ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

تست روانشناسی.

سیرک تست کوکولوژی

 حتما تا حالا به سیرک رفته‌اید، حیوانات سیرک از جمله موجوداتی هستند که به‌خوبی می‌توانند دیگران را سرگرم کنند. اسب‌ها در سیرک به نظم خاصی از این‌سو به آن‌سو می‌روند و با حرکاتی موزون و زیبا، تماشاچیان را مسحور خود می‌کنند. حتما شامپانزه‌ها را دیده‌اید که سوار سه‌چرخه می‌شوند و حرکات جالبی انجام می‌دهند و یا چند حیوان آبی مثل دلفین‌ها یا فوک‌ها.‌

در بازی امروز باید خودتان را جای یک فوک در سیرک بگذارید. تصور کنید فوکی هستید و دربرابر جمعیت زیادی که بلیت خریده‌اند تا نمایش شما را تماشا کنند، باید برنامه اجرا کنید. وقتی هنگام اجرای نمایش چشمتان به تماشاچیان می‌افتد، چه فکری می‌کنید؟ شما با توپ بازی می‌کنید و تماشاچیان محو شما هستند، از این وضعیت راضی هستید؟ از کاری که انجام می‌دهید، لذت می‌برید؟ از اینکه آن‌ها برای دیدن نمایش شما مبلغی را هزینه کرده و بلیت خریده‌اند چه حسی دارید؟

توضیح:

 

حیوانات آموزش‌دیده، در نمایش‌هایی مانند سیرک، یک کار اجباری را انجام می‌دهند و راهی جز اتمام آن کار ندارند. آن‌ها ناچارند تا زمان مقرر نمایش خود را اجرا کنند. افکاری که در این بازی در مورد خودتان، نمایشی که اجرا می‌کنید و تماشاچیان به ذهنتان رسید، نمادی از احساس شما به کار و شغل فعلی‌تان هستند. افکاری که از ذهنتان عبور کردند، همان افکاری هستند که هنگامی‌که مشغول کار هستید، به ذهنتان می‌رسند. احساسی که توصیف کردید احاسی است که شما نسبت به کارتان دارید.

  • «باور نمی‌‎کنم این آدم‌های نادان برای دیدن نمایش من این همه پول خرج کرده و بلیت خریده‌اند.»

    به نظر خودتان کاری که انجام می‌دهید، آن‌قدرها هم ارزشمند و مفید نیست، حتی وقتی کسی از کار شما قدردانی و یا تعریف می‌کند حرف‌های او را باور نمی‌کنید؛ چون خودتان معتقدید کارتان خیلی مهم و قابل‌توجه نیست. اگر دوست دارید موفق‌تر شوید، توصیه می‌کنیم دید خود را نسبت به کارتان تغییر دهید و ارزش بیشتری برای کاری که انجام می‌دهید، قائل باشید تا دیگران هم ارزش بیشتری برای شما و کارتان قائل شوند.

  • «وای خسته شدم، اگر می‌خواهند بازی را ادامه بدهم، باید یک تکه ماهی به من بدهند» یا «خیلی گرسنه‌ام.»

    شما احساس می‌کنید آن‌قدر که لیاقت دارید، از شما قدردانی و تشکر نمی‌شود. دوست دارید در ازای کاری که انجام می‌دهید، حقوق بیشتری دریافت کنید و یا پاداش بگیرید. بد نیست در این مورد با مدیرتان صحبت کنید، چون اگر این روال ادامه پیدا کند، ممکن است خطاهایی در کارتان رخ بدهد که جبرانشان دشوار باشد.

  • «احساس می‌کنم تحقیر شده‌ام، چرا باید برای این آدم‌ها نمایش اجرا کنم؟»

    شما از کاری که انجام می‌دهید، نه‌تنها لذتی نمی‌برید، بلکه از آن خسته و دلسرد شده‌اید. باید زودتر فکری به حال خودتان بکنید تا بتوانید سلامت روانی‌تان را حفظ کنید.»

  • «من خیلی قدرتمند و باهوشم که توانسته‌ام این همه آدم را سرگرم کنم.»

شما کار خوبی دارید و یا از کاری که انجام می‌دهید لذت می‌برید. کار شما، کار ایده‌آلی برایتان است و از شرایطی که فعلا در کار و محیط کارتان دارید، راضی هستید. این خیلی خوب است، قدر کارتان را بدانید؛ چون در زندگی دشوار امروزی بیشتر افراد ناچارند کارهایی را انجام دهند که از آن‌ها لذتی نمی‌برند، اما به دلیل نیاز به کار و درآمد از روی اجبار و با بی‌میلی آن را ادامه می‌دهند.

 

 

  ارسال به دوستان

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.