ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

موفقیت+اقتصاد و کسب و کار

... کی فکرش را می کرد ترامپ برنده شود؟/ درس های مذاکره از ترامپ پیروز

تکلیف انتخابات آمریکا هم مشخص شد؛ و این ترامپ بود که در کمال ناباوری، همین طور آمد و آمد تا این که در میان بهت همگان، حتی بهت اوباما، رئیس جمهور آمریکا شود. قبل از این که این شخصیت راهی کاخ سفید شود، کتابی درباره مذاکره نوشته بود که در ایران هم ترجمه شده است؛ هنر معامله گری. حالا که بحث درباره او داغ است، بد نیست چند تایی جمله خواندنی از کتابش را مرور کنیم

تکلیف انتخابات آمریکا هم مشخص شد؛ و این ترامپ بود که در کمال ناباوری، همین طور آمد و آمد تا این که در میان بهت همگان، حتی بهت اوباما، رئیس جمهور آمریکا شود. قبل از این که این شخصیت راهی کاخ سفید شود، کتابی درباره مذاکره نوشته بود که در ایران هم ترجمه شده است؛ هنر معامله گری. حالا که بحث درباره او داغ است، بد نیست چند تایی جمله خواندنی از کتابش را مرور کنیم؛ شاید به کارمان بیاید. مهم نیست او را دوست داشته باشیم یا نه، مهم این است که حتی از سنگ کنار خیابان هم می شود چیز یاد گرفت.

***

«من بزرگ اندیشیدن را دوست دارم. برای من این خیلی ساده است: در هر حال اگر قرار باشد بیندیشید، می‌توانید بزرگ هم بیندیشید.»

 

«همیشه با پیش‌بینی بدترین شرایط وارد یک معامله می‌شوم. اگر برای بدترین برنامه‌ریزی کنید- اگر بتوانید در بدترین شرایط زندگی کنید- قسمت خوب همیشه از خودش مراقبت خواهدکرد.»

 

«بیش‌ازحد به یک معامله یا یک روی‌کرد وابسته‌ نمی‌شوم… امکان معامله‌های زیادی را فراهم می‌کنم، چون بیش‌تر معامله‌ها، هرقدر هم که در ابتدا خوب و نویدبخش به نظر برسند، ممکن است با شکست روبه‌رو شود.»

 

«من دوست دارم تصور کنم این غریزه را دارم. به همین دلیل است که تعداد زیادی عددباز استخدام نمی‌کنم، و به بررسی‌های غیرواقعگرایانه‌ی بازاریابی اعتماد نمی‌کنم. بررسی‌های خودم را انجام می‌دهم و نتیجه‌های خودم را می‌گیرم.»

 

«بدترین کاری که ممکن است در یک معامله انجام دهید این است که ناتوان از موفقیت به نظر برسید. این باعث می‌شود بوی خون به مشام طرف مقابل برسد و سپس شما می‌میرید.»

 

«شاید درمیان همه‌ی مفاهیم املاک و مستغلات اشتباه‌ترین برداشت این باشد که کلید موفقیت، مکان است، مکان، مکان، مکان… اول از همه، شما لزوما به بهترین مکان را نیاز ندارید. چیزی که نیاز دارید بهترین معامله است.»

 

«چیزی که من درمورد مطبوعات آموخته‌ام این است که آنها تشنه‌ی یک داستان خوب هستند، هرچه مهیج‌تر بهتر… نکته این است که اگر کمی متفاوت، کمی زننده باشید، یا کارهایی بکنید که جسورانه و جنجال‌برانگیز هستند، مطبوعات درباره‌ی شما خواهند نوشت.»

 

«در بیش‌تر موارد به راحتی رابطه‌ی خیلی خوبی برقرار می‌کنم. با آدم‌هایی که با من خوب هستند، خوب برخورد می‌کنم. ولی وقتی آدم‌ها با من بدرفتاری ‌کنند یا در مورد من بی‌انصافی کنند یا سعی ‌کنند از من سوءاستفاده کنند، رویکرد کلی من، در تمام زندگی‌ام سخت مبارزه کردن بوده‌ است.»

 

«شما نمی‌توانید آدم‌ها را فریب بدهید، حداقل نه برای مدتی طولانی. می‌توانید هیجان ایجاد کنید، می‌توانید تبلیغات شگفت‌انگیزی بکنید و هر نوع بازتابی از مطبوعات بگیرید، و می‌توانید کمی اغراق کنید. ولی اگر به وعده‌های‌تان عمل نکنید، آدم‌ها می‌فهمند.»

 

«اعتقاد دارم وقتی مجبور هستید باید خرج کنید. ولی به این نیز اعتقاد دارم که بیش از آن‌چه لازم است خرج نکنید.»

 

«پول هیچ‌وقت انگیزه‌ی بزرگی برای من نبوده‌ است، فقط به عنوان معیاری برای شمارش امتیازها بوده ‌است. هیجان واقعی بازی کردن است.»

 

تعداد بازدید: 7620 تاریخ بروز رسانی: چهارشنبه 19 آبان ماه 1395
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

عالی بود. تشکر
احمد حلت دوست داشتنی بازم گل گفتی

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.