ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

موسیقی تراپی

شگردهای موسيقيی درمانی

شگردهای موسيقيی درمانی
آموزش نواختن يكي از آلات موسيقي از فعاليت‌هاي بسيار عالي است كه توانايي‌هاي معلولان جسمي، آسيب‌ديده‌هاي مغزي و... افزايش مي‌دهد. موسيقي، با وجود هر يك از نقايص بالا، توانمندي فرد را بالا مي‌برد.
موسيقي، ‌تمريني است براي كنترل حركت‌ها و همكاري گروهي. همچنين گوش دادن به موسيقي احساس نياز به اجتماعي بودن و ارتباط داشتن را بيشتر مي‌كند. آواز خواندن باعث بهتر سخن گفتن، هماهنگي و كنترل تنفس مي‌شود.
به‌ياد آوردن اشعار و آهنگ‌ها نيز تمريني مناسب است براي افراد معلول و كساني كه دچار آسيب‌هاي مغزي هستند. يكي از راه‌هايي كه به بيمار كمك مي‌كند بر احساسات منفي و ترس خود غلبه كند، آهنگ‌سازي و موسيقي است. گوش دادن به موسيقي، براي افزايش دقت و به‌ياد آوردن بهترين راه است. همچنين آن ممكن است به بيمار كمك كند خاطرات و احساساتي كه نياز به يادآوري آنهاست به يادآورد و درباره آنها صحبت كند.
آواز خواندن و مشاوره كردن، روش يكساني است كه براي بعضي از بيماران به صورت عمومي استفاده مي‌شود و آنها را براي صحبت كردن تشويق و دلگرم مي‌كند. گوش دادن به موسيقي راهي است براي بيان احساسات، سمبل‌ها و تصورات بيمار و پلي است براي ابراز احساسات.


  ارسال به دوستان

اشتراک گذاری

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.