ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

شوخیه مگه...!

سخن سردبیر مجله موفقیت 365

در شبانه‌روز 24 ساعت بیشتر وقت نداریم. از این مدت، هشت ساعت برای خواب و هشت ساعت برای استراحت و کارهای شخصی و غیر‌درآمدی است؛ هشت ساعت باقی‌مانده هم باید برای یادگیری مهارت یا انجام شغل و کسب درآمد صرف شود.

شوخیه مگه...!؟

در شبانهروز 24 ساعت بیشتر وقت نداریم. از این مدت، هشت ساعت برای خواب و هشت ساعت برای استراحت و کارهای شخصی و غیردرآمدی است؛ هشت ساعت باقیمانده هم باید برای یادگیری مهارت یا انجام شغل و کسب درآمد صرف شود.

اگر در استفاده از ساعات شبانهروزیمان جدی و دقیق نباشیم و هر یک ساعت از آنها را بیهوده تلف کنیم، باید به شکلی تاوان پس دهیم. برای مثال، بیدارماندن تا پاسی از شب به هر دلیلی (از مهمانی گرفته تا تماشای فیلم یا فوتبال یا گردش در اینترنت و تلگرام و...) باعث میشود از هشت ساعت خوابمان کسر شده و درنتیجه، به مرور پاکسازی و شارژ جسمی، ذهنی و روانیای که در خواب قرار است در وجود ما رخ دهد، با کسری مواجه شود. انباشتگی این کسورات منجربه بیماری‏هایی بسیار جدی میشود که درمان آنها اصلا ساده نیست!

تا عید نوروز کمتر از ده هفته فرصت باقی است و عید نوروز یعنی هزینهها و خرج‏های اجتناب‏ناپذیر قبل عید و صرفه‏جویی‏‏ها و قناعتهای دو ماهه بعد عید؛ یعنی باید برای مخارج عید و دو ماه بعد از آن، از همین الان و در طول ده هفته باقیمانده، از هشت ساعت کاری در روز حداکثر استفاده را کرد. حال فرض کنید فردی که وضع مالی و پساندازش بهسامان نیست، این فرصت باقیمانده را شوخی بگیرد و وقت ارزشمندش را با سورچرانی و مهمانی و خیابانگردی هدر دهد. بدیهی است که تاوان این سهلانگاری در پایان سال و هفتههای بعد از آن، اصلا شوخی و خندهدار نخواهد بود!

درواقع نداشتن مدیریت زمان و بیاعتنایی به مدیریت انرژی و برنامهریزی بودجه و نادیدهگرفتن اولویت‏ها، اصلا شوخیبردار نیست و کمترین سهلانگاری، عواقب و تاوانهای سخت و رنجآوری را به همراه خواهد داشت.

موفقشدن تلاشی است بهشدت جدی که به سرسختی و تابآوری بسیار بالا و در عین حال، برنامهریزی سختگیرانه نیاز دارد و اصلا نباید آن را شل و راحت و شوخی گرفت. جدیبودن در کار، همراه با داشتن و حفظ روحیهای شاد و پرنشاط و آرام، خصیصه مشترک همه موفقهاست.

تعداد بازدید: 969 تاریخ بروز رسانی: یکشنبه 15 بهمن ماه 1396
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.