ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

تست روانشناسی.

تست کوکولوژی یک ماجراجویی واقعی

 از همان‌هایی که در پیچ ‌وخم کوه و دشت می‌گردید و از صخره‌ها بالا می‌روید و خطرات مختلف را پشت‌سر می‌گذارید تا به هدفی که در ذهن دارید، برسید و یا چیزی را که در ذهنتان بوده است، کشف کنید.

آیا اصلا اهل ماجراجویی هستید؟

  • 1-شما یک جنگجو در یک امپراطوری باستانی هستید و انتخاب شده‌اید تا درکنار یک قهرمان بزرگ به ماموریت بزرگی بروید تا گنجی را که دزدیده شده است، پیدا کنید. زمانی‌که می‌خواهید سوار بر اسبتان شوید و ماموریت بزرگ خود را آغاز کنید، قهرمان بزرگی که قرار است او را همراهی کنید، به شما چه می‌گوید؟
  • 2-پیش از حرکت، پادشاه شما را نزد خود فرامی‌خواند و شمشیری به شما می‌دهد تا در جنگ از آن شمشیر استفاده کنید. شمشیر را با جزئیات کامل توصیف کنید و بگویید چه نوع شمشیری است.
  • 3-در سفری که می‌روید از کوه‌های بلندبالا می‌روید، به مناطق خطرناک سرمی‌زنید و خلاصه اینکه در این سفر با خطرات بسیاری مواجه می‌شوید اما درنهایت به دهانه غاری می‌رسید که دزد، گنج را آنجا پنهان کرده است. باید وارد این غار بشوید اما نگهبانان جلوی در هستند. چند نگهبان را جلوی در غار می‌بینید؟
  • 4-بالاخره به هر سختی که بود از نگهبانان عبور کرده، وارد غار می‌شوید و گنجی را که در پی‌اش بودید، پیدا می‌کنید. در آن لحظه، چهره قهرمانی که او را همراهی می‌کردید، چگونه است؟ چه احساسی در چهره او می‌بینید؟ آن حس را با جزئیات توصیف کنید.

 

زمانی‌که نقش یک جنگجو در یک ماموریت بزرگ را ایفا می‌کنید، احساس غرور و بزرگی می‌کنید و از اینکه به شما اعتماد شده تا بتوانید در ماموریتی بسیار مهم و بزرگ در کار یک قهرمان بزرگ حضور داشته باشید به خود می‌بالید. پاسخ‌هایی که به سوالات داده‌اید، نشان می‌دهند شما چگونه غرور خود را مدیریت می‌کنید.

  • 1-کلماتی که قهرمان به شما می‌گوید نشان‌دهنده مواردی هستند که شما در آن‌ها نقطه‌ضعف دارید اما غرورتان مانع می‌شود که آن‌ها را به کسی بگویید. «به من اعتماد کن»، «روی تو حساب می‌کنم»، «در این ماموریت مهم باید به خوبی باهم همکاری کنیم». هرکدام از این جملات نشان‌دهنده مواردی هستند که شما در آن‌ها نیاز به کمک دارید. شاید به یک فرد مورداعتماد نیاز دارید تا با او درد دل کنید و از او کمک بخواهید. شاید دوست دارید دیگران بیشتر شما را باور داشته باشند و زمانی‌که به کمک نیاز دارند روی شما بیشتر حساب کنند. شاید هم به یک دوست و همراه واقعی نیاز دارید تا دوش به دوش شما در مسیر زندگی و کار حرکت کند.
  • 2-شمشیری که پادشاه به شما داد، نگرش شما به درون خودتان است. آیا شمشیر براق، تمیز و درخشان بود یا شمشیری کهنه و پوسیده و قدیمی؟
  • 3-تعداد نگهبانانی که مقابل در غار دیدید، نشان‌دهنده تعداد بحران‌ها و مشکلاتی است که تا کنون در زندگی با آن‌ها مواجه شده‌اید و یا درحال‌حاضر شما را درگیر خود کرده‌اند. هرچه تعداد نگهبانان بیشتر باشد، تعداد مشکلات شما نیز بیشتر است. هرچه این رقم بیشتر باشد، شما به قدرت و مهارت بیشتری برای مواجه‌شدن با مشکلاتتان نیاز دارید.
  • 4-در انتهای کار قهرمان بزرگ چه واکنشی به شما نشان داد؟ قهرمانی که در این ماجرا تصور کردید نشان‌دهنده فردی از جنس مخالف است که او را بسیار تحسین می‌کنید، اگر متاهل هستید، این فرد همسر شماست. حالت چهره او و واکنشی که به شما نشان داد و نیز احساسش به شما نشان‌دهنده همان حسی است که شما در این فرد بیش از همه دوست دارید و درواقع آن ویژگی را ویژگی بارز آن فردمی‌دانید. آیا در او غرور و بزرگی می‌بینید یا آرامش؟ آیا بسیار خوشحال و شاداب بود؟ این همان ویژگی است که همسرتان زمانی‌که ناراحت و افسرده یا عصبانی هستید، از آن استفاده می‌کند تا با کمک آن بتواند حال شما را خوب کند. اگر مجرد هستید، بدانید که روزی همین ویژگی در طرف مقابلتان می‌تواند دریچه قلبتان را به‌سوی او بگشاید.
  ارسال به دوستان

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.