ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...  >  >>

سخن سردبیر مجله موفقیت 373

تله «خیلی خوب بودن»! صاحب معرفتی می‌گفت: «نفر اول شدن و خوب‌ترین‌بودن یک تله است؛ مواظب باشید در این تله نیفتید، چون سقوط خواهید کرد!»

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 372

هرگز مقایسه نکنید! یک ضربالمثلی چینی هست که میگوید: «انسان زمانی پاکی و آرامش زمان کودکی را از دست میدهد که شروع به مقایسه میکند!»

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 371

هرگز مقایسه نکنید! یک ضربالمثلی چینی هست که میگوید: «انسان زمانی پاکی و آرامش زمان کودکی را از دست میدهد که شروع به مقایسه میکند!» مقایسه یعنی استفاده از یک ترازوی فیزیکی یا ذهنی برای سنجیدن میزان هماندازهبودن و همارزشی دو چیز با یکدیگر. بدیهی است که نتیجه هر مقایسهای سه حالت بیشتر ندارد؛ یا کوچکتریم یا هماندازهایم و یا بزرگتر

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 370

شگفتیهای مسیر را حس کن! رسیدیم؟ چقدر طول کشید؟ کی میرسیم؟ ... و باز دقایقی بعد: رسیدیم؟ هنوز نرسیدیم؟ چقدر طولانی است! حوصلهام سر رفت! و ... آیا تابهحال همراه کودکان به مسافرت رفتهاید؟ اگر با کودکان همسفر شده باشید، حتما جمله بالا را چندین بار در طول سفر شنیدهاید؛ اما آیا این فقط کودکان هستند که دلواپس رسیدنند؟

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 369

بهار که میآید، چه اتفاقی برای زمین و هوا و درختان و طبیعت میافتد؟ بدونشک سبزشدن طبیعت و شکوفهزدن درختان و گرم و مطبوعشدن هوا و باران و البته تگرگهای گذرا را همه میشناسیم؛ اما این همه بهار نیست. همه حیوانات و جانداران نیز با ساعت درونی خود متوجه بهار شده و همپای بهار تغییراتی اساسی در ساختار بدنی و رفتاریشان ظاهر میشود. بهار وقتی قصد آمدن میکند، شوخیبردار نیست و برای سبزکردن عالم به هیچ موجودی، صغیر و کبیر، رحم نمیکند!

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 368

جالبترین صحنهای که چند روز پیش دیدم، رفتار نامناسب شهروندی بود که گمان میکرد حق دارد در خیابان، هرجایی که دوست دارد، ماشینش را پارک کند. یکی از شخصیتهای معروف موفقیتی با خودرویش از آنجا عبور میکرد و وقتی توقف نامناسب این عزیز خودخواه را وسط خیابان دید، ابتدا مودبانه به او تذکر داد و وقتی با بیاعتنایی فرد خاطی مواجه شد، با پلیس 110 تماس گرفت و درخواست کمک کرد.

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 367

این روزها تب کارآفرینی خیلی داغ شده و علت اصلی‌اش هم این است که نرخ بیکاری به شکلی غیر‌عادی بالاست. از سوی دیگر کسانی هم که شاغل هستند، کارآیی و بهره‌وری و درآمد جالبی ندارند؛ شاید به‌همین‌خاطر است که کارآفرینان نوآور و کسب‌و‌کارهای نوپا به شکلی پرسروصدا مشغول جلوه‏گری شده‌اند.

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 366

وقتی زمین شروع به لرزیدن می‌کند و ترس از آوار وجودتان را فرا می‌گیرد، چه می‌کنید؟ هر چه دارید و ندارید را رها می‌کنید و به فضای باز و امنی می‌گریزید؛ حتی وقتی موج زلزله خفیف می‏شود، باز هم برای مدتی از برگشتن به فضای کار و سکونت خود می‌ترسید و ترجیح می‌دهید در بدترین و سخت‌ترین شرایط باقی بمانید، اما جان خود را به خطر نیندازید.

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 365

در شبانه‌روز 24 ساعت بیشتر وقت نداریم. از این مدت، هشت ساعت برای خواب و هشت ساعت برای استراحت و کارهای شخصی و غیر‌درآمدی است؛ هشت ساعت باقی‌مانده هم باید برای یادگیری مهارت یا انجام شغل و کسب درآمد صرف شود.

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 364

در مسیری که درستی‌اش را باور داریم و در حضور یاران و همراهانی که در کنارمان گام برمی‌دارند، هیچ‌وقت احساس تنهایی نخواهیم کرد؛ حتی سخت‏ترین و دشوارترین شرایط و فراز‌و‌نشیب‌ها هم وقتی به حمایت و مساعدت دوستان دلگرم هستیم، نمی‌توانند باعث نگرانی و ناامیدی‌ات شوند

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 363

ما در طول زندگی نسبت‌به نظر آدم‌های دیگر روی خودمان بسیار حساس هستیم؛ یعنی از کودکی، وقتی به سن تشخیص درست از نادرست می‌رسیم، هم‌زمان اطرافیان ما هم به‌طور موازی سعی می‌کنند نظر دیگران را برایمان مهم و تعیین‌کننده جلوه دهند و وادارمان کنند

ادامه

سخن سردبیر مجله موفقیت 362

یکی از خانم دکترهای بسیار نخبه و باهوش که الان در خارج از کشور دوره تخصص را می‌گذراند، نقل می‌کرد: «سال‌ها قبل که در ایران پزشکی عمومی می‌خواندم، روزی که استاد نتایج امتحان را برایمان می‌خواند، نمره من از بقیه افرادی که کمتر از من درس می‌خواندند، کمتر شده بود! با تعجب همان‌جا جلوی جمع اعتراض کردم. استاد در جوابم گفت: «درست است که شما نمره کتبی آزمونتان بالاتر از بقیه است و تمام پروژه‌ها را هم عالی به انجام رسانده‌اید و حتی از دل این پروژه‌ها چند مقاله علمی معتبر هم استخراج کرده‌اید....

ادامه
<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...  >  >>

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.