ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

تست روانشناسی.

تست کوکولوژی راز بزرگ

آیا فکر می‌کنید بعد از مرگ، روحتان همچنان زنده و فعال باقی می‌ماند و در جهان دیگری زیست می‌کند یا تصور می‌کنید مرگ پایان همه‌چیز است؟ هزاران سال است که مردم درپی کسب اطلاعات بیشتر از جهان پس از مرگ و وضعیت خود بعد از رفتن از این جهان هستند و به همین دلیل این اتفاقات، به‌نوعی بزرگ‌ترین راز آنان تلقی می‌شود.

در بازی امروز روح خودتان را بعد از مرگ تصور کنید. به نظر شما روحتان زمانی‌که که آزاد و از بدنتان خارج شد، به شکلی خواهد بود؟

 • 1-روحم به همان شکل و اندازه‌ای خواهد بود که اکنون جسمم است.
 • 2-روحم ازنظر ظاهری شکل جسمم خواهد بود، اما اندازه‌اش بزرگ‌تر از اندازه فعلی جسمم می‌شود.
 • 3-روحم شکل جسمم خواهد بود، اما بسیار بسیار کوچک، مثل عروسک‌های بندانگشتی در داستان‌های کودکانه.
 • 4-روحم به شکل ابری خواهد بود که هیچ شکل و حالت خاص و قابل‌توصیفی ندارد.

 

توضیحات بازی:

آنچه درمورد روحتان تصور کردید، انعکاس مستقیم افکار و باورهای شما درمورد خودتان و تصوری که از خودتان دارید، است. حالتی که تصور می‌کنید روحتان خواهد داشت، نشان می‌دهد که چه حسی نسبت به خودتان خواهید داشت.

 • 1-روحم به همان شکل و اندازه‌ای خواهد بود که اکنون جسمم است.

  شما یکی از ارزشمندترین دارایی‌های جهان را دارید: عزت‌نفس. شما خودتان را با تمام کم‌وکاستی‌ها، نقاط ضعف و قدرت، توانایی‌ها و ناتوانایی‌هایتان پذیرفته‌اید. شما خودتان را به‌خاطر همانی که هستید، دوست دارید؛ پس سعی کنید همواره این نگرش را نسبت به خودتان در تمام طول زندگی‌تان حفظ کنید و همواره عاشق خودتان باشید.

 • 2-روحم ازنظر ظاهری شکل جسمم خواهد بود، اما اندازه‌اش بزرگ‌تر از اندازه فعلی جسمم می‌شود.

  شما خودتان و وضعیتی را که اکنون دارید، خیلی دوست ندارید. فکر می‌کنید هنوز مسائل بسیار دیگری وجود دارند که باید آنان را تجربه کنید و بیاموزید. هنوز موفقیت‌های بسیار دیگری هستند که باید آن‌ها را کسب کنید، به همین دلیل تصور می‌کنید خود واقعی‌تان بسیار بزرگ‌تر از چیزی که اکنون می‌بینید، خواهد بود. توصیه می‌شود بیشتر به توانایی‌هایتان بنگرید و نقاط ضعف و کاستی‌هایتان را خیلی بزرگ جلوه ندهید تا به نارضایتی از خود و زندگی نرسید.

 • 3-روحم شکل جسمم خواهر بود اما بسیار بسیار کوچک، مثل عروسک‌های بندانگشتی در داستان‌های کودکانه.

  علی‌رغم ویژگی‌های خوب زیادی که دارید، هنوز خود واقعی‌تان را کشف نکرد‌ه‌اید و هنوز نتوانسته‌اید دریابید چه ویژگی‌ها و نقاط مثبت ارزشمندی دارید که شما را تا این حد خاص و بی‌نظیر کرده‌ است. شاید بسیار برایتان اتفاق افتاده باشد که با خودتان فکر کنید: «چه چیزی در من اشتباه است؟» اما تا کنون هنوز توانسته‌اید پاسخ مناسبی برای این سوال بیابید. یادتان باشد که شما مانند تمام انسان‌های دیگر نواقصی دارید که مانع از کامل بودن شما شده‌اند و این یکی از ویژگی‌های بارز بشری است که کامل نباشد. هیچ انسانی کامل نیست، شما هم نباید از خودتان توقع کامل و بی‌نقص‌بودن را داشته باشید. زمانی‌که بپذیرید هیچ انسانی کامل نیست و شما هم مانند دیگر انسان‌ها هستید، آن‌وقت بهتر می‌توانید توانایی‌های خودتان را ببینید و نیز به خودتان بیشتر افتخار می‌کنید.

 • 4-روحم به شکل ابری خواهد بود که هیچ شکل و حالت خاص و قابل توصیفی ندارد.

شما از کاستی‌ها و نقص‌های خودتان ناراحت و ناراضی نیستید و از طرف دیگر هم به توانایی‌های خودتان نیز چندان افتخار نکرده و خودتان را نیز با دیگران مقایسه نمی‌کنید. درحقیقت شما اعتقاد چندانی به موضوعی به نام «خود» ندارید. شما خیلی راحت زندگی می‌کنید و خودتان را درگیر مسائلی از این قبیل نمی‌کنید. این هم نوعی نگرش به زندگی است و ویژگی‌های خاص خودش را دارد.

 

  ارسال به دوستان

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.