ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

آرشیو مجلات

دکتر احمد حلت در سرمقاله این شماره مجله موفقیت به بحثی درباره روزمرگی در زندگی این روزهای ما و همچنین رواج خشونت کلامی و فحاشی در جامعه پرداخته که توصیه می کنیم آن را بخوانید.سهیلا ثقفی در سخن سردبیر این شماره از مجله موفقیت در مورد جادوی عدد هفت مطلبی را نوشته و می‌گوید: « اگر یاد بگیریم در هر شبانه‌روز، اعداد 3 تا 7 را به شکل‌های جدید و خلاقانه عملیاتی و اجراکنیم، قدرت فوقالعاده عدد هفت به زندگی ما نیز راه مییابد.» برای یادگیری جادوی سه ضربدر هفت، سخن سردبیر این شماره از مجله موفقیت را از دست ندهید.


جشنواره فیلم کن و شهابی که از آسمان آن بارید، بهانه‌ای شد برای سید جواد حسینی نصر تا صفحه گزارش خبری خود را به آن اختصاص دهد.

همچنین او به بحث در مورد قهرمانی تیم فوتبال استقلال خوزستان پرداخته و صفحه دیگری را برای گزارش خبری این شماره از مجله موفقیت آماده کرده است..


  

آیا کودکان دروغ‌گویان قابلی نیستند؟ آیا فکر می‌کنید دروغ‌گویی کودکان به آسانی قابل‌شناسایی است؟ «کانگ لی»، پژوهشگر علوم رشد، فرایندهایی را که هنگام دروغ‌گویی در ذهن کودکان رخ می‌دهند، بررسی کرده است. کودکان دروغ‌گویی را از دوسالگی شروع می‌کنند و به دفعات به این حربه روی می‌آورند. واقعیت این است که کودکان، دروغ‌گوهایی ماهر هستند. کانگ لی، در سخنرانی TED  این شماره موفقیت، ما را با سازوکار دروغ‌گویی در کودکان و روش‌های شناسایی آن آشنا ‌می‌کند.«حوزه موفقیت، همهاش که تکنیک و اجرا نیست؛ گاهی وقت‌ها نقدها، سوالات و ابهاماتی نیز در آن مطرح می‌شود که باید درباره آن‌ها فکرکرده و تکلیفشان را روشن کرد.» عیسی محمدی در صفحه دریچه‌ای دیگر این شماره درباره این نقدها و ابهامات توضیحاتی داده است.


پرونده ویژه این شماره از مجله موفقیت و در بخش موفقیت از موضوع «روان‌شناسی دشنام‌گویی» سخن گفته و با مقالاتی مانند «دشنام، زبان هیجان» ، «#من-رکیک-نیستم» و «چو دشنام‌گویی دعا نشنوی» و هم‌چنین مصاحبه‌ای خواندنی با دکتر علی صاحبی، روان‌شناس و مربی ارشد موسسه واقعیت درمانی ، به بحث در این مورد پرداخته است.
دکتر احمد حلت در «راه سوم» این شماره می گوید: « تغییر سمت تمرکز و توجه ذهن به سمت احتمالات مثبت، نه‌تنها باعث می‌شود روحیه و حس‌وحال ما بهتر شود، بلکه موجب می‌شود توانایی ذهن ما برای تشخیص و جداسازی وقایع مثبت از منفی به‌شدت افزایش یابد.» برای اینکه یاد بگیرید چگونه احتمالات مثبت زندگیت‌ان را افزایش دهید، راه سوم این شماره مجله موفقیت را از دست ندهید.
«در کارگاه عملی رمضان ثبت‌نام کنید!» عنوان مطلبی است که شادی جهرانی در صفحه خوشناسی با چاشنی اخلاق این شماره از مجله موفقیت به آن پرداخته است.ندا شاهنوری در صفحه حرف‌های خودمانی این شماره با زبانی طنز قدری راجع‌به آدم‌های موفق حرف زده ؛ همان‌هایی که وقتی همه نیزه‌هایشان را می‌اندازند، با قدرت بیشتری بلند می‌شوند و می‌جنگند.


 

کلینیک ثروت‌آفرینی این شماره از مجله موفقیت درمورد اینکه موفق‌شدن چه قیمتی دارد، می‌گوید: «گاهی
لازم است تلنگری به خود بزنیم، مبادا مسیری که می‌رویم اشتباه باشد، مبادا جایی که ایستاده‌ایم نامناسب باشد، مبادا در دام باورهای کهنه خود اسیر شده ایم یا مباداهای دیگر. درواقع  می‌خواهیم به موفق شدن از زاویه دیگری بنگریم یا بهتر است بگویم می‌خواهیم موفقیتمان را تثبیت و تضمین کنیم.»آیا شما می‌دانید که چگونه باید در برابر استرس از خودتان دفاع کنید؟ برای یافتن پاسخ این سوال، روان‌شناسی سلامت در این شماره از مجله موفقیت  به کمک شما آمده تا بتوانید خود را دربرابر استرس بیمه کنید.

همراهان و یاران صمیمی مجله موفقیت! در این سری از مقالات قصد داریم شما را با یکی از رویکردهای روان‌شناسی در قرن بیست‌ویکم که بیشتر از 14 سال از عمرش نمی‌گذرد، آشنا کرده و درطی هر شماره، یکی از نظریه‌های مرتبط و آکادمیک این رویکرد را به زبانی ساده و قابل‌درک برای عموم مردم جامعه معرفی کنیم تا شما هم بتوانید با استفاده از این فنون، به کیفیت زندگی خودتان بیفزایید. «روان‌شناسی مثبت چیست و چرا به وجود آمد؟ » را از این شماره مجله موفقیت دنبال کنید.
 ده نکته برای بازاریابی تلفنی بهتر را در مقاله‌ای با عنوان «فتح بازار از پشت تلفن» به قلم ژان بقوسیان بخوانید.

