ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

موسیقی تراپی

تسریع روند بهبود بیماریهای روحی و روانی در انسان با موسیقی

الف) القاء آرامش روحي و رواني

ب) تسريع روند بهبود بيماريها

ج) بهبود عملکرد ذهني و ايجاد سلامتي در روح و روان

قدمت درمان با استفاده از موسيقي تقريباً به قدمت تمدن بشري است. فيلسوفهاي يونان باستان همانند سرخپوستان آمريکاي شمالي عقيده داشتند که موسيقي قادر به تسريع روند بهبود بيماريهاي روحي و رواني در انسانهاست. در ايالات متحده آمريکا در طي سالهاي جنگ جهاني دوم براي نخستين بار از موسيقي درماني به عنوان يک درمان رسمي در بيمارستانهاي نظامي اين کشور استفاده شد تا به سربازاني که در جريان اين جنگ دچار نقص عضو و ناتواني شده بودند کمک شود.

براي نخستين بار طي دهه ميلادي به موسيقي درمانگر ها مدارک رسمي اعطا شد و نيز انجمن موسيقي درماني آمريکا (AMTA) تأسيس و بنيانگذاري شد. همچنين در يونان قديم ارتباط نزديکي بين موسيقي و شفا بخشي وجود داشت. اين همبستگي به يکي از خدايان يونان «آپولو» شخصيت و شکل داده است. آپولو هم خداي موسيقي و هم خداي طب بود. يونانيان معتقد بودند که امراض نتيجه عدم هارموني در وجود فرد است و موسيقي با قدرت روحي و اخلاقي خود مي‌تواند با برگرداندن هارموني و نظم در بدن سلامتي را براي فرد مورد استفاده به ارمغان آورد.

در دوران باستان ارتباط نزديکي بين موسيقي و شفا وجود داشت. در يونان باستان اين همبستگي به يکي از خدايان يونان «آپولو » شخصيت و شکل داده است. آپولو هم خداي موسيقي و هم خداي طب بود. يونانيان معتقد بودند که امراض نتيجه عدم هارموني در وجود فرد است و موسيقي با قدرت روحي و اخلاقي خود مي‌تواند با برگرداندن هارموني و نظم در بدن سلامتي را براي فرد مورد استفاده به ارمغان آورد.

 


  ارسال به دوستان

اشتراک گذاری

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.