ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

سخن سردبیر

سریع! نقطه سرخط!

سخن سردبیر 329

میدانید در رویکردهای نوین روانشناسی، هدف اصلی درمانگران چیست؟ افزایش انعطاف پذیری روانی. معنای آن را میدانید؟

سریع! نقطه سرخط!

معنایش این است که روان و روحیه فرد تاحدامکان از حالت سفتی و سختی درآید و تا جاییکه ممکن است، نرم، سیال و ملایم شود.

چه فایدهای دارد؟

فایدهاش انطباق و سازگاری سریع با شرایط و از بین بردن فوری ضرباتی است که زندگی، چه بخواهیم و چه نخواهیم، برما وارد میکند!

یک گلوله را داخل آب شلیک کنید! آب، گلوله را میبلعد و چند متر بعد بدون اینکه آب آسیبی ببیند، گلوله درونش جای میگیرد، اما اگر همان گلوله را درون یک آجر یا دیوار گچی شلیک کنید، میبینید برای همیشه حفرهای زشت و بدقواره روی آن ایجاد میشود؛ پس هرچه یک پدیده نرمتر و انعطافپذیرتر باشد، ضربات وارده به خود را بهتر مدیریت میکند و سریعتر و راحتتر به وضعیت تعادل دائمی و طبیعی خود برمیگردد. 

وقتی میخواهید یک کامپیوتر بخرید، اگر فروشنده فردی مسلط باشد، معمولا جزو مزایایی که درمورد کامیپوترهای عالی خود ذکر میکند، این است که سرعت بالاآمدن کامپیوتر خیلی بالاست؛ یعنی نسبت به کامپیوترهای دیگر، از لحظه خاموشبودن تا لحظه آمادهبهکاربودن مدت کوتاهی باید منتظر بمانید.

همینطور وقتی میخواهند درمورد قدرت موتور و طراحی عالی و یکپارچه یک خودرو صحبت کنند، زمان رسیدن از سرعت صفر تا صد کیلومتر را ملاک میگیرند و شتاب ماشین را معیاری برای عالیبودن ماشین میدانند.

همه اینها یعنی هرقدر که یک انسان سریعتر، راحتتر و  زودتر بتواند شوکهای عصبی و ضربات روانی زندگی را از خود عبور دهد و به شرایط عادی و طبیعی خود برگردد، آن انسان سالمتر و موفقتر است.

مهم نیست این شوک و ضربه را کدام عامل بیرونی یا حتی درونی ایجاد کرده باشد، چون مهم کنارآمدن و هضم و عبور از این ضربه و نیز بازگشت سریع به وضعیت تعادل و بهاصطلاح سرخطآمدن بوده و این عامل است که تعیین میکند فردی موفق است یا خیر!

اگر زندگینامه آدمهای موفق را بررسی کنید، میبینید آنها خیلی بیشتر از آدمهای عادی لطمه و آسیب میبینند. بزرگترین مهارتی که این افراد دارند و باعث میشود دائم در جاده موفقیت بمانند و همیشه به سمت قله حرکت کنند، این است که زخمهای روانی و شوکهای هیجانی آنها زود ترمیم مییابد و بهاصطلاح زودتر روی اتفاقی که افتاده است، نقطه پایان میگذارند و سریعتر  هم به سرخط برمیگردند.

حال از خود بپرسید مدتزمانی که طول میکشد تا ضربهای را که در زندگی متحمل شدهاید، هضم کنید و با آن کنار بیایید و دوباره به روال عادی زندگیتان برگردید، چقدر است؟ آیا راههای کوتاهکردن زمان سوگواری و برگشت سریع به سرخط را میدانید؟ یادتان باشد که لازم است این راهها را به فرزندان و عزیزان خود نیز آموزش دهید، آیا این کار را انجام میدهید؟

از همه مهمتر اینکه اگر تنها راز بزرگ موفقیت، مهارت سریع برگشتن بر سرخط است، حاضرید چقدر در تقویت ایـــــن مهـــــارت در زندگــــی خـــــود سرمایهگـــذاری کنیـــــد؟

تعداد بازدید: 1565 تاریخ بروز رسانی: چهارشنبه 26 خرداد ماه 1395
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.