ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...  >  >>

سخن سردبیر-مجله موفقیت شماره 378

شاید درک این مطلب در ابتدا مشکل باشد! مگر ممکن است وضعیت زندگی وقتی دلار هزار تومان است، با وقتی ده‌هزار تومان است، یکسان باشد؟ اما نکته طلایی در یک زندگی موفقیت‌آمیز درک همین تفاوت است. به بازی تحریم اقتصادی و جنگ اقتصادی بی‌رحمانه‌ای که کشورمان گرفتار آن شده، اگر با منطق طراحان آن نگریسته شود،............

ادامه

سخن سردبیر-مجله موفقیت شماره 377

استادان موفقیت از گذشته‌های دور همیشه یک جمله کلیدی را تکرار می‌کردند که این شماره به‌عنوان سخن سردبیر، آن را انتخاب کرده‌ایم؛ آن‌ها می‌گفتند: «پیام گمشده ما در لابه‌لای فاصله بین صداها پنهان است.» اما در فاصله بین صداها که چیزی غیر از سکوت و بی‌صدایی نیست! .............

ادامه

سخن سردبیر-مجله موفقیت شماره 376

بی‌نهایت آرزو از بی‌نهایت کائنات کنار خیابان ایستاده‌اید؛ خسته و کوفته و منتظرید یک تاکسی خالی از راه برسد، اما آخر شب است و تمام تاکسی‌ها از مسافر پر هستند. رو به سوی آسمان می‌کنید و از خدا می‌خواهید برایتان یک تاکسی خالی بفرستد و مدتی نمی‌گذرد که یک تاکسی خالی پیش پای‌ شما ترمز می‌کند!..........

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 375

همه ما این لطیفه را شنیده‌ایم که: از کودک ثروتمندی می‌خواهند انشایی در مورد خانواده‌های فقیر بنویسد و کودک ثروتمند چنین می‌نویسد: «آن‌ها خانواده‌ای فقیر بودند. مبلمان ماشین آن‌ها کهنه بود. راننده‌شان لباس کهنه به تن داشت. لباس کلفت‌ منزل آن‌ها هم کهنه بود. انگشترهای طلای آن‌ها هم قدیمی و کهنه بود. آن‌ها خیلی فقیر بودند...!»

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 374

کتابچه راهنمای شخصی من امروزه هر وسیله مدرنی که بخرید، چه گوشی تلفن همراه باشد یا دوربین فیلمبرداری یا یک لپ تاپ و حتی کولر گازی و ...، همراه آن یک کتابچه راهنما هم هست. بسته به سطح تکنولوژی و میزان احترامی که شرکت سازنده برای مشتری خود قائل است، کیفیت این کتابچه راهنما هم فرق میکند، اما نکته مهم این است که همیشه و با هر وسیله مهمی، چنین کتابچهای وجود دارد!

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 373

تله «خیلی خوب بودن»! صاحب معرفتی می‌گفت: «نفر اول شدن و خوب‌ترین‌بودن یک تله است؛ مواظب باشید در این تله نیفتید، چون سقوط خواهید کرد!»

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 372

هرگز مقایسه نکنید! یک ضربالمثلی چینی هست که میگوید: «انسان زمانی پاکی و آرامش زمان کودکی را از دست میدهد که شروع به مقایسه میکند!»

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 371

هرگز مقایسه نکنید! یک ضربالمثلی چینی هست که میگوید: «انسان زمانی پاکی و آرامش زمان کودکی را از دست میدهد که شروع به مقایسه میکند!» مقایسه یعنی استفاده از یک ترازوی فیزیکی یا ذهنی برای سنجیدن میزان هماندازهبودن و همارزشی دو چیز با یکدیگر. بدیهی است که نتیجه هر مقایسهای سه حالت بیشتر ندارد؛ یا کوچکتریم یا هماندازهایم و یا بزرگتر

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 370

شگفتیهای مسیر را حس کن! رسیدیم؟ چقدر طول کشید؟ کی میرسیم؟ ... و باز دقایقی بعد: رسیدیم؟ هنوز نرسیدیم؟ چقدر طولانی است! حوصلهام سر رفت! و ... آیا تابهحال همراه کودکان به مسافرت رفتهاید؟ اگر با کودکان همسفر شده باشید، حتما جمله بالا را چندین بار در طول سفر شنیدهاید؛ اما آیا این فقط کودکان هستند که دلواپس رسیدنند؟

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 369

بهار که میآید، چه اتفاقی برای زمین و هوا و درختان و طبیعت میافتد؟ بدونشک سبزشدن طبیعت و شکوفهزدن درختان و گرم و مطبوعشدن هوا و باران و البته تگرگهای گذرا را همه میشناسیم؛ اما این همه بهار نیست. همه حیوانات و جانداران نیز با ساعت درونی خود متوجه بهار شده و همپای بهار تغییراتی اساسی در ساختار بدنی و رفتاریشان ظاهر میشود. بهار وقتی قصد آمدن میکند، شوخیبردار نیست و برای سبزکردن عالم به هیچ موجودی، صغیر و کبیر، رحم نمیکند!

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 368

جالبترین صحنهای که چند روز پیش دیدم، رفتار نامناسب شهروندی بود که گمان میکرد حق دارد در خیابان، هرجایی که دوست دارد، ماشینش را پارک کند. یکی از شخصیتهای معروف موفقیتی با خودرویش از آنجا عبور میکرد و وقتی توقف نامناسب این عزیز خودخواه را وسط خیابان دید، ابتدا مودبانه به او تذکر داد و وقتی با بیاعتنایی فرد خاطی مواجه شد، با پلیس 110 تماس گرفت و درخواست کمک کرد.

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 367

این روزها تب کارآفرینی خیلی داغ شده و علت اصلی‌اش هم این است که نرخ بیکاری به شکلی غیر‌عادی بالاست. از سوی دیگر کسانی هم که شاغل هستند، کارآیی و بهره‌وری و درآمد جالبی ندارند؛ شاید به‌همین‌خاطر است که کارآفرینان نوآور و کسب‌و‌کارهای نوپا به شکلی پرسروصدا مشغول جلوه‏گری شده‌اند.

ادامه
<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...  >  >>

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.