ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

تاریخ انقضایی که تو تعیین می کنی!

سخن سردبیر مجله موفقیت 361

انسان‌های خردمند وقتی به فروشگاه می‌روند تا خوراکی بخرند، اولین چیزی را که روی جنس جست‌وجو می‌کنند، تاریخ انقضای آن است؛ چون چیزی که تاریخ انقضایش گذشته، دیگر سالم نیست و می‌تواند آسیبی جدی به جسم وارد کند و موجب بیماری و حتی مرگ مصرف‌کننده شود. اما چرا ما در مورد تاریخ تولید و تاریخ انقضای خوراکی‌هایی که وارد جسم خود می‌کنیم، حساسیم، اما در مورد چیزهایی که هر روز به روح و ذهنمان می‌خورانیم، حساس نیستیم؟

تاریخ انقضایی که تو تعیین می کنی!

انسانهای خردمند وقتی به فروشگاه میروند تا خوراکی بخرند، اولین چیزی را که روی جنس جستوجو میکنند، تاریخ انقضای آن است؛ چون چیزی که تاریخ انقضایش گذشته، دیگر سالم نیست و میتواند آسیبی جدی به جسم وارد کند و موجب بیماری و حتی مرگ مصرفکننده شود.

اما چرا ما در مورد تاریخ تولید و تاریخ انقضای خوراکیهایی که وارد جسم خود میکنیم، حساسیم، اما در مورد چیزهایی که هر روز به روح و ذهنمان میخورانیم، حساس نیستیم؟

برای مثال، فردی دو روز پیش در یک مراسم چیزی به ما گفت که ناراحتمان کرد؛ ما هنوز هم آن خاطره را برای چندمینبار به ذهن خود میآوریم و برای خودمان آن صحنه را بازسازی و تکرار میکنیم و هیجان و احساس ناخوشی را که در ما ایجاد کرده، دوباره جان میبخشیم و فعال میکنیم. درواقع باوجودیکه دو روز از وقوع آن اتفاق گذشته و تمام شده، اما ما هنوز هم اصرار داریم تاریخ انقضای آن را طول بدهیم و این خوراکی فاسد را وارد جریان ذهن و روحمان کرده و خودمان را بیمارتر و آشفتهتر کنیم. اما چرا ما اینگونه عمل میکنیم؟ زیرا گمان میکنیم خوراکیهای ذهنی و روانی تاریخ انقضا ندارند یا باید حتما کسی از بیرون برسد و مهر انقضا به آنها بزند!

دلیل اینکه بعد از فوت یکی از بستگان، مراسم روز اول و سوم و هفتم و چهلم و سال و... میگیرند هم همین است که بالاخره یکی از این تاریخها را بهعنوان تاریخ «تمام شد» و یا همان تاریخ «انقضا»ی سوگواری بپذیریم و به زندگی عادی خود برگردیم.

اینکه منتظر باشیم کسی از بیرون برای ما زمان منقضیشدن خاطرات خوش و ناخوش را تعیین کند یا این تاریخ با گذر زمان آشکار شود، توقعی بیهوده است و باید بدانیم که این اتفاق هرگز نخواهد افتاد؛ زیرا شخصی که تاریخ و زمان دقیق انقضای تجربههای روانی را تعیین میکند، خود شمایید و اگر خودتان وارد گود نشوید و برای این کار اقدام نکنید، تاریخ انقضا هرگز صادر نمیشود و خاطرههای مرده، هر روز این اجازه را دارند که سرخود، سرباز کرده و فضای ذهن ما را با حضور خود اشغال و آلوده کنند.

تعیین تاریخ انقضا برای تک‏تک خاطرات و تجربیات روانی یکی از قوی‏ترین و کاراترین روش‏ها برای پاکسازی و خانه‏تکانی ذهن محسوب میشود و کاری است که همه موفقها در آن استادند. موفقهای واقعی استاد تعیین تاریخ انقضا برای خاطرات تلخ و شیرین خود هستند و حتی مدت انقضای بسیاری از خاطرات آنها به دقیقه هم نمیرسد؛ یعنی بلافاصله خاطرهای را که برای دیگران ماهها و سالها دوام مییابد، از صحنه ذهن خود محو میکنند و دیگر به سراغش نمیروند. این هنر و مهارتی است که شما نیز باید آن را در وجود خویش کشف و تقویت کنید، چون بدون آن ذهن شما انباری از خاطرات کهنه و قدیمی میشود که هر روز شاخ و برگ میزنند و انرژی حیاتی شما را میبلعند و امکان آرامش را از شما میربایند؛ آرامشی که برای یک زندگی موفق شدیدا به آن نیازمندید.

تعداد بازدید: 1016 تاریخ بروز رسانی: سه شنبه 23 آبان ماه 1396
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.