس معروف، فیلیپ زیمباردو و مطالبی جالب راجع به خطرناک‌ترین آزمایش روان‌شناسی قرن را می‌توانید در شماره 330 مجله موفقیت بخوانید.

یکی از موضوعاتی که در روان‌شناسی سلامت به آن پرداخته می‌شود، شیوه مراقبت از افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن است. سالمندان مبتلا به آلزایمر، جزو آن‌دسته از بیماران هستند که مراقبت از آن‌ها به آموزش‌های خاصی نیاز دارد. زینب خجوی در صفحه روان‌شناسی سلامت این شماره به یکی از مسائل شایع در رفتار با این بیماران پرداخته است.

 


دکتر احمد حلت در «راه سوم» این شماره می‌گوید: « کسانی که به جای زندگی در دنیای واقعی همین الانشان، در فضای توهمی و ذهن‌ساخته خود پرسه می‌زنند، هیچ‌وقت نمی‌توانند از ته دل بخندند! زیرا خنده واقعی چیزی ورای قواعد و قوانین ذهن است و از فطرت و طبیعت پاک کودکی ما ریشه می‌گیرد.»

ندا شاهنوری در صفحه حرف‌های خودمانی این شماره با زبانی طنز راجع‌به کمپین حرف زده و می‌گوید آن‌هایی که معتقدند برای تغییرات بزرگ اول باید از خودمان شروع کنیم، پای ثابت کمپین‌هایی هستند که هدفشان اصلاح فرهنگ عمومی است. اما کمپین چیست و چرا راه می‌افتد را در صفحه حرف‌های خودمانی بخوانید.

یکی از دغدغه‌های همیشگی مدیران سایت‌های فروش اینترنتی در بازار پررقابت این روزها، افزایش فروش سایت است که نیازمند بازدید بیشتر از سایت و نکات مهم و ریز دیگری است که  ژان بقوسیان در مجله موفقیت شماره 330 به تفصیل به آن پرداخته است.

در کلینیک ثروت آفرینی این شماره مجله موفقیت لطفا داشته‌هایتان را روی دایره بریزید و ترس‌ها، آرزوها، رویاها، بلندپروازی‌ها، خواسته‌ها و ... خود را رو کنید تا بتوانیم با ترکیب‌کردنشان و حذف برخی از آن‌ها طرحی نو براندازیم.
پرونده ویژه این شماره از مجله موفقیت از «بچه های قرن بیست و یک» سخن گفته است و ما را به دنیای دهه هشتادی ها وارد کرده است. از دغدغه ها و آرمان های این نسل سخن گفته و در مصاحبه با دکتر «میرمحمد صادقی» ما را با این نسل مجازی آشنا کرده است و راه برخورد با این دهه هشتادی را با ما آموخته است.    آزمون‌ کوکولوژی «حباب بازی در تابستان» و «وسایل ضروری» که مجموعه‌ای بسیار سرگرم‌کننده و مفید از بازی‌های روانشناسی است هم در شماره جدید موفقیت برای مخاطبان صمیمی موفقیت آماده شده است.«در مطب روان پزشک» عنوان صفحه ای جدید در بخش روان شناسی مجله موفقیت است که توسط دکتر سرگلزایی نوشته می‌شود و در هر شماره ما را به یک جریان که در مطب روان پزشکی و در حین مشاوره ایشان اتفاق می افتد، آشنا می کند. این صفحه جذاب را از شماره 330 مجله موفقیت پیگیری کنید.زهره زاهدی در این شماره از مجله موفقیت، به نقل یک داستان دیگر می‌پردازد؛ داستانی با مضمون این ضرب المثل آشنا که «از هر دست بدهی ...». این مطلب را با قلم زیبای او بخوانید.


چگونه می‌توانیم بیشتر مراقب زبان و کلام خود باشیم و از این طریق، ارتباط بهتری را تجربه کنیم؟ در این خصوص یکتا فراهانی با دکتر سیما قدرتی، روا نشناس و مشاور، گفت وگو کرده است که میتوانید این مطلب را در مجله 330 موفقیت بخوانید.

برای آماده‌سازی فرزند اول برای ورود خواهر یا برادر کوچک چه باید کرد؟ فراموش نکنیم که این موضوع بسیار مهم است و در آینده هر دو فرزند نیز تاثیر زیادی می‌گذارد. در این‌خصوص با دکتر زهرا رمضانخانی، رو ن‌شناس و مشاور، گفت وگو کرده‌ایم که می‌توانید در صفحه کودک این شماره از مجله موفقیت با راههای این آماده سازی آشنا شوید.

« مدل ذهنی مثبت» و « جمله «من می‌توانم » زندگی شما را تغییر می‌دهد» مقاله‌های مربوط به مجله success در این شماره از مجله موفقیت و « تاثیر گذشته بر نگرش شما نسبت به آینده» و « روان‌شناسی حسرت» مقاله هایی از مجله psychology today  است که برای مطالعه خوانندگان فهیم موفقیت آماده شده است.
«آموزشگاه بی‌ادبان» داستانی طنز به قلم طناز مجله موفقیت، ندا شاهنوری است که از خواندن آن در قسمت سرگرمی این شماره از مجله موفقیت لذت خواهید برد.


تعداد بازدید: 2837
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

رضا حاجی سلیمی
با سلام و خسته نباشید مجلتون واقعا بی نظیره فقط یه ضعف داره اونم اینکه اگه میشد مجلتون رو به صورت پی دی اف هم داشته باشه خیلی عالیه ممنون مرسی
رضا حاجی سلیمی
با سلام و خسته نباشید مجلتون واقعا بی نظیره فقط یه ضعف داره اونم اینکه اگه میشد مجلتون رو به صورت پی دی اف هم داشته باشه خیلی عالیه ممنون مرسی

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.