ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

فرهنگ موفقیت

دلتان می خواهد چه تغییری ایجاد کنید؟

دلتان می خواهد چه تغییری ایجاد کنید؟

اگر کاری می‌کنید که نتیجه دلخواه خود را نمی‌گیرید، خوب کار دیگری انجام دهید. در قصه «چه کسی پنیر مرا برداشت» درگیری و...

یاد خدا آرام‌بخش قلب‌هاست

یاران من سلام

اگر کاری می‌کنید که نتیجه دلخواه خود را نمی‌گیرید، خوب کار دیگری انجام دهید.

در قصه «چه کسی پنیر مرا برداشت» درگیری میان دو نگرش است. داستان دو موش که از منبع پنیری در یک سوپرمارکت تغذیه می‌کنند. وقتی صاحب فروشگاه متوجه می‌شود که موش‌ها به منبع تغذیه دسترسی پیدا کرده‌اند جای پنیرها را عوض کرد. موش اول با نگرش منفی آن‌قدر غر زد و غصه خورد که از بین رفت. اما موش دوم با کمی جست‌وجو به منبع تازه‌ای دست پیدا کرد و حتی از دفعه قبل، وضعیت بهتری پیدا کرد.

دوستان خوبم!

در حاشیه سمینارها، کلاس‌ها و مراجعین خود به‌طور مداوم با افرادی روبه‌رو می‌شوم که از وضعیت کنونی خود راضی نیستند و از من می‌پرسند چه کنیم که اوضاعمان دگرگونی پیدا کند؟ در پاسخ به این عزیزان تاکید می‌کنم موفقیت، مجموعه‌ای از تلاش‌های کوچک روزانه است که هر روز تکرار می‌شود.

معجزه‌ای قرار نیست رخ دهد. معجزه درون شماست و انجام یک سلسله اعمال منظم، هدف‌دار و با انرژی مثبت فراوان.

حالا از شما پرسشی دارم: دلتان می‌خواهد چه تغییری در شما یا کارتان ایجاد شود؟

پاسخ به این سوال می‌تواند تا حدود زیادی اهداف مشخص، دقیق و واضح را پیش روی شما قرار دهد. خوب، حالا شما نیاز به این باور دارید که شما لیاقت بهترین‌ها را دارید و به قول اسپنسر جانسون: «آنچه که الان دنیا به آن نیاز دارد تغییری است که موثر واقع شود» که البته به قول مایرز (از استادان مدیریت): «هر تغییری مستلزم تعهد، رهبری قوی و رغبت به کار کردن از طریق مقاومت است.»

فرض می‌کنیم می‌خواهید از شر اضافه وزن خود خلاص شوید. اگر تغذیه و سبک زندگی خود را همین حالا تغییر دهید، ابتدا بدنتان با مقاومت در مقابل تغییر تازه چند هفته‌ای با شما بازی می‌کند اما سرانجام به زانو در می‌آید.

یاران من!

همین امشب غذای خود را نصف کنید و فقط بیست دقیقه پیاده‌روی کنید. ماه آینده از تحسین اطرافیان شگفت‌زده خواهید شد.

خوانندگان خوب موفقیت!

اگر فقط کمی خلاقیت به کار خود اضافه کنید، اگر پرسش کنید مشتریانتان چگونه رضایت بیشتری از شما پیدا می‌کنند و آن نیاز را برطرف کنید، اگر در محل کارتان ذره‌ای بیشتر انرژی بگذارید و آن را به نحو عالی و در حد توان خود انجام دهید شما تغییر کرده‌اید.

دوستان من!

به قول بزرگی موفقیت با یک رویا شروع می‌شود.

ایمان را به آن اضافه کنید، تبدیل به یک باور می‌شود. عمل را به آن اضافه کنید، تبدیل به قسمتی از زندگی می‌شود. پشتکار را به آن اضافه کنید، به صورت هدفی قابل دید می‌شود و در آخر صبر و زمان را به آن اضافه کنید، به صورت رویایی که به واقعیت تبدیل شده تمام می‌شود.

زندگی‌تان پر از تغییرات مثبت باد

احمد حلت

 


تعداد بازدید: 4022 تاریخ بروز رسانی: چهارشنبه 21 مرداد ماه 1394
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.