ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

فرهنگ موفقیت

یادمان باشد اگر گل چیدیم عطر و برگ و ...

یادمان باشد اگر گل چیدیم عطر و برگ و ...

سعی کنید خود و نیازهایتان را بشناسید تا از همسرتان بخواهید او هم در برآورده کردن برخی خواسته‌ها کمکتان کند. یکی از مشکلاتی که زوج‌ها با آن مواجه‌اند این است که خودشان نمی‌دانند از زندگی و رابطه چه می‌خواهند، زبان گفتاری کارآمدی ندارند و ...

همراهان همدل موفقیت، سلام؛

یادمان باشد اگر گل چیدیم

عطر و برگ و گل و خار

همه همسایه دیوار به دیوار همند

همسران قدرتمند، امیدوارم حضورتان در کلاس درس زندگی مشترک فعال باشد و در این دوره نقشی اثرگذار ایفا کنید.

عزیزان، سعی کنید خود و نیازهایتان را بشناسید تا از همسرتان بخواهید او هم در برآورده کردن برخی خواسته‌ها کمکتان کند. یکی از مشکلاتی که زوج‌ها با آن مواجه‌اند این است که خودشان نمی‌دانند از زندگی و رابطه چه می‌خواهند، زبان گفتاری کارآمدی ندارند و خواسته‌هایشان را از طریق برخی رفتارهای ناکارآمد مثل قهر کردن و زبان بدنی خاص مطرح می‌کنند، غافل از این‌که شاید طرف مقابل توانایی شناخت و درک این زبان را نداشته باشد. برخی فکر می‌کنند وارد میدان کشتی شده‌اند و مترصد فرصتی هستند تا پشت حریف را به خاک بنشانند غافل از این‌که باخت یکی از طرفین در زندگی مشترک به معنای بُرد دیگری نیست، بلکه این اتفاق یعنی از دست دادن اشتراک دو نفر در رابطه و شکست این حریم.

عزیزان دل! از امروز با خود عهد کنید فقط روزی بیست دقیقه به گفت‌وگویی صمیمانه و به ‌دور از قضاوت بنشینید و با هم در مورد خواسته‌هایی که از همسرتان دارید صحبت کنید. حین صحبت به چشمان هم نگاه کرده و قلم و کاغذی آماده کنید و بدون این‌که در فکر جواب دادن به دیگری باشید تمام افکار طرف مقابل را تیتروار روی کاغذ بیاورید. حتی می‌توانید زمان را به چهار قسمت پنج دقیقه‌ای تقسیم کنید و مرد یا زن آرمانی را در لابه‌لای گفت‌وگوی همسرتان دریابید.

دختران و پسران قدرتمند ایران زمین! سعی کنید نسبت به زندگی مشترک دیدگاهی واقع‌بینانه داشته باشید. همه جوانان با این امید و آرزو زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند که زندگی‌ای سرشار از عشق و آرامش داشته باشند، اما یادتان باشد این بدان معنا نیست که در زندگی با هیچ تعارض و مشکلی مواجه نخواهید شد، به این معنا نیست که همسر شما موجودی فرا انسانی و عاری از هرگونه خطا و اشتباه است. شما دو انسان متفاوتید و هر کدام عقاید و سلایق خاص خودتان را دارید و ممکن است سر کوچک‌ترین مساله مثل زمان صرف غذا یا تماشای تلویزیون دچار تعارض شده، یا با مسایلی حادتر در زندگی مشترک مواجه شوید. شما بدون شک در زندگی با چالش‌هایی مواجه خواهید شد، این هنر شما است که بتوانید این چالش‌ها را مدیریت کنید. پس با حفظ دیدگاه واقع‌بینانه‌تان نسبت به زندگی مشترک، خود را برای حفظ این اشتراک و معنا دادن به زندگی آماده کنید. و پس از رفتن به زیر یک سقف بدانید گرچه این سقف مشترک است اما هر یک فضای امنی دارید که باید از سوی دیگری مورد احترام قرار گیرد و شما موظف هستید به این حریم احترام گذاشته و قداست آن را حفظ کنید.

پس با هم قراری بگذارید و چیزهایی را که فکر می‌کنید از همسرتان توقع دارید، مطرح کنید. شنونده خوبی باشید و عقاید او را هم بشنوید و با هم به توافق رسیده و اساسنامه زندگی مشترک خود را تدوین کنید.

یادمان باشد اگر گل چیدیم

عطر و برگ و گل و خار

همه همسایه دیوار به دیوار همند

روزگارتان شیرین

احمد حلت

×+

 


تعداد بازدید: 4408 تاریخ بروز رسانی: چهارشنبه 21 مرداد ماه 1394
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.