ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

تست روانشناسی.

پیراشکی کرم‌دار


 

 رئیستان بسیار خوش‌برخورد ومهربان است و تمام روز کار سختی را به شما محول نمی‌کند. در قرعه‌کشی‌ای که با همکارانتان دارید، برنده می‌شوید و درکل هر ساعتی که از روز می‌گذرد، یک اتفاق خوب برایتان رخ می‌دهد. اما همان‌طور که یک سکه دو رو دارد، بعضی روزها نیز برعکس هستند و گویی همه‌چیز اشتباه است، هیچ کاری درست پیش نمی‌رود، همه شما را ناراحت می‌کنند و انگار هیچ‌چیز سر جایش نیست. خوب یا بد، به‌هرحال همین اتفاقات هستند که زندگی را جالب و متنوع می‌کنند.

تصور کنید به یک فروشگاه بزرگ و بسیار شیک نان‌فروشی می‌روید. وقتی نان خریدید، هوس می‌کنید یک پیراشکی کرم‌دار هم بخرید تا وقتی به خانه رسیدید آن را با چای بخورید. وقتی به منزل رسیدید، لباس‌های راحت می‌پوشید، یک لیوان چای برایخودتان می‌ریزید و روی مبل می‌نشینید تا پیراشکی گرم و تازه‌تان را بخورید. اما وقتی اولین تکه از آن را نوش‌جان می‌کنید، متوجه می‌شوید که اصل ماجرا نیست! یعنی پیراشکی، کرم ندارد.به این اتفاق چگونه واکنش نشان می‌دهید؟

 • 1-با ناراحتی بسیار دوباره لباس می‌پوشید و به نان‌فروشی می‌روید و پیراشکی را به فروشنده می‌دهید و پیراشکی دیگری می‌خرید.
 • 2-به خودتان می‌گویید: «اتفاقه دیگه، پیش میاد» و بعد همان پیراشکی بدون‌کرم را می‌خورید.
 • 3-چیز دیگری می‌خورید.
 • 4-دنبال چیز دیگری مثل عسل یا مربا می‌گردید تا داخل پیراشکی را با آن پر کرده و آن را خوشمزه کنید تا بتوانید با چای میل کنید.

 

نتیجه:

زمانی‌که بامسئله غیرمنتظره مواجه می‌شوید، چه واکنشی نشان می‌دهید؟ درواقع واکنشی که شما به یک پیراشکی کرم‌دار بدون کرم نشان می‌دهید، نشان‌دهنده عکس‌العمل شما به موقعیت‌های غیرمنتظره است.

 • 1-با ناراحتی بسیار دوباره لباس می‌پوشید و به نان‌فروشی می‌روید و پیراشکی را به فروشنده می‌دهید و یک پیراشکی دیگر می‌خرید.

  شما از آن دسته افرادی نیستید که وقتی اتفاقی غیرمنتظره رخ می‌دهد، آن را به حال خود رها می‌کنند. شما فکر می‌کنید کارها باید به شیوه درست انجام شوند و اگر اشتباهی رخ بدهد، نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن رد شد، بلکه باید کسی را که مرتکب اشتباه شده است، از خطای خود آگاه کرد تا دیگر آن اشتباه را تکرار نکند. شما معمولا به‌راحتی از کنار مسائل مختلف عبور نمی‌کنید.

 • 2-به خودتان می‌گویید: «اتفاقه دیگه، پیش میاد» و بعد همان پیراشکی بدون‌کرم را می‌خورید.

  شما از اتفاقات غیرمنتظره خیلی شوکه نمی‌شوید و معمولا می‌توانید به‌خوبی خودتان را کنترل کنید و اگر اشتباهی رخ دهد از آن می‌گذرید. به همین منوال وقتی خودتان هم اشتباهی مرتکب می‌شوید چندان اهمیتی به آن نمی‌دهید خیلی درپی جبران آن برنمی‌آیید. این ویژگی اخلاقی اطرافیان شما را اگر آن‌ها هم طرز تفکری مانند شما نداشته باشند، اذیت می‌کند. کنار‌آمدن با شما و ارتباط برقرار‌کردن با شما کار دشواری نیست؛ چون معمولا دیگران را آزار نمی‌دهید معمولا دوستان زیادی در اطرافتان دارید. ازآنجاکه در موارد مختلف وسواس خاصی ندارید بسیاری از نزدیکان شما خیلی به وجودتان اهمیت نمی‌دهند، اما واقعیت این است که شما مانند اکسیژن هستید. تا زمانی‌که حاضرید کسی وجودتان را درک نمی‌کند اما وقتی نباشید، عدم حضورتان دیگران را به‌شدت آزار می‌دهد.

 • 3-یک چیز دیگر می‌خورید

  شما خیلی راحت تصمیم می‌گیرید و خیلی سریع به وقایع واکنش نشان می‌دهید. وقتی مشکلی رخ دهد، خیلی زود به فکر فرومی‌روید که بهترین راه‌حل جایگزین چیست و با همین روش خیلی سریع دشواری‌ها را به راحتی‌ها تبدیل می‌کنید. شما مشکلی برای تصمیم‌گیری ندارید، وقتی مردد هستید خیلی راحت می‌توانید بین گزینه‌های موردنظرتان یکی را انتخاب کنید.

 • 4-دنبال چیز دیگری می‌گردید تا داخل پیراشکی را با آن پر کنید، مثلا عسل یا مربا تا پیراشکی خوشمزه شود و بتوانید آن را با چای بخورید.

شما در پیدا‌کردن راه‌حل‌های مختلف برای شرایط پیچیده بی‌نظیر هستید. شما بسیار بااستعداد و یک ایده‌پرداز عالی هستید. در موقعیت‌های دشوار زمانی‌که دیگران فقط به مشکل رخ داده خیره می‌شوند، شما فقط راه‌حل را می‌بینید و خودتان را درگیر مشکل رخ داده نمی‌کنید.

 


  ارسال به دوستان

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.