ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

فرهنگ موفقیت

رازی درباره راز

رازی درباره راز

مدت زیادی است از من می پرسند: نظرتان راجع به فیلم راز چیست؟ در محافل علمی و دانشگاهی، سمینارها و مراجعات حضوری، علاقه‌مندان مایل هستند در مورد قانون جذب بیشتر بدانند ...

یاران من! سلام

مدت زیادی است از من می پرسند: نظرتان راجع به فیلم راز چیست؟

در محافل علمی و دانشگاهی، سمینارها و مراجعات حضوری، علاقه‌مندان مایل هستند در مورد قانون جذب بیشتر بدانند.

گل‌های نازنین من!

در چند سالی که از ساخته شدن فیلم راز می‌گذرد با دو دسته از کسانی که مخاطب این فیلم بودند برخورد داشتم که دو سرنوشت کاملا متفاوت داشتند. دسته اول کسانی بودند که از این فیلم برای کسب انگیزه و شارژ روحیه خود استفاده می‌کردند اما دسته دوم افرادی بودند که فکر می‌کردند با دیدن یک فیلم به یک‌باره کلید طلایی کل دنیا به دست آنها سپرده شده و از این پس برای به دست آوردن هر دستاوردی در دنیا صرفا کافی است آن را بخواهند و تجسم کنند و به جای تلاش، پشتکار، برنامه‌ریزی و ارتقای سطح دانش تخصصی خود می‌توانند بنشینند و صرفا به سوی جهان هستی موج ارسال کنند. این گروه از مخاطبان راز خیلی وقت‌ها پس از نرسیدن به خواسته‌هایشان دچار سرخوردگی و ناامیدی می‌شدند و حتی اعتقاد خود را به اصول موفقیت از دست می‌دادند. اما علت اینکه چنین برداشت‌هایی درباره فیلم راز مطرح می‌شود چیست؟ واقعیت این است که ذات بشر متمایل به راحت‌طلبی است و دوست دارد با کمترین تلاش بیشترین چیزها را به دست بیاورد.

اما این ایراد در خود فیلم راز نیز هست که با چیدن چند مطلب به ظاهر ساده در کنار یکدیگر، یک نتیجه‌گیری اغراق‌آمیز و به دور از اصول علمی را به مخاطب القا می‌کند و زمینه بروز چنین سوءبرداشت‌هایی از فیلم را فراهم می‌کند. روان‌شناسان معتقدند که اگر خواسته‌های آرمانی ما به اندازه‌ای غیرواقع‌بینانه و دست‌نیافتنی باشند که هیچ‌گاه نتوانند با واقعیات تطابق پیدا کنند، این موضوع در نهایت می‌تواند به سرخوردگی منجر شود و ایراد دیگر فیلم را از توجه نکردن به این اصل مهم است که زمینه تفسیرهای این چنینی را فراهم می‌کند.

یاران خوب موفقیت

بارها تاکید کرده‌ام که انرژی و افکار مثبت فقط حکم سوخت برای حرکت ما به سوی موفقیت را دارند و لاغیر. راز حقیقی موفقیت این است که رازی وجود ندارد. تنها اصول کلی و حقایقی وجود دارند که انسان‌های موفق در طول تاریخ به کار گرفته‌اند و به نتیجه رسیده‌اند و از آنها به عنوان یک تجربه می‌توان استفاده کرد.

عزیزان دل!

مگر ما محور جهان هستی هستیم که بتوانیم تغییری در آن ایجاد کنیم و اصولا مگر دنیا بی‌کار است که تحت دستور من و شما باشد؟ اگر قرار باشد هر کس خود را مرکز جهان بداند و دنیا را آن‌طور که می خواهد خلق کند، فکر می‌کنید چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

قوانین فیزیک، قوانینی علمی و غیرقابل بحث هستند اما انرژی مثبت، تجسم خلاق و تصویر ذهنی مثبت به چه کار می آید؟

اینها همه مقدمه حرکت به سوی موفقیت است. تحقیقات علمی نشان می‌دهد رابطه معناداری بین خوش بینی، تفکر مثبت و سلامتی روان وجود دارد.

افراد موفق همواره انرژی مثبت دارند. باورهای قدرتمند و از همه مهم‌تر اراده وصف‌ناشدنی باعث موفقیتشان شده است.

همچنان از خوانندگان خوب خود می‌خواهیم به جای افکار منفی، افکار مثبت و به‌جای انرژی‌های یأس و بدبینی و ناامیدی, انرژی مثبت داشته باشند و برای در امان ماندن از موج‌های منفی که ممکن است ناخواسته به سویشان ارسال شود باطری‌های انگیزه و انرژی خود را (دقیقا مثل باطری‌های تلفن همراه) به طور مداوم شارژ کنند.

و اما بعد...

عزیزان دل!

باید حرکت کنیم، باید دست به عمل بزنیم، باید توانایی خود را به رخ جهان هستی بکشیم. با انتخاب اهداف واقع‌بینانه و دست‌یافتنی که با توجه به ویژگی‌های شخصیتی خود طراحی کرده, به جای اینکه در توهم و خیالات به سر ببرید (که این تفکر جادویی یکی از نشانه‌های بیماران معروف به اسکیزو تایپال است)، آرمان‌های خود را در ذهنتان ببینید و با همه قدرت به سوی آن پلکانی حرکت کنید. به جای مقایسه خود با دیگران و با توجه به ویژگی‌های فردی، هوشی و اجتماعی خودتان دست به عمل بزنید؛ همین حالا!

در این مورد باز هم خواهم نوشت.

انرژی مثبت درونتان چند برابر باد

احمد حلّت

 


تعداد بازدید: 4222 تاریخ بروز رسانی: چهارشنبه 21 مرداد ماه 1394
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.