ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سرمقاله

سرمقاله-مجله موفقیت شماره342

سرمقاله-مجله موفقیت شماره342

یاد خدا آرامبخش قلبهاست

هر بانوی خانهداری برای خودش یک کارآفرین خاص و منحصربهفرد است و تنها کاری که باید انجام دهد، اهمیتدادن به فرصتهای طلایی است که در خانه دارد. حتما میپرسید فرصت طلایی چیست؟ برای هر فردی، چه مرد و چه زن که در بیرون کار میکند، داشتن مرخصی، وقت آزاد و استراحت در منزل گاهی یک رویاست و آنان آرزو دارند که ای کاش فرصتی برای استراحت و آرامش خود داشته باشند؛ درحالیکه اکثر خانمهای خانهدار چنین فرصت فوق العادهای را دارند؛ پس لازم است برای شروع حرکت به چند قانون توجه نشان دهیم:

1. به این قانون، «قانون کِش» میگویند. آدمها به اندازه زمانی که دارند، کارها را کِش میدهند؛ پس بهتر است زمان جمعوجورکردن، شستن و پختن غذا بهجای یک روز، در دو ساعت انجام گیرد.

2. قانون انفعال و خودباختگی درمقابل کلیشهها میگوید: «آدمهایی که ذهنشان از وضعیت فعالبودن و کنشگری خارج شود، بهناچار کنشپذیر میشوند و دست به دامان قالبها و کلیشههایی میشوند که خودشان در آن نقشی نداشتهاند، همین الان به قالب زندگی زنان خانهدار نگاه کنید؛ درواقع آنها آنقدر سرگرم جمعکردن آب کف اتاق هستند که یادشان میرود شیر آب را ببندند!»

بانوان قدرتمند سرزمینم در تفکر سنتی، به آشپزی، درستکردن ترشی و مربا، خیاطی و آرایشگری فرصت شغلی میگفتند، اما امروز نوشتن کتاب در منزل، ایجاد فروشگاه اینترنتی، خریدوفروش محصولات مختلف در دنیای مجازی، اداره یک کانال تلگرامی و دهها شغل دیگر در بستر اینترنت خودنمایی میکند.

حواسمان باشد هرکس باید نسخه کارآفرینی و ثروتسازی خاص خودش را بپیچد؛ چون نسخه واحدی برای همه وجود ندارد.

حتما یادتان نرفته است که خانم جی.کی.رولینگ یک خانهدار بود، اما هری پاتر را خلق کرد و به یکی از ثروتمندترین زنان تاریخ تبدیل شد؛ بنابراین بدانید که خانهداری یک محرومیت نیست، بلکه یک فرصت طلایی برای خانمهاست.

درنهایت هم به آقایان و خانمهایی که سرمایهای در دست ندارند، توصیه  میکنم از یکجا شروع کنند و یادتان باشد بهای موفقیت را نمیتوان با چرتهای عصر زمستانی، دیدن سریالهای تکراری، چرخزدن در فضای مجازی و... بهدست آورد؛ چون هر موفقیتی بهایی دارد و باید بهایش امروز پرداخته شود.

 

توانگر باشید

احمد حلت

(+×) یعنی مثبتاندیشی را چندبرابر کنیم

تعداد بازدید: 1330 تاریخ بروز رسانی: سه شنبه 14 دی ماه 1395
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.