ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سرمقاله

پیش از هر چیز، ذهنت را جراحی کن!

سرمقاله-مجله موفقیت شماره 334

دکتر ماکس ول مالتز جراح بزرگ جهان و نویسنده کتاب سایکوسایبرنتیک (Psycho- Cybernetics) یا علم کنترل ذهن گزارش میدهد فروشنده دورهگردی که از بینی بزرگش رنج میبرد، تصمیم گرفت زیر تیغ جراحی برود.

پیش از هر چیز، ذهنت را جراحی کن!

یاد خدا آرامبخش قلبهاست

دکتر ماکس ول مالتز جراح بزرگ جهان و نویسنده کتاب سایکوسایبرنتیک
(
Psycho- Cybernetics) یا علم کنترل ذهن گزارش میدهد فروشنده دورهگردی که از بینی بزرگش رنج میبرد، تصمیم گرفت زیر تیغ جراحی برود. طبق روال معمول قبل از عمل عکس گرفته شد و بعدجراحی با موفقیت بسیار بالا انجام میشود. اما فروشنده قصه ما بعد از یک هفته دوباره به جراح مراجعه کرد و گفت که دوباره مورد تمسخر دیگران قرار میگیرد. مالتز  آن شب تا صبح نخوابید. چه تغییری باید در این جراحی ایجاد میشد؟ او عکسها را به یک گروه نشان داد، قبل و بعد از عمل؛ همه کار ماکس را تحسین کردند. بعد از آن، دکتر ماکس ول نوشت: «متوجه شدم فرد با تصویر ذهنی قبل از خویشتن هنوز به آینه مینگرد و من قبل از جراحی زیبایی باید جراحی اندیشه را جاری کنم.» پس او به سراغ روانشناسی تصویر ذهنی میرود و بعدها ادعا میکند برای عادتکردن به چهره جدید 21 روز زمان لازم است که این ادعا امروز زیر سوال رفته و براساس پژوهشها بنا بر نوع عادت و خود فرد، به زمانهای بیشتری برای عادتکردن به چهره جدید و یا برطرفکردن یک عادت غلط نیاز است. در عرفان ما از دیرباز چلهنشینی رواج داشته است، اما با توجه به روحیات افراد این زمان برای تثبیت عادت جدید متغیر است.

یاران عزیزم

نظر شخصی نگارنده بر این است که هر عملی که منجر به بالارفتن عزتنفس فرد میشود مانعی ندارد به شرط اینکه هزینه و فایده عمل را بررسی کنیم. درصورت بیشتربودن مثبتهای این کار به آن مبادرت ورزیم. بدیهی است چنانچه قبل از هر عملی روی اعتماد به نفس خود بیشتر کار کنیم و با روانشناسان کارآزموده مشورت کنیم نتیجه بهتری را برای ما به ارمغان میآورد.

خوانندگان فرهیخته مجله موفقیت

بیاییم همین امشب ویژگیهای مثبت خود را روی کاغذ بیاوریم و معناهای تازهای برای خود خلق کنیم. روانشناسی مدرن اعتقاد دارد باید ذهنمان را بهسمت اهداف مفید و سودمند هدایت کنیم و از موفقیت درون برای رسیدن به حرمت نفس بهره ببریم. دلم میخواهد تصویر ذهنی خوبی را از خود خلق کنید و حواستان باشد اگر در ذهنتان تصاویر منفی و تلخ را زنده کنید شانس موفقیت خود را کاهش دادهاید.

از امروز امید و باور را در ذهنتان بکارید. قبل از دستزدن به بدنتان مشورت بگیرید و وقتی این کار را انجام دادید، از آن لذت ببرید و اجازه ندهید دیگرانی که به چهره جدید شما عادت ندارند، شما را تحقیر کنند.

 شاد و پرتوان باشید

احمد حلت

(+×) یعنی مثبتاندیشی را چندبرابر کنیم

تعداد بازدید: 1928 تاریخ بروز رسانی: یکشنبه 14 شهریور ماه 1395
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

زهرا بازیار
من قبلا یک بار با کمک نشریه پرمحتواتون بهدموفقیت بزرگی دست پیدا کردم. الان هم دوباره همین قصد رو دارم. لطفا در خصوص تربیت و جراحی ذهن بیشتر مطالب کاربردی بگذارین.سال گذشته هدف و سیاست نشریه تغییر کرده بود و من زیاد نمیپسندیدم. اما ظاهرا دوباره همون رویه خوب سابق رو شروع کردین. ممنونم

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.