ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

موسیقی تراپی

زایمان با موسیقی و موارد احتیاط موسیقی درمانی

موسيقي و زايمان
تحقيقات نشان داده است، زناني كه در هنگام دردهاي زايمان به موسيقي گوش داده، درد كمتري داشته‌اند. گوش دادن به موسيقي با زبان آشنا و با همراه تصويرسازي مثبت، مؤثرتر است و بيشتر كمك مي‌كند.
حركات مادر كمك مي‌كند كه بچه براي زايمان در موقعيت مناسبي قرار گيرد. لذت بردن از موسيقي، تحرك‌زاست و به مادر كمك مي‌كند كه بيش از پيش، در حين دردهاي زايمان فعال باشد و مقاومت كند. موسيقي شاد و ريتميك، بدن را براي آزاد كردن اندروفين‌ تحريك مي‌كند، كه اين ماده به‌طور طبيعي درد را كاهش مي‌دهد.
بسياري از زنان، براي هر يك از مراحل زايمان، سبك‌هاي مختلفي از موسيقي را انتخاب مي‌كنند. موسيقي‌هاي قوي‌تر يا آنهايي كه احساس امنيت بيشتري را انتقال مي‌دهند، براي مراحل سخت‌تر مناسب‌تر‌ند. همچنين بهتر است آهنگ، با يكي از آلات موسيقي نواخته شود.

موارد احتياط
بيماراني كه از موسيقي‌درماني استفاده مي‌كنند، نبايد داروها و درمان‌هاي ديگري را كه به آنها تجويز شده است، بدون مشورت قبلي با پزشك قطع كنند.

پژوهش و پذيرش عمومي
مخالفت‌هايي در بين پزشكان، درباره اين مسئله وجود دارد كه آن مي‌تواند فقط براي بعضي از بيماران سودمند باشد. هر چند تحقيقات نشان داده است كه گوش دادن به موسيقي مي‌تواند اضطراب، درد و زمان استراحت پس از عمل را كاهش دهد. اطلاعات خوبي وجود دارد كه اين موارد را در برمي‌گيرد.


  ارسال به دوستان

اشتراک گذاری

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.