ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سرمقاله

<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...  >  >>

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 357

یاد خدا آرام‌بخش قلب‌هاست امروزه در ملاقات‌هایم با اقشار مختلف متوجه شده‌ام که اکثر مردم از اختلالات خواب رنج می‌برند. «زیگمون فروید»، روان‌شناس معروف، اعتقاد داشت رویا و خواب شاه‌راهی به ضمیر ناخودآگاه و نمایی از احساسات سرکوب‌شده در ذهن ناخودآگاه است، اما دانشکده رویاشناسی دانشگاه اوهایو یافته‌های جالبی را در مورد خواب مطرح کرد؛ بر اساس این پژوهش: 1. خواب حافظه را قدرت می‌بخشد.

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 356

عاشق بیچاره هر جا که هست، از تپیدن‌های دل و از پریدن‌های رنگ، رسوا می‌شود. عشق یک‌طرفه به دو گروه تقسیم می‌شود: گروه اول آدم‌هایی که به‌صورت فکری، فقط در اندیشه‌های خود، نفسشان برای طرف مقابل می‌رود. آن‌ها فکر می‌کنند چون خودشان یار جانشان را دوست دارند، یارشان نیز به فکر آن‌هاست. اما گروه دوم علاقه‌شان را به زبان می‌آورند و با اینکه محبوبشان به آن‌ها جواب رد می‌دهد، باز هم حاضر نیستند واقعیت را بپذیرند. در روان‌شناسی علمی این‌گونه عشق‌ها را نوعی بیماری می‌دانند که دردسرهای عاطفی و روانی بسیاری در دل خود دارند. حالا برای اینکه از این دام خارج شویم، باید بتوانیم با افزایش هوش هیجانی، احساساتمان را مدیریت کنیم. برای رهایی از دام عشق یک‌سویه، برای عزیزان دل سرزمینم توصیه‌هایی دارم:

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 355

زنگ هشدار! یاد خدا آرامبخش قلبهاست یاران عزیز سلام چرا این روزها عصبی هستیم، دلشوره و اضطراب داریم و حالمان خوش نیست؟ اختلالاتی که گاهی درمان سادهای دارند، اما با بیتوجهی به آنها به یک مشکل جدی تبدیل میشود. بعضی آمارهای جهانی حاکی از آن است که از هر 4 نفر، یک نفر نشانههایی را اختلالات روحی و روانی دارد که اغلب آنها، بیماریهای روانی خاموش و بیسروصدا، یعنی دوقلوهای «اضطراب» و «افسردگی» است. بعضی از دوستان معتقدند که فحاشی در فضای مجازی خروجی بیماریهای روانی است؛ اما شخصا چنین اعتقادی ندارم. دهها سال است مردم فرصت نکردهاند حرف بزنند

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 354

زنــان موثـــر یاد خدا آرامبخش قلبهاست آخرین نتایج کنکور سراسری حاکی از آن است که باز هم تعداد قبولشدگان دختر حدود 15درصد بیشاز پسران بوده است. اخیرا هم در مسابقات جهانی، مدالآوری شیرزنان سرزمینم بهطرز قابلتوجهی افزایش یافته است؛ حتی در جریان انتخابات امسال هم بانوان این مرز و بوم که در مقایسه با زنان کشورهای همسایه و منطقه جزو برترین زنان هستند، با حضور موثر و چشمگیرشان توانستند قدمهای بزرگی در راه اعتلای ایران و ایرانی در جهان بردارند.

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 353

زنــان موثـــر یاد خدا آرام‌بخش قلب‌هاست آخرین نتایج کنکور سراسری حاکی از آن است که باز هم تعداد قبول‌شدگان دختر حدود 15درصد بیش‌از پسران بوده است. اخیرا هم در مسابقات جهانی، مدال‌آوری شیرزنان سرزمینم به‌طرز قابل‌توجهی افزایش یافته است؛ حتی در جریان انتخابات امسال هم بانوان این مرز و بوم که در مقایسه با زنان کشورهای همسایه و منطقه جزو برترین زنان هستند، با حضور موثر و چشمگیرشان توانستند قدم‌های بزرگی در راه اعتلای ایران و ایرانی در جهان بردارند.

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره352

دنیای معصوم کودکان دنیایی پر از آگاهی و تعیینکننده آیندهشان است. امروزه بزرگان علم روانشناسی اعتقاد دارند که هر آنچه امروز هستیم، در دوران کودکی شکل میگیرد. در اینجا تکنیکهایی را تقدیم حضور خوانندگان عزیز میکنم تا کودکان ما بتوانند زندگی بهتری را در آینده تجربه کنند: 1. بچهها آنی نمیشوند که ما میخواهیم؛ آنها تبدیل به انسانی میشوند که ما هستیم. سعی کنیم انسانهای خوبی باشیم تا آنها مهر و عشق و انسانیت را درون خودشان خلق کنند.

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره351

در طی سالها کار با مراجعین دیدهام که بعد از مدت کوتاهی، شور و هیجان و انرژی مثبت آنها تبدیل به بحرانهای عجیب و غریبی میشود. دقیقا به خاطر دارم که دختر و پسر جوانی که با دنیایی انرژی مثبت و شور از آینده زندگیشان سخن میگفتند، چطور به ناگاه چنان سردی میانشان حاکم شد که حتی تحمل همخانهبودن با یکدیگر را نداشتند. به راستی چه اتفاقی میافتد؟ پسر جوانی که آرزویش همنشینی در کنار دختر قصه بوده و با وجود دهها مانع مختلف، توانسته بود جواب مثبت را از همسرش بگیرد، حالا تبدیل به موجودی شده که به هر بهانهای میخواهد از خانه فرار کند.

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره350

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره344

گذر از زمستان، شکفتن در بهار

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره343

نامش علی اکبر هاشمی بهرمانی، مشهور به هاشمی رفسنجانی، بود. همه ما این اسم را خوب به یاد داریم، چون بارهاوبارها نامش را روی برگه های انتخاباتی نوشتیم و در صندوقهای رأی انداختیم.

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره342

ادامه

سرمقاله-مجله موفقیت شماره341

سرمقاله-مجله موفقیت شماره341

ادامه
<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...  >  >>

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.