ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

فرهنگ موفقیت

زبان بدن را بیاموزیم

زبان بدن را بیاموزیم

زبان بدن هنوز یک علم تازه و ابتدایی است که امتیازها و توانایی‌های آن بسیار محدود است. موضوع تفسیر احساسات، رفتار و حالات بدن همواره مورد توجه متخصصین این رشته بوده است. چنان‌چه بخواهیم به رفتار انسان‌ها توجه ویژه نشان دهیم می‌توانیم نیت‌ها و احساسات آنها را با توجه به داده‌های این علم، مورد بررسی قرار دهیم ...

یاد خدا آرام بخش قلب هاست

از زمان آقای چارلز داروین در اواخر سال 1800 که به نحو کاملا علمی‌به‌عنوان پیشگام تفکر رفتارگونه شناخته شد و تا  امروز که به قول جولیس فست؛ زبان بدن هنوز یک علم تازه و ابتدایی است که امتیازها و توانایی‌های آن بسیار محدود است. موضوع تفسیر احساسات، رفتار و حالات بدن همواره مورد توجه متخصصین این رشته بوده است. چنان‌چه بخواهیم به رفتار انسان‌ها توجه ویژه نشان دهیم می‌توانیم نیت‌ها و احساسات آنها را با توجه به داده‌های این علم، مورد بررسی قرار دهیم.

یاران من!

جالب است بدانیم نزدیکی فاصله بین مردم در هنگام معاشرت، چگونگی قرار گرفتن بدن به‌خصوص چشم‌ها، حتی نحوه لمس کردن خودمان و دیگران، نفس کشیدن و نشانه‌های فیزیکی مانند ضربان قلب و تعرق می‌تواند شاخص‌های زبان بدن باشد و اگر باور کنیم اغلب مردم به‌طور عمد احساسات واقعی‌شان را مخفی می‌کنند و گاهی سکوت، ده‌ها پیام در دل خود دارد؛ این علم را به یک علم محبوب تبدیل کرده است.

تحقیقات این حوزه نشان می‌دهد خانم‌ها به دلیل دقت بیشتر، درک و تفسیر زبانی بدنی بهتری نسبت به آقایان دارند و گفته شده است بدن انسان قادر به تولید هفتصدهزار حرکت است.

حالا اگر در حین گفت‌وگو با همسرمان چند نشانه ببینیم که حاکی از پنهان‌کاری یا کتمان حقیقتی و یا کلام او با نشانه‌های رفتاری‌اش فاصله دارد به این مهم می‌توان دست یافت که نتوانسته‌ایم اعتماد او را به عواقب حقیقتی که باید بگوید جلب کنیم و این شروع مهمی‌ برای تجدیدنظر در ارتباط با او است.

عزیزان من!

مجسم کنید وقتی از فرزندمان سوال می‌پرسیم که امروز کجا بوده و او با خنده اجباری (تقلبی) و گذاشتن دست جلوی دهانش می‌خواهد موضوعی را کتمان کند یا با خاراندن گوش یا بینی می‌خواهد دروغی به ما بگوید می‌توانیم به‌راحتی در نحوه ارتباطمان تجدیدنظر کنیم. البته ناگفته نماند ممکن است کسی که چشم خود را می‌مالد، می‌خواهد پیام خستگی یا باور نکردن و یا عصبانیت را منتقل کند و شاید هم ناراحتی و سوزش چشم  دارد.

 بنابراین دریافت علم زبان بدن به‌تنهایی برای موفقیت ما در ارتباطات کافی نیست. از آن مهم‌تر این است که هنر ارتباط با دیگران را در کنار زبان بدن بیاموزیم.

مجله موفقیت به ‌زودی فصل تازه‌ای را در زمینه زبان بدن به روی شما خوانندگان عزیز خواهد گشود.

ارتباطتان موثر، کلامتان نافذ باد

احمد حلّت

 


تعداد بازدید: 4186 تاریخ بروز رسانی: چهارشنبه 21 مرداد ماه 1394
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.