ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

سخن سردبیر342

سخن سردبیر342

قرن بیستویکم، زمانی است که باید برای دیده شدن تلاش کرد. نزدیک به هفت ونیم میلیارد انسان روی زمین زندگی کرده و بخش زیادی از آنهایی که دستشان به دهنشان میرسد، تلاش میکنند تا به هرقیمتی که شده است توسط عده بیشتری از اطرافیان خود دیده شوند! چرا؟

 بلکه پسندیده شوند! و این اصرار به دیدنیبودن باعث شده است که قرار و آرامش از بسیاری گرفته شود و اضطرابی تمامنشدنی به جان خیلیها بیفتد. یکی از اصلیترین دلایل اهمیت نظرات بقیه برای ما همین ترس از محوشدن است. درواقع برای ما نظر دیگران شبیه نورافکنی است که بر ما میتابد و ما گمان میکنیم اگر این نورافکن کمتر به ما بتابد و نظر بقیه متوجه ما نباشد، روشنایی و درخشندگی ما کم میشود و ما بهتدریج از دیدگان محو میشویم! حال آنکه اصلا چنین نیست و نظر دیگران فقط یک تصویر روی صفحه تلویزیون ذهنی آنهاست که هیچ ربطی به زندگی نداشته و تاثیری روی آن و فروغ ما ندارد. امروزه برای امواج توفانی و غیرقابل کنترل، واژه «سونامی» استفاده میکنند؛ مثلا سونامی عمل بینی یا جراحیهای متنوع زیبایی، خالکوبی، سوراخکردن اجزای بدن و... . درواقع عوارض حرص بشر برای دیدهشدن گاهی به قیمت درد، بیماری، آسیبهای جسمی و حتی قربانیشدن فرد تمام شود! نیاز به دیدهشدن باعث شده است آدمها نهتنها به جسم خود، بلکه به روح و روان و ذهنشان نیز رحم نکنند. در همین رابطه خیلیها گمان میکنند که حتما باید دلیل همه اتفاقات عالم را بدانند، وگرنه محو میشوند! درحالیکه چنین نیست و اگر دلیل خیلی چیزها را هم ندانیم، باز هم آب از آب تکان نمیخورد. اگر هم عقلکل عالم باشیم و برای هر سوالی جوابی داشته باشیم، باز هم طبیعت و هستی تفاوتی بین ما و بقیه قائل نمیشود.

همچنین عده زیادی گمان میکنند هروقت کسی علیه آنها صحبت کند و یا چیزی در موردشان بگوید، باید فورا جواب بدهند، وگرنه چراغشان میسوزد و آنان دچار مشکل بیفروغی شده و از دور مسابقه خارج میشوند! اما همه ما باید بدانیم میتوان دربرابر خیلی از سوالات و رفتارهای دیگران واکنش نشان نداد و بهصورت گزینشی هر وقت نیاز یا صلاح باشد، رفتاری مناسب را از خود بروز داد. آدمها نمیدانند که بیواکنشی، خودش یک پاسخ بوده و گاهی بهقدری موثر است که مدتها در خاطرهها میماند! خلاصه اینکه زیاد دلواپس دیدهشدن نباشید و آرامش، سلامت و انرژی جسم و روان و ذهن خود را بیدلیل صرف جذاببودن و تماشاییبودنتان نکنید. ما باید بدانیم موفقهای واقعی چندان دنبال شهرت، خودنمایی و جلوهگری نیستند و معتقدند منبع روشنایی انسان، درون وجود اوست و آدمها اگر در مسیر رسیدن به اهداف و خواستههای خود باتماموجود تلاش کنند، درخشندگی، بهعنوان عارضهای دست دوم، خودبهخود ایجاد میشود، هر چند برای افراد موفق این درخشندگی هیچ اهمیتی ندارد.

پس برای شما دوستان عزیزی که بهدنبال آرامش و سلامت جسم و ذهن و روان خود هستید توصیه میکنیم کمی نامرئی و چراغ خاموش حرکت کنید تا بتوانید از تاثیر مثبت آن حیرتزده شوید.

تعداد بازدید: 1669 تاریخ بروز رسانی: سه شنبه 14 دی ماه 1395
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.