ثبت نام | کاربر گرامی خوش آمدید!

تست روانشناسی عمومی

<<  <  ...  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  ...  >  >>

برون‌گرای خجالتی کیست؟

رابین ویلیامز، کمدین معروف، می‌گفت با وجود اینکه سال‌ها در حضور مردم نمایش‌های مختلفی اجرا کرده و در فیلم‌های بسیاری بازی کرده است، هنوز هنگامی‌‌که می‌خواهد اجرای دیگری داشته باشد، دچار اضطراب می‌شود. نگرانی‌های اجتماعی محدودیت‌هایی هستند که تمام افراد از دوران کودکی تا بزرگ‌سالی و حتی پیری بارها با آن مواجه می‌شوند. بسیاری از ما چنان دربرابر این هیجانات و نگرانی‌ها مضطرب می‌شویم

ادامه

تا تبدیل شدن به یک نابغه خلاق چقدر فاصله دارید؟

اگر درمورد نبوغ خود سوالاتی در ذهن دارید، می‌توانید مدتی در یک مکان خلوت بنشینید، تن‌آرامی کنید و اجازه دهید خلاقیت شما تا هرکجا که می‌خواهد، به پرواز درآید تا به این ترتیب رشد کند و تواناتر شود. به این کار آزادگذاری خود گفته می‌شود؛ درواقع با انجام این کار، استعداد و توانایی‌های افراد بالنده‌تر می‌شود. روان‌شناسان از عوارض محدودکردن ذهن آگاهند

ادامه

چقدر احتمال دارد معتاد شوید؟

سه نفر را در نظر بگیرید؛ مثلا یک خانم خانه‌دار بسیار منظم و کدبانو، یک دانشجوی ممتاز و یک تاجر موفق و ثروتمند. هرکدام از این افراد به‌نظر معقول و قابل‌تقدیر و موفق و موجه در اجتماع هستند. اکنون کمی ‌بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شویم؛ خانم خانه‌دار روزی 12 فنجان چای و قهوه می‌نوشد

ادامه

قوه تخیل شما تا کجا پرواز می‌کند؟

بزرگی می‌گوید: «خاصیت قوه تخیل در شناوربودن آن است، نه منجمدشدنش.» تخیل توانایی دیدن و به‌تصویرکشیدن هرچیزی در ذهن است؛ یعنی در تخیل ما قادر خواهیم بود به‌وضوح مسائلی را ببینیم که هنوز وجود خارجی ندارند؛ درواقع ما آن‌ها را آن‌گونه که دوست داریم، می‌سازیم. تخیل بخشی بسیار مهم از ذهن بشر است.

ادامه

تست10 ثانیه‌ای سلامت

هر قسمت از بدن با زبان خود بیان می‌کند که وضعیت سلامتی صاحبش در چه حدی است و آیا او به مراقبت‌های پزشکی و درمان نیاز دارد یا نه.

ادامه

چقدر مضطرب هستید؟

مرد با عصبانیت از پمپِ‌بنزین بیرون آمد، سوار ماشین شد و از همان لحظه شروع کرد به غرزدن که چرا با این همه عجله باید کلی وقت صرف بنزین‌زدن کنم؟

ادامه

چقدر به دوستانتان وفادار هستید؟

آموزش ایجاد رابطه‌ای دوستانه‌، صحیح و پایدار یکی از قدیمی‌ترین موضوعاتی است که ذهن افراد را به خود مشغول کرده و موضوع بسیاری از کتاب‌‌ها و مقالات روان‌شناسی بوده است.

ادامه

برون‌گرای خجالتی کیست؟

رابین ویلیامز، کمدین معروف، می‌گفت با وجود اینکه سال‌ها در حضور مردم نمایش‌های مختلفی اجرا کرده و در فیلم‌های بسیاری بازی کرده است، هنوز هنگامی‌‌که می‌خواهد اجرای دیگری داشته باشد، دچار اضطراب می‌شود.

ادامه

اعتیاد به کار

تمام زندگی‌شان در کار خلاصه می‌شود و فلسفه زندگی‌شان برپایه این جمله بنا شده است: «بهتر است از کار زیاد خسته شوی، تا از تفریح زیاد.»

ادامه

آیا شما هم استرس دارید؟

به نظر میرسد در وجود همه ما انسان‌ها، دو نوع استرس وجود دارد؛ استرس خوب و استرس بد. استرس خوب آن است كه جنبه محرك و انگیزهساز داشته باشد و عاملی برای رسیدن به هدف شود؛ درحالیكه استرس بد، انسان را از پا می‌اندازد و تا مرز شكستن پیش میبرد.

ادامه

چقدر خشم و ناراحتی بر شما تسلط دارد؟

درحقیقت هیچ انسانی عصبانی، افسرده و ناراحت به دنیا نمی‌آید؛ بلکه این خستگی ناشی از اتفاقات ناخوشایند زندگی است که او را به جایی می‌رساند که او احساساتش را به‌شکل عصبانیت و ناراحتی ابراز می‌کند.

ادامه

تا نقطه انفجار چقدر فاصله دارید؟

تا‌به‌حال دیده‌اید کسی به دنبال استخدام کارمند خانمی پرانرژی باشد که بتواند 24 ساعت شبانه‌روز کار کند و درعین‌حال صبور، بامحبت، باهوش، مستقل و منظم هم باشد؟!

ادامه

آیا والدین خوبی هستید؟

عشق به‌تنهایی برای پرورش و تربیت فرزندی سالم کافی نیست. حتی والدینی که عاشقانه‌ترین احساسات را به فرزندان خود دارند و حاضرند جان خود را فدای آنها کنند گاهی اشتباهاتی مرتکب می‌شوند که تاثیرات سویی روی فرزندانشان می‌گذارد و گاهی این تاثیرات تا پایان عمر این فرزندان باقی می‌ماند.

ادامه

آیا می‌توانید عاشق شوید؟

چه بخواهیم و چه نخواهیم، اعتماد شرط اساسی در ارتباطات انسانی است؛ حتی در کارهای ساده‌ای مانند خوردن شکلات و یا سوار اتوبوس شدن. اگر به کارخانه تولیدکننده شکلات اعتماد نداشته باشیم، شهامت خوردن آن را نخواهیم داشت؛ اگر به راننده اتوبوس اعتماد نکنیم، نمی‌توانیم سوار اتوبوس شویم.

ادامه

آیا شروط یک ازدواج موفق را می‌شناسید؟

چه بخواهید چه نخواهید باید باور کنید که متاسفانه یک سوم ازدواج‌هایی که در هر سال به ثبت می‌رسند به طلاق ختم می‌شوند‌ اما اینکه باقی زوج‌ها کنار هم زندگی مشترکشان را ادامه می‌دهند به این معنی نیست که از زندگی خود رضایت کامل دارند.

ادامه
<<  <  ...  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  ...  >  >>

سبد خرید

تعداد: 0
قیمت: 0  ریال

تمام حقوق این سایت متعلق به مجله موفقیت می باشد.