ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

دانستنی های نوزاد

<<  <  1  2  3  4  >  >>

نشانه های علاقه مندی نوزاد، نوپا و خردسال به مادر

به چشمان شما خیره می شود : نوزادان عاشق نگاه کردن به صورت ها و از همه بیشتر صورت شما هستند. این زل زدن روح نواز یک غزیره برای حفظ بقا است که برای جذب عشق و توجه مراقب طراحی شده است و به نوعی شروع عشق کودک به شماست که متوجه اهمیت شما در زندگی خود شده است.

ادامه

كاهش آب بدن

اگر آب بدن كودك شما كاهش یافته است این به آن معناست كه مایعات بدن او كمتر از مقداری است كه باید باشد و كودك به آن نیاز دارد. نوزادان و كودكان بیش از بالغین در معرض كم آبی هستند و هر گاه كه دریافت مایع كمتر از میزانی باشد كه از طرقی مثل استفراغ، اسهال، تب یا تعریق از دست می رود، رخ خواهد داد. كاهش آب بدن ممكن است خفیف بوده و براحتی قابل اصلاح باشد و یا متوسط و حتی شدید باشد و جان كودك را در معرض تهدید قرار دهد.

ادامه

خواندن برای نوزاد مهارت شنوایی او را افزایش می دهد

تصور نکنید کتاب خواندن برای نوزادان و کودکان بسیار جوان، خیلی زود است. بهتر است بدانید جنین این توانایی را دارد تا صدای مادرش را در داخل رحم تشخیص دهد. بنابراین سعی کنید خواندن با صدای بلند در دوران بارداری را به یک عادت تبدیل کنید.

ادامه

دوازده روش برای کمک به رشد و یادگیری نوزادان

یک ماهگی برای برقراری ارتباط با نوزاد به او نزدیک شوید. چرا؟ نوزاد می تواند چیزهایی را که در فاصله 20 تا 25 سانتی متری او هستند را به خوبی ببیند. همزمان با رشد چشم ها و دستگاه بینایی، علاقه نوزاد به تمرکز روی صورت افراد بیشتر می شود. بنابراین زمانی که بیدار است، صورتتان را به نوزاد نزدیک کنید و با او حرف بزنید.

ادامه

پستانک ؛ آری یا نه؟!

والدین از گذشته های دور برای آرام کردن گریه کودک از پستانک استفاده می کردند. اما آیا پستانک واقعا برای کودکان مناسب است؟

ادامه

در مورد واکنش های اولیه نوزاد چه می دانید؟

چون نوزاد کنترل محدودی بر بدنش دارد، طبیعت او را به مهارت های حفظ بقا مجهز کرده است. با وجود اینکه این واکنش ها ضروری هستند اما ممکن است باعث شوند نوزاد به شکل مجموعه ای از اعصاب که در زمان های عجیب خودش را می کشد، لگد می زند و حرکات تند و سریع انجام می دهد، به نظر برسد اما این واکنش ها در واقع نشانه این است که همه چیز به خوبی کار می کند.

ادامه

این غذاها کمک می کنند وزن کم کنید

اگر تا به حال رژیم هایی که امتحان کردید در راضی نگه داشتنتان ناموفق بوده اند به خواندن این مقاله ادامه دهید. یکی از بزرگترین چالشهایی که زمان کاهش وزن با آن دست و پنجه نرم میکنید احساس گرسنگی و وسوسه به خوردن است. راه حل ساده: غذاهای سیر کننده ای بخورید که با شما بمانند.

ادامه

نوزاد خود را کجا حمام می کنید

بسیاری از والدین هر شب قبل از خواب کودک خود را به حمام می برند. اما از دیدگاه نظافت و پاکیزگی، تا زمانیکه کودک در حال خزیدن است و ممکن است به هرجایی وارد شود، بیشتر از چند بار حمام در هفته لازم نیست.

ادامه

ده اشتباه رایج پدر و مادرهای تازه در مورد نوزاد

همه پدر و مادرها اشتباه می کنند. باور نمی کنید؟ کافیست به پدر و مادر خودتان فکر کنید تا لیستی از کارهایی که اشتباه انجام داده اند را تهیه کنید.

ادامه

دلائل بی خوابی و بدخوابی کودکان

دلائل متعددی می توانند عامل و علت بدخوابی کودکان باشند. در این مقاله 10 علت شایع این مشکل را بررسی می کنیم :

ادامه

درمان های خانگی برای آرام کردن دندان های در حال رویش

دندان درآوردن کودک یکی از چالش برانگیزترین زمان ها برای مادر و کودک است. در این مقاله به معرفی راهکارهایی که شاید کمتر در مورد آنها شنیده باشید، می پردازیم تا با استفاده از ابزارهای طبیعی که در خانه یا فریزر دارید به کودک در حال دندان درآوردن کمک کنید.

ادامه

چطور برای سفر هوایی با نوزاد آماده شوید؟

سفر هوایی می تواند تمرینی برای افزایش صبر و حوصله شما باشد. همراه داشتن نوزاد با پوشک و همه وسایل اضافی دیگر، گریه هایی که نیاز به آرام کردن دارند و بیقراری های آرام نشدنی می تواند سفر با هواپیما را به یک چالش جدی برای شما تبدیل کند.

ادامه
<<  <  1  2  3  4  >  >>

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.