ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

فرهنگ موفقیت

چیزهای کوچکِ خیلی بزرگ

چیزهای کوچکِ خیلی بزرگ

مجسم کنید دونده‌ای با همه قدرت و توان خود ده‌ها نفر را پشت سر می‌گذارد اما پشت خط پایان می‌ایستد و هرگز به خاطر همین چند سانتیمتر بی‌ارزش، برنده نمی‌شود یا هواپیمایی را در نظر بگیرد که به دلیل نقص فنی کوچک، هرگز نمی‌تواند پرواز کند ...

یاران عزیزم!

سلام. اولین روزهای زمستانتان گرم و آرام.

در علم روان‌شناسی به موردی برمی خوریم به نام نکته‌های بسیار کوچک اما خیلی بزرگ.

مجسم کنید دونده‌ای با همه قدرت و توان خود ده‌ها نفر را پشت سر می‌گذارد اما پشت خط پایان می‌ایستد و هرگز به خاطر همین چند سانتیمتر بی‌ارزش، برنده نمی‌شود یا هواپیمایی را در نظر بگیرد که به دلیل نقص فنی کوچک، هرگز نمی‌تواند پرواز کند...

عزیزان دلم!

روزنه‌ای کوچک در سدی می‌تواند فاجعه‌ای به بار آورد و این یعنی اگر به نکات ریز بی‌توجهی کنیم، موفقیت در خانه دلمان جای نخواهد گرفت.

مردی که فکر می‌کند با دریافت پاسخ مثبت از سوی همسرش کار تمام شده، این را بداند سخت راه را اشتباه رفته است و باید منتظر انفجاری بزرگ در زندگی‌اش باشد.

 پیام این است که برای این کوچک‌های زندگی ارزش قائل شوید.

پیامکی عاشقانه یا ابراز دلتنگی ساده‌ای در نیمه‌های روز، می‌تواند حساب پس‌انداز عاطفی میان شما و همسرتان را پر کند. یک جمله: «ممنونم که در زندگی‌ام حضور داری» می‌تواند جانی دوباره به رابطه سرد میان یک زوج ببخشد.

دوستان من!

میان اقلیتی در بازار، در مورد طلب‌هایی که از دیگران دارند، رسم بر این است که می‌گویند: «درشت‌هایش که درشت است،‌کوچک‌ها را بچسب!» و جالب است بدانید حتی اگر خرید چندمیلیونی انجام داده باشید، هزینه چند هزار تومانی کرایه حمل را در ابتدا از شما می‌گیرند.

اگر همین امروز جلوی هزینه‌های بسیار کوچک زندگی خود را بگیرید، شاهد پس‌اندازی قابل توجه و آرامشی وصف‌ناشدنی در زندگی خواهید بود.

وقتی مهمانی بر شما وارد می‌شود، استقبال یا بدرقه او می‌تواند تاثیر مهمی در روابط شما بگذارد. کما این که همین بی‌توجهی‌های به ظاهر کوچک، ممکن است به رابطه‌های طولانی مدت آسیبی جدی وارد کند.

یاران خوب موفقیت!

خلاصه کلام اینکه از امروز در رفتار، گفتار و نگرش خود دوباره بازنگری کنیم و نکات کوچک زندگی را جدی بگیریم و مسیر خود را از کسانی که برای موفقیت خود ارزشی قائل نیستند، به‌صراحت جدا کنیم.

 

لبخند بر روی لبان خردمندتان

احمد حلّت

 


تعداد بازدید: 4030 تاریخ بروز رسانی: چهارشنبه 21 مرداد ماه 1394
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.