ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

اخبار روز

من و دخترم

من و دخترم

در بسياري از خانواده‌ها يكي از نزديك‌ ترين روابط بين مادر و دختر برقرار است اين دو اغلب صميمي هستند و يك رابطه احساسي پرمعني بين آن‌ها حاكم است....

 (در سالم‌ترين خانواده‌ها نيز وجود مقداري تنش بين مادر و دختر خانواده عادي است) اما بعضي اوقات اتفاق مي‌افتد كه اين رابطه به سمت تيرگي مي‌رود تا جايي كه حتي آن‌ها نمي‌توانند در يك اتاق بدون هيچ گونه مشاجره‌اي بمانند. اما مادر چگونه مي‌تواند اين رابطه گرم و صميمي را دوباره برقرار كند؟

قبول كنيد كه واقعا به احساسات و سخنان دخترشان گوش كنيد (و بالعكس) براي والدين اين خلي مهم است كه بتوانند فرزندانشان را با نظرات و ديدگاه‌هاي خود آشنا و همراه كنند اما يك نوجوان اغلب نياز دارد كه به او گوش بدهند، اگر ما به آن‌ها احترام بگذاريم و به اندازه كافي به آن‌ها گوش دهيم و احتمال اين‌كه آن‌ها هم به حرف‌ها ما توجه كنند بيشتر مي‌شود. اجازه دهيد دخترتان بداند كه شما به او اعتماد داريد و براي تصميم‌گيري در برخي كارها از او هم كمك بگيريد. وقتي شما دخترتان را مي‌بينيد كه در جهت مخالفت و نادرستي حركت مي‌كند به او بفهمانيد كه نگران هستيد و چند مورد راهنمايي نيز به او پيشنهد كنيد و محل را براي مدتي ترك كرده و اين فرصت را به او بدهيد كه در مورد كاري كه مي‌خواهد انجام دهد فكر كند. هر چه فرزندان ما بزرگ‌تر مي‌شوند وادار كردن آن‌ها به انجام كارهايي كه ما مي‌خواهيم دشوارتر مي‌شود. بزرگ‌تر شدن بچه‌ها به خصوص دخترها مساوي است با مواجهه بيشتر با مشكلات، با آن‌ها لج نكنيد البته بعضي وقت‌ها ضروري است كه به آن‌ها يك نتيجه سريع و منطقي تحميل شود. در مواقعي كه دختر شما از كانون خانواده‌تان تخلف مي‌كند بايد از جاي خود برخيزيد و ديگر نظاره‌گر كارهاي او نباشيد بلكه با او صحيت كنيد و به او بفهمانيد كه انتظار داريد دفعه ديگر بهتر عمل كند. بعضي مواقع سعي كنيد با هم سرگرمي داشته باشيد، فيلمي بگيريد (به انتخاب دخترتان) و با هم آن را تماشا كنيد و يا با او به موزيك‌هاي مورد علاقه او گوش بدهيد.

محدثه شفيعي

منبع: www.cyfc.umn.ede

 

تعداد بازدید: 5762 تاریخ بروز رسانی: دوشنبه 18 بهمن ماه 1395
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.