ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات


دکتر احمد حلت در سرمقاله این شماره مجله موفقیت درباره راه‌های شاد‌بودن و هدیه‌دادن شادی و موفقیت به دیگران مطالبی کوتاه اما موثر را بیان کرده است که توصیه می‌کنیم آن را بخوانید.

سهیلا ثقفی در سخن سردبیر این شماره از مجله موفقیت در مورد افزایش انعطاف‌پذیری روانی مطلبی را نوشته و می‌گوید: «هرقدر که یک انسان سریع‌تر،راحت‌تر و زودتر بتواند شوک‌های عصبی و ضربات روانی زندگی را از خود عبور دهد و به شرایط عادی و طبیعی خود برگردد، آن انسان سالم‌تر و موفق‌تر است.»
«پس از آنکه تشخیص پزشکان نشان داد که پسر هنوزمتولدنشده سارا به بیماری کشنده‌ای به نام آنانسفالی مبتلا است، این مادر تصمیم گرفت این تراژدی را به هدیه‌ای فوق‌العاده تبدیل کند و اعضای بدن پسرش را برای استفاده در پژوهش‌های پزشکی اهدا کند». در سخنرانی TED این شماره،سارا سفری را با ما به اشتراک می‌گذارد که به او کمک کرد تا در این ازدست‌دادن، معنا پیدا کند و به سایر خانواده‌های عزادار امید ببخشد.


.

ندا شاهنوری در صفحه حرف‌های خودمانی این شماره با زبانی طنز راجع‌به تابستان حرف زده و درباره کارهایی که ما می‌توانیم در تابستان انجام بدهیم؛کارهایی که هم خستگی‌مان را در کنند و هم به درد باقی سال بخورند.
سیدجواد حسینی نصر این بار و در صفحه «بررسی یک رویداد» به بحث برنامه مشهور و داغ این روزها، «ماه عسل» پرداخته و از زاویه پشت دوربین، قهرمان های معمولی این برنامه و مجری توانای آن، احسان علیخانی را رصد کرده و دیده‌ها و شنیده‌هایش را برایمان به ارمغان آورده است.شهریار شکروی هم در این شماره در کنار سید جواد حسنی نصر قرار گرفت و بازخوردهای منفی و مثبت برنامه سی روزه ماه عسل را بررسی کرده تا به رمز موفقیت این برنامه برسد.
 


محمود هندی پور از منظر یک روان‌شناس به برنامه ماه عسل و مجری توانمندش، احسان علیخانی، نگاه کرده و نیز تلاش کرده است صرفا براساس آنچه دیده و اطلاعاتی که کسب کرده، این برنامه و مجری‌اش را تحلیل و بررسی کند  نه برمبنای سلیقه شخصی.
دکتر احمد حلت در «راه سوم» این شماره می گوید: «اگر قطره کوچکی هستی و ‌می‌خواهی به دریا برسی، سعی کن اطراف قطره‌های دیگر جمع شوی و به آن‌ها کمک کنی تا بزرگ و بزرگ‌تر شوند و جریان یابند و درنهایت به‌شکل رودخانه دربیایند و به سمت دریاها جاری شوند».راه سوم این شماره به یکی از تکنیک‌های بی‌نظیر توانگری اشاره می‌کند و آن، خلق فرصت پولسازی و فراهم‌ساختن شرایط و امکان کسب‌وکار برای کسانی است که حاضرند سخت تلاش کنند، اما به دلایل مختلف امکان شروع یک کار را ندارند.فراز قورچیان در صفحه روان‌شناسی مثبت این شماره به یکی از نظریات مرتبط به روان‌شناسی مثبت که نظریه کلیفتن و نلسن است پرداخته و آن را مورد بررسی قرار داده است. برای اطلاع از این نظریه و کاربرد آن در روان شناسی مثبت، این صفحه را در شماره جدید مجله موفقیت بخوانید.

 کنکوری‌ها! محمد برزگری در صفحه موفقیت تحصیلی این شماره مجله موفقیت در مورد تیر آخر کنکور 95 برای شما راهنمایی‌هایی را آورده و می‌گوید: « در این چند روز باقیمانده سعی کنید با تمرکز برروی حل کنکورهای سال گذشته، با کنکور اخت بگیرید و سبک و سیاق آن را بشناسید. چرا که قسمت عمده‌ای از کنکور امسال نیز با سال گذشته شباهت خواهد داشت.
آیا می‌دانید خوردن هیجانی چیست و چطور درمان می‌شود؟ زینب خجوی در صفحه روان‌شناسی سلامت این شماره به این سوال مهم که ارتباطی بسیار عمیق با پرخوری و چاقی دارد، پاسخ گفته است.

