ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

روان درمانی

اعجاز آخرین دقایق!

اعجاز آخرین دقایق!

حتما تا به حال بازی‌های نهایی و حساس فوتبال را تماشا کرده‌اید. از بین دو تیم فقط یکی می‌برد. سوت آغاز بازی که به صدا درمی‌آید همه آرام و ...

حتما تا به حال بازی‌های نهایی و حساس فوتبال را تماشا کرده‌اید. از بین دو تیم فقط یکی می‌برد. سوت آغاز بازی که به صدا درمی‌آید همه آرام و منطقی‌اند. اما هر چه به دقیقه نود نزدیک‌تر می‌شویم، هیجان و التهاب بیشتر شده و در دقایق آخر، هر ثانیه بازی نفس‌گیر و سرنوشت‌ساز می‌شود. هیچ‌کس در آن دقایق آخر نمی‌خواهد کم بگذارد. شوخی‌بردار نیست. آخرین دقایق بسیاری اوقات تعیین‌کننده‌ترین هستند و این نه در مورد بازی فوتبال بلکه در مورد همه بازی‌های زندگی صادق است.

دانش‌آموزان و دانشجویانی که امتحان‌های سخت را از سر گذرانده‌اند خوب می‌دانند که در ساعات پایانی مانده به امتحان، به یکباره همه نامهم‌های زندگی از اهمیت می‌افتند و تمام هوش و قدرت ذهنی شخص به صورت منسجم و یکپارچه بسیج می‌شوند تا به هر قیمتی که شده بهترین و در واقع بهینه‌ترین نمره و امتیاز از آزمون پیش‌ رو ستانده شود.

دقایق پایانی همیشه تعیین‌کننده‌ترین دقایق‌اند چون فرد در این دقایق در حالت بیداری کامل قرار دارد و به هر قیمتی که شده حاضر نیست به نجواهای ناامیدکننده و یاس‌آور ذهن خود و افراد منفی اطراف خود گوش دهد. برای کسی که مصمم به عبور از موانع و غلبه بر مشکلات است دقایق آخر طلایی‌ترین دقایق به شمار می‌آیند و بسیاری در این لحظات چه بخواهند و چه نخواهند در پرتنش‌ترین و ملتهب‌ترین ساعات و شرایط فکری و جسمی و روانی به سر می‌برند. در حقیقت توانمندی‌ها و قابلیت‌های پنهان اشخاص در همین لحظات پایانی مسابقه است که خودش را نشان می‌دهد و تفاوت بین یک تمام‌کننده و یک رهاکننده در آخرین لحظات مسابقه است که آشکار می‌گردد.

همه آن‌چه در این مقدمه کوتاه گفته شد برای عزیزانی است که خود را برای امتحانات پایان ترم و همین‌طور آزمون‌های سراسری کنکور پیش رو آماده می‌کنند. قدر این روزهای پایانی را بدانید و آگاه باشید که خیلی از تفاوت‌ها در همین لحظات پایانی در سرنوشت انسان‌ها رقم می‌خورد. مهم نیست تا الان چقدر خوانده‌اید و یا چه مقدار را نخوانده رها کرده‌اید. مهم این است که همه پلک‌هایی را که چشمانتان را بسته‌اند، یکی‌یکی باز کنید و شجاعانه رودرروی آزمون‌هایی که مقابلتان قد علم کرده‌اند بایستید و با هوشیاری دم‌به‌دم و آرامش و اطمینان دل لحظه‌به‌لحظه سعی کنید بهترین حرکات را از خود به نمایش بگذارید. بدانید که در این لحظات پایانی بدن شما دیگر آن بدن قبل نیست که کشش نداشته باشد و زود خسته شود. ذهن شما هم دیگر آن ذهن گذشته نیست که خسته شود و سرعت یادگیری و یادسپاری‌اش افت کند. روح شما هم نمی‌پذیرد که اسیر اشباح و افکار سیاه و افسرده شود. ذهن و جسم و روح شما اکنون در شرایط پایانی قرار دارند و بدون شک با شما همراهی خواهند کرد و توانایی‌های پنهان در وجود شما را نمایان خواهند ساخت. از این فرصت گرانبها استفاده کنید و مزه شیرین تلاش با تمام وجود را در کام خود تجربه کنید. بدانید که وقتی از این آزمون بزرگ بیرون آیید، صرف‌نظر از نتیجه‌ای که نصیبتان می‌شود که بدون تردید بهترین نتیجه خواهد بود، به قدرتی پنهان در وجود خود پی خواهید برد که به کمک آن می‌توانید در آینده زندگی بر مشکلاتی به مراتب سخت‌تر و سنگین‌تر فایق آیید. شما قدرت انسجام و یکپارچگی ذهن و روح و جسمتان را در شرایط پایانی کشف ‌کرده و اعجاز دقایق آخر را با تمام وجود درک می‌کنید. این تجربه شگرف همان چیزی است که موفقیت شما در سخت‌ترین آزمون‌های آینده را تضمین می‌کند. موفق‌های عالم اعجازگران دقایق آخرند.

 

منبع: مجله موفقیت - سهیلا ثقفی


تعداد بازدید: 3397 تاریخ بروز رسانی: شنبه 17 مرداد ماه 1394
  ارسال به دوستان
امتیاز کاربران:

اشتراک گذاری

نظری ثبت نشده است

فرم ثیت نظر

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.