ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

موسیقی تراپی

منشأ و مـزایا موسیقی درمانی

منشأ موسيقي‌درماني
در سراسر تاريخ، موسيقي دليلي بر وجود و تأثيرپذيري احساسات انساني بوده است. در انجيل آمده است كه شاه سائول به‌وسيله آواي چنگ داوود آرام شد و يونانيان باستان نيز، تأثير شفابخش موسيقي را به‌خوبي شناخته بودند. در بسياري از فرهنگ‌ها موسيقي با سنت‌هاي‌شان درآميخته است. موسيقي مي‌تواند سبب تغيير روحيه شود؛ تأثير محرك يا آرام‌بخشي داشته باشد و بر فرآيندهاي فيزيولوژي، مانند ضربان قلب يا تنفس تأثير بگذارد. در جنگ جهاني دوم از موسيقي براي درمان سربازان مجروح استفاده شد و اين امر سرآغازي بود براي مطالعات و دوره‌هاي عملي استفاده از موسيقي در درمان. اولين انجمن حرفه‌اي موسيقي‌درمانگرها در سال‌هاي ١٩٤٠ و ١٩٥٠. م ايالات متحده آمريكا تشكيل شد. انجمن ملي و انجمن موسيقي‌درمانگرهاي آمريكا، در سال ١٩٩٨. م با هم تلفيق شدند و انجمن موسيقي درمانگرهاي آمريكا را تشكيل دادند.

مزايا و منافع موسيقي
موسيقي، مي‌تواند براي همه سودمند باشد، افزون بر اينكه مي‌توان آن را در درمان كساني كه بيماري و مشكلات جسمي، عاطفي يا اجتماعي دارند به كار برد، حتي افراد سالم نيز مي‌توانند از آن براي آرامش، كاهش استرس و بهبود روحيه، همراه تمرين‌هاي ورزشي استفاده كنند.
موسيقي، هيچ‌گونه عوارض سمي و زيان‌آوري ندارد. موسيقي‌درمانگر‌ها به بيماران خود كمك مي‌كنند به شماري از هدف‌هايي كه مي‌توان با موسيقي به آن دست يافت، برسند. از جمله آنها بهبود ارتباطات، رشد درجات ادبي و تحريك توانايي‌ها. همچنين مي‌توان در رفتاردرماني و كنترل درد، از موسيقي كمك گرفت.


  ارسال به دوستان

اشتراک گذاری

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.