کلینیک ثروت‌آفرینی این شماره از مجله موفقیت درمورد بزرگ‌بودن می‌گوید: « تعداد کمی از انسان‌ها بزرگ آفریده می‌شوند، درحالی‌که بیشتر آن‌ها بزرگی را به‌دست می‌آورند؛ پس می‌توان نتیجه گرفت بزرگی را هم می‌توان به دست آورد، به شرط آنکه بخواهیم و باور داشته باشیم که لایق بزرگ‌شدن و بزرگ‌بودن هستیم.» برای یادگیری راه این بزرگ شدن و بزرگ ماندن، این مطلب را از دست ندهید.
 پرونده ویژه این شماره از مجله موفقیت و در بخش موفقیت از موضوع «قهرمان‌پروری» سخن گفته است. در این بخش مجله موفقیت مصاحبه‌ای اختصاصی را با فیلیپ زیمباردو، روانشناس اجتماعی و استاد دانشگاه استنفورد، همچنین طراح آزمایش زندان استفورد ترتیب داده که خواندن این مصاحبه جذاب و خواندنی را به شما توصیه می‌کنیم.

همچنین دکتر علی صاحبی، با نگاهی به پروژه زیمباردو، مقاله ای را درباره موضوع «قهرمان پروری» به   رشته تحریر درآورده و مفهوم قهرمان پروری را بسط و گسترش داده است. 


آزمون‌ کوکولوژی «سیب دزدی» که مجموعه‌ای بسیار سرگرم‌کننده و مفید از بازی‌های روانشناسی است هم در شماره جدید موفقیت برای مخاطبان صمیمی موفقیت آماده شده است.

«نوجوانان در ابتدای راه پرفرازونشیب زندگی خود هستند و اگر نتوانند مشکلات را هموار کنند و بر آنها فائق آیند، در آینده حتما با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوند؛ ضمن اینکه ابتلا به افسردگی در نوجوانان با بزرگسالان متفاوت است و از این لحاظ نیاز به بررسی جداگانه دارد.» لیلا محمدی در صفحه نوجوان این شماره از مجله موفقیت به بحث افسردگی در نوجوانان پرداخته است.آیا می‌دانید 14 کاری که آدم‌های موفق قبل از صرف صبحانه انجام می‌دهند، چیست؟ البته شاید همه آنها هر روز صبح تمام این کارها را انجام ندهند، اما هریک از این کارها می‌تواند روشی موثر برای آغاز یکروز نو باشد. برای دانستن این کارها، سولماز فروتن مطلبی را در صفحه الگوی موفقیت این شماره از مجله موفقیت آورده است.


زهره زاهدی در این شماره از مجله موفقیت، به نقل یک داستان دیگر می‌پردازد؛ داستانی درباره شخصی به نام گلچهره و با عنوان «اعجاز گلچهره خانم»... این مطلب را با قلم زیبای او بخوانید.


«خوشبختی چیست؟» موضوع پرونده ویژه روان‌شناسی این شماره است که در گفت‌و‌گو با دکتر سرگلزائی با عنوان « معنای واقعی خوشبختی» ، گزارش میدانی مختصر با عنوان« دو روایت از خوشبختی و فلاکت» و داستانی از خانم زهره زاهدی در این باره به آن پرداخته شده است.«چرا فکرکردن برترین عادت افراد موفق محسوب می‌شود؟» و « 4گام برای دستیابی به تمرکز» مقاله‌های مربوط به مجله success در این شماره از مجله موفقیت و « همه چیز را به خاطر بسپارید» و «هوش هیجانی خود را تقویت کنید» مقاله هایی از مجله psychology today  است که برای مطالعه خوانندگان فهیم موفقیت آماده شده است.
سبک زندگی که به تازگی به مجله موفقیت اضافه شده تا به شما بیاموزد که چه اقداماتی فضای کار و زندگی شما را سرشار از انرژی مثبت می‌کند! در مقالات این شماره از مجله موفقیت 5 نکته برای انتخاب استایل مناسب و همچنین طراحی یک دکوراسیون پرنشاط، به شما آموزش داده می شود که می توانید این مطالب را در این شماره از مجله بخوانید.
«کوه به کوه نمی رسه» داستانی طنز به قلم طناز مجله موفقیت، ندا شاهنوری است که از خواندن آن در قسمت سرگرمی این شماره از مجله موفقیت لذت خواهید برد.


تعداد بازدید: 3508
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.