ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

مسائل زناشویی

پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ

من دختری 19 ساله هستم که 9 ماه است که ازدواج کردم. قبل از ازدواجم با پسری حدود یک سال دوست بودم. هر دو عاشق هم بودیم و همه چیز خوب بود تا زمانی که با پدرش به خواستگاری نیامده بود. بعد از خواستگاری پدرش وضع مالی ما را قبول نکرد و گفت ما از نظر مالی ضعیف هستیم. بعد از این اتفاق عشقم نتوانست کاری کند تا اینکه دیگر ناامید شدیم. در آن زمان خودش به من اجازه ازدواج داد من هم تحت فشار ازدواج کردم. الان هم بعد از گذشت این زمان وقتی داخل شهر می‌بینمش حالم بد می‌شود و به خاطر همین با شوهرم بداخلاقی می‌کنم. خواهش می‌کنم مرا کمک کنید.

جواب: از توصیه‌های خیلی جدی که می‌توان در موارد شکست عاطفی داشت این است که حتما در شکل‌دهی رابطه عاطفی جدید بسیار محتاط عمل کنید. این مطلب حتی بعد از طلاق هم گفته می‌شود که بعد از جدایی خیلی سریع اقدام به ازدواج مجدد نکنید و مدتی فاصله بیندازید تا از قطع پروژه قبلی اطمینان حاصل کرده باشید.

با توجه به اینکه ازدواج کرده‌اید نمی‌توانیم برگشت به گذشته را توصیه کنیم. به همین خاطر است که قاطعانه از شما می خواهم که اگر ارتباطی با پسر قبلی به هر طریقی دارید قطع کنید، از دیدار تا تلفن، پیامک یا ... چون برای سعادتمندی شما بسیار آسیب زا خواهد بود و هرگز بهانه‌ای برای درددل با او یا احوالپرسی و از این قبیل موارد پذیرفته نیست. مطمئن باشید اگر کاملا در مدیریت رفتارتان موفق عمل کنید، افکارتان تصحیح خواهد شد. ضمن اینکه قطع کامل با آن پسر می‌کنید، پروژه‌های مختلف و تجربه‌های گوناگون و جذاب با همسرتان را افزایش دهید و بدانید که حتما حالتان بهتر خواهد شد مثلا سفرهای دونفره، رستوران‌رفتن، بازی‌کردن و صحبت‌كردن را در سبک زندگی با همسرتان را فزونی بخشید. در نهایت ضمن اینکه از خود مدد می‌گیرید به موارد معنوی خود بیشتر اهمیت دهید و رابطه خودتان را با خداوند از طریق نماز، دعا و ... بیشتر کنید و اگر موفق نشدید که رفتار و افکار خودتان را مدیریت کنید، از مشاور مورد قبول نظام روان‌شناسی کمک بگیرید. دعاگویتان هستم.

 

تعداد بازدید: 622 تاریخ بروز رسانی: شنبه 15 اردیبهشت ماه 1397
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.