گفت‌وگوی ویژه مجله موفقیت را با فرانسوا حسین، سرآشپز فرانسوی برنامه دستپخت در این شماره بخوانید تا با زندگی شخصی او در ایران و نظراتش درباره ایران آشنا شوید.
 کنکوری‌ها! آیا می دانید در 40 روز باقی‌مانده تا کنکور چگونه درس بخوانید و برای آن برنامه‌ریزی کنید؟ محمد برزگری در صفحه موفقیت تحصیلی این شماره مجله موفقیت رمز این چله‌نشینی را به شما تقدیم کرده است.
آزمون‌های کوکولوژی «بازی فُک» و «کاشتن دانه» که مجموعه‌ای بسیار سرگرم‌کننده و مفید از بازی‌های روانشناسی است هم در شماره جدید موفقیت برای مخاطبان صمیمی موفقیت آماده شده است.سریال «شهرزاد» توانست با اقبال خوبی در بین بینندگان این سریال مواجه شود. موفقیت این سریال باعث شد تا در این شماره از مجله به تحلیل‌های روان شناسی جالبی در مورد تک‌تک کاراکترهای اصلی این سریال بپردازیم که آن را به شما دوستداران و علاقه‌مندان این سریال تقدیم می‌کنیم.«رهایی از روزمرگی» موضوع پرونده ویژه روان‌شناسی این شماره است که در گفت‌و‌گو با دکتر مهدی دوایی با عنوان « رمز رهایی از روزمرگی» و یک گزارش میدانی مختصر با عنوان« روزمرگی آدم را فسیل می کند» به آن پرداخته شده است.

 زهره زاهدی در این شماره از مجله موفقیت، به نقل یک داستان دیگر می‌پردازد؛ داستانی درباره اینکه: افسرده دل افسرده کند انجمنی را و با عنوان «نحوست را صدا نکنیم»... این مطلب را با قلم زیبای او بخوانید.
شک و تردید و پنهانکاری بین همسران، نه‌تنها دیوارهای بلندی از بی‌اعتمادی میان آنان ایجاد می‌کند، بلکه باعث می‌شود رابطه‌شان نیز رو‌‌به‌زوال برود، ولی سوال اینجاست که واقعا با پیش‌آمدن چنین مشکلاتی چه باید کرد؟ یکتا فراهانی در این مقاله در صفحه ارتباط و در مصاحبه با دکتر پروین ناظمی، به این سوال پاسخ گفته است.هر
فرد با توجه به نوع شخصیت، تربیت و احساس وابستگی که در کودکی داشته است، نسبت‌به جدایی و میزان وابستگی خودبه والدینش واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهد؛ یعنی بعضی‌ها به سختی به کسی نزدیک می‌شوند و اگر هم وابسته شدند، مشکل می‌توانند دل بکنند؛ درصورتی‌که عده‌ای دیگر کاملا برعکس عمل می‌کنند. بسیاری از این خصوصیات به نوع ارتباط اولیه آن‌ها در کودکی با والدینشان )به ویژه مادر( بستگی دارد. در این‌خصوص در صفحه کودک این شماره با دکتر فاطمه رنجبر، متخصص روان‌پزشکی کودک و نوجوان، گفت‌وگو کرده‌ایم.
نوع زبانی که ما برای رفتارمان در مقابل نوجوانمان به کار می‌بریم، تعیین‌کننده میزان تاثیرگذاری آن برای ما خواهد بود؛ یعنی هنگامی که باعصبانیت و خشم با فرزندمان صحبت کنیم، هم او را می‌رنجانیم و هم تاثیر مخربی بر شخصیت وی خواهیم گذاشت. استفاده از«زبان خشونت » یکی ازموانع برقراری ارتباط دوستانه با نوجوان است، البته گاهی هم نوجوانان به گونه‌ای رفتار می‌کنند که والدین چاره‌ای جز ابراز خشونت ندارند. پس چه کار باید کرد؟ ژاله افشار در صفحه نوجوان این شماره از مجله موفقیت به این سوال پاسخ گفته است.
«چگونه با پرسیدن سه سوال سبک زندگی خود را بازسازی کنیم؟» و «رشد فردی، گامی مثبت در جهت داشتن یک زندگی موفق» مقاله های مربوط به مجله success در این شماره از مجله موفقیت و « هنر تعریف کردن» مقاله‌ای از مجله psychology today  است که برای مطالعه خوانندگان فهیم موفقیت آماده شده است.


سبک زندگی از این شماره به مجله موفقیت اضافه شده تا به شما بیاموزد که چه اقداماتی فضای کار و زندگی شما را سرشار از انرژی مثبت می‌کند! همچنین به نکته هایی ساده که آدم‌های موفق همیشه در لباس پوشیدنشان در نظر می‌گیرند، اشاره می کند و به شما یاد می‌دهد که چه نوع پوششی را انتخاب کنید تا مورد تحسین دیگران قرار گیرید.


«طب سنتی» داستانی طنز به قلم طناز مجله موفقیت، ندا شاهنوری است که از خواندن آن در قسمت سرگرمی این شماره از مجله موفقیت لذت خواهید برد.
تعداد بازدید: 3175
دانلود مجله   ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.