ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

فرهنگ موفقیت

غیبت ممنوع

غیبت ممنوع

متاسفانه بعضی افراد به‌محض این‌که راجع‌به کسی یا موضوعی حرفی می‌شنوند، بدون این‌که از صحت و سقم ماجرا آگاه باشند شروع به نقل آن برای دیگران می‌کنند و این داستان آن‌قدر گسترش پیدا می‌کند که دیگر نمی‌توان جلوی آن را گرفت. چه کدورت‌هایی که به‌خاطر این شایعه‌ها به‌وجود می‌آید و ...

همراهان صمیمی موفقیت، سلام؛

در سرمقاله این شماره می‌خواهم با شما در مورد شایعه و شایعه‌پراکنی صحبت کنم.

متاسفانه بعضی افراد به‌محض این‌که راجع‌به کسی یا موضوعی حرفی می‌شنوند، بدون این‌که از صحت و سقم ماجرا آگاه باشند شروع به نقل آن برای دیگران می‌کنند و این داستان آن‌قدر گسترش پیدا می‌کند که دیگر نمی‌توان جلوی آن را گرفت. چه کدورت‌هایی که به‌خاطر این شایعه‌ها به‌وجود می‌آید و چه تعداد خانواده‌هایی که از هم پاشیده می‌شوند.

خوبان؛ یادتان باشد که ما در ذهن فیلترهایی داریم که دنیا را از دریچه آنها می‌بینیم و می‌شناسیم، و به‌واسطه همین فیلترهای ذهنی است که چندین نفر، از یک موضوع واحد چند برداشت متفاوت می‌کنند. یادتان باشد از این به بعد وقتی راجع‌به کسی حرفی شنیدید کمی صبر کنید و از زوایای مختلف موضوع را ببینید. سعی کنید شما قطع‌کننده چرخه امواج منفی باشید و حرف و حدیث‌ها را همان‌جا تمام کنید. به خودتان یادآوری کنید که زندگی و زمانی را که در اختیار دارید برای بهتر زیستن و رشد است، پس چه لزومی دارد که این زمان طلایی را صرف حرف‌های بیهوده و ریختن آبروی دیگران کنید؟

اگر در جمعی بودید که غیبت می‌کردند، زیرکانه موضوع را عوض کرده یا آن‌جا را ترک کنید. شاید این‌گونه به دیگران تلنگری بزنید و یادآور شوید که مشغول گرداندن چرخه امواج منفی هستند. مگر نه این‌که خداوند از روح خود در ما دمیده است؟! پس باید عادل باشیم و عادلانه به موضوع نگاه کنیم. خداوند پوشاننده عیب‌هاست، ما که بندگان خداوندیم چگونه به خود اجازه می‌دهیم آبروی انسانی را ببریم؟ کسی چه می‌داند شاید او تغییر کرده باشد، شاید در پی جبران باشد، شاید...

خوبان! از امروز هر وقت متوجه شدید در حال غیبت کردن هستید همان‌جا بحث را قطع کنید. بکوشید زندگی و اوقات خود را با کارهای خوب و مناسب پر کنید. مطمئن باشید آن‌قدر حرف‌های مفید وجود دارد که دیگر فرصتی برای نقل داستان دیگران نخواهید داشت. به حقوق فردی و بین‌فردی دیگران احترام بگذارید. کمی در شیوه زندگی خود تغییر ایجاد کنید. اگر دایم با افرادی معاشر هستید که غیبت کردن برایشان تبدیل به عادت شده و به هیچ‌وجه به هیچ تذکری اهمیت نمی‌دهند سعی کنید روابط خود را با آنها کمتر کنید. قدرت تکلم، هدیه‌ای ارزشمند از جانب پروردگار است و حرمت دارد، پس بیایید قدر آن را بدانیم.

روزگارتان شیرین

احمد حلت

 


تعداد بازدید: 4500 تاریخ بروز رسانی: چهارشنبه 21 مرداد ماه 1394
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.