ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

فرهنگ موفقیت

انسان‌ها در روابط

انسان‌ها در روابط

شاید بارها شنیده باشید که یکی از وجوه مهم تمایز انسان از حیوان، توانایی او در استفاده از زبان است، اما آیا ما انسان‌ها در روابط خود از این توانایی به‌درستی استفاده می‌کنیم؟

شاید بارها شنیده باشید که یکی از وجوه مهم تمایز انسان از حیوان، توانایی او در استفاده از زبان است، اما آیا ما انسان‌ها در روابط خود از این توانایی به‌درستی استفاده می‌کنیم؟ آیا فکر می‌کنید نحوه تعامل و گفت‌وگوی صحیح به‌خودی‌خود در ما حاصل می‌شود یا نیاز به آموزش دارد؟

مسلما مهارت گفت‌وگو و ارتباط موثر یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که در تمام مراحل زندگیمان به آن نیاز داریم و لازم است در این زمینه آموزش‌های لازم را ببینیم.

زن و شوهری را در نظر بگیرید که مهارت گفت‌وگو و ارتباط را بلد نیستند و وقتی مشکلی پیش می‌آید به‌ جای این‌که مساله را حل کنند خانه را به میدان جنگ تبدیل کرده و از هر طرف تیرهای تحقیر و سرزنش را به‌سوی هم پرتاب می‌کنند. در این بین مین‌هایی منفجر می‌شود که پل‌های زندگی مشترک را ویران می‌‌سازد و هر روز در این میدان سلطه‌جویی و سلطه‌پذیری، نبردی بی‌پایان درمی‌گیرد و درنهایت همچون اجداد بدوی، و بدون هیچ پیشرفتی، صرفا با جنگ و گریز این دور باطل ادامه می‌یابد.

پدر و مادری را در نظر بگیرید که از این مهارت برخوردار نیستند. آیا می‌توانند با فرزند خود ارتباط سالمی برقرار کنند؟ در آینده همین فرزندان تبدیل به همسران و پدران و مادرانی بدون مهارت می‌شوند و این چرخه ادامه دارد.

دختران و پسران سرزمینم!

یادگیری را شروع کنید. شما باید خود را برای یک زندگی سالم آماده کنید. مسوولیت زندگیتان را به عهده بگیرید و خود را تغییر دهید.

زنان و شوهران جوانی که هنوز صاحب فرزند نشده‌اید، بهتر است خود را برای پدر و مادر شدن آماده کنید. شما که آرزوی بهترین‌ها را برای فرزندانتان دارید اول از همه باید خودتان الگویی موثر برای آنها باشید. از خودتان شروع کنید و یادتان باشد تا خودتان تغییر نکنید، تا زمانی که نحوه صحیح مواجهه با مسایل را یاد نگیرید و تا وقتی نتوانید قاطعانه رفتار کنید کودکتان هم آموزشی نخواهد دید.

احترام گذاشتن به خود و دیگران بدون این‌که حریم و حقوق طرفین پایمال شود را باید آموخت. هنوز هم دیر نشده... زندگی پیش روی شماست...

روزگارتان شیرین

احمد حلت×+

 


تعداد بازدید: 4077 تاریخ بروز رسانی: چهارشنبه 21 مرداد ماه 1394
